Lili Eu

Profil: Lili Eu
Despre
Utilizator: Lili Eu
Nivel: Avansat
Nume real:
Locatia ploiesti
Ocupatie:
Interese:
Sex: nu e disponibil
Statistici
A intrat: Monday, March 23, 2015
Ultima vizita: Friday, March 27, 2020 2:57 PM
Numarul de postari: 3,394
[0.33% din toate postarile / 1.66 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 11
Postat: Friday, November 1, 2019 3:58 PM
Adina Mariana wrote:
Cu placere.Hai ca sti tu ce ai de facut si ar fi pacat sa nu il duci mai ales ca fac si activitati.O sa vezi ce o sa progreseze vazand cu ochii.E frumos la gradinita.Mie dor si mie sa merg la munca dar mai bine este acasa cu copilasul meulove
Daa e foarte frumos la gradi... azi dimineata ii era somn si îmi zice mami nu gradi. afara ploua hohot sa nu îl duc ca ploua afara Lol ?i afara era soare de dimineata ras da fac ploricele din hârtie creponata.. pictează cu acuarele. desenează și pe cărți de colorat.. decupează lipesc... au treaba Lol

Postat: Thursday, October 31, 2019 11:38 PM
Adina Mariana wrote:
Pt.ca so obisnuit acasa si a vazut ca acasa este mai bine ca acolo si acuma riposteaza.Tot ce poti sa faci este sa il duci in continuare indiferent ca ii convine sau nu,el trebuie sa constientizeze ca si acolo este bine.Ii explici de fiecare data ca o sa fie bine si dupa o perioada chiar o sa fie bine.Trebuie sa fi tare,nu va dura asa mereu.Majoritatea parintilor gresesc ca nu ii mai duc cand se confrunta cu problema asta si se dezobisnuiesc de totului copiii de gradinita.Clar trebuie sa fi tare de caracter si sa nu te arati afectata cand vezi ca riposteaza.O sa fie binepupici
Multumesc de raspuns..îl duc nu îl tin acasa... cat a stat ca asa mereu zicea mami gradi, Luca si Gabi... Luca stiu cine e dar Gabi habar nu aveam.. toata ziua zicea prin casa Gabi Gabiii Lol si când am fost luni întreb pe îngrijitoare care a venit la usa după el cine e Gabi. ca toata ziua întreaba de Gabi de la gradi... si ea cica pai eu sunt Gabi Lol îmi place ca deja au activitati si el e foarte incantat sa îmi arate ce face el la gradi.. Love

Postat: Thursday, October 31, 2019 10:34 AM
Adina Mariana wrote:
Irina este ft.comun la copii in primul an de gradi acest obicei.Ft.multi parinti am avut ca au venit si ne-au luat la intrebari ca ce am facut cu copilul ca in primele zile a venit cu drag si acuma nu mai vrea?mereu incerc sa le explic ca in primele zile copilul nu stie la ce vine..e totul nou pt.el si crede ca sta putin si este ca acasa.Dupa observa ca nu mai este el in centrul atentiei,observat ca se mananca orice si nu mai poate face figuri ca acasa ca lui asta nu ii place,observa ca se doarme ceea ce e ca un soc pt.ei ca se sperie si cred ca vine noaptea si mama ia abandonat si nu au alinare la somn cum primesc acasa,trebuie sa inchida ochii si sa doarma.Au reguli si lor asta nu le convine.Ei cateva zile tatoneaza terenul si normal ca nu le plac aceste reguli si uite asa nu mai doresc sa mearga la gradinita pt.ca acasa este mult mai bine.Se intampla si cazuri in care este personalul didactic de vina,urla la el,il scutura dar sunt mai rare cazurile si ti-ai dat seama pe copil ca ar fi ft.speriat cand ar vedea-o pe pers.care lo bruscat sau certat.Ce vreau sa iti spun este ca e normal si te sfatuiesc sa il duci in continuare chiar daca va plange.Tine de acomodare si daca tu nu il mai duci acuma el nu se va mai obisnui.Este o perioada critica cam o luna dupa care el intelege ca locul lui este acolo si nu se intampla nimic rau.La fel sa vorbesti mult cu el sa ii explici ca trebuie sa stea acolo cu copiii,cu doamnele,sa se joace,sa invete lucruri noi si incetuc cu rabdare o sa fie binepupici
Pff problema asta o am si eu cu Domi Crazy primele saptamâni a fost totul ok... apoi a fost racit si a stat cam mult acasa 3 saptamâni :( am asteptat sa se faca bn sa ii fac vaccinul prevenar... el nu sa încadrat sa îl faca gratuit si l-am facut acum cu bani... si acum nu mai vrea sa doarma la cresa :( prima zi sa jucat a mâncat dar nu a vrut sa doarma a plâns... acum îl las sa stea pana la ora 12 si îl iau... de saptamâna viitoare încerc sa îl las iar poate întra iar în ritm... si asistenta care ii supravegheaza îmi zicea ca nu întelege dc se comporta asa. la început sa integrat asa de repede si acum nu mai vrea sa doarmă la cresa... de mers merge nu zice ca nu vrea.. dimineata nu plange când îl duc... zicea ca se joaca cu copii si apoi începe sa plânga ca vrea la mami si la tati :( sper sa între iar în ritm.. uff

Postat: Monday, October 28, 2019 3:33 PM
Adina Mariana wrote:
Mersi feteleCheek Kiss o sa fac ce o sa simt si cum o sa cred ca este mai bine pt.el.Tot asa auzisem pareri cu infasatul.Unii spun ca trebuie neaparat,altii ca nu este nevoie.Inclusiv in spital una zicea intr-un fel,alta in alt fel.Nu am mai inteles nimic.Asa ca eu am hotarat dupa capul meu sa nu il infasor..apoi nu stiu daca este bine sau nu.

Nici eu nu lam infasat pe Dominic deloc.. si are niste picioruse asa de frumoase si drepte mor dupa ele... mi-e pediatra lui mia zis sa nu îl infas ca nu e bine... de la infasat poate sa faca displazie de sold.. acum nu ?tiu cât de adevarat este... ?i suzeta a supt pana la 2 ani ?i 2 luni.. eu una o consider necesara pt a lini?ti bebelu?ul.. pe Domi îl lini?tea când avea colici.. ?i apoi era super buna când îl puneam la somn adormea în câteva minute.. ?i când plângea îl lini?tea cu suzi.. ?i noapte când se trezea ii bagam pe zusi în gura si adormea imediat.. ?i nu e buzat deloc are gura mica hohot de dezvatat sa dezvatat chear repede... i-am zis ca suzi a plecat la mama ei acasa ?i a în?eles.. a mai întrebat 2-3 zile ?i a uitat de suzica... motivul pt care am renun?at la suzi a fost pt ca mereu avea guri?a ocupata ?i nu vb când avea suzi... ?i de când am renuntat la ea îmi face capul toaca hohot toata ziua vb canta hohot eu una nu sunt contra la suzi... pe mine ma ajutat.. acum depinde de fiecare.. ?i de copil daca vrea sa o primeasca... computerlove

Subiect: Gravidutele noastre dragi - 54
Postat: Wednesday, October 23, 2019 4:24 PM
MinnieMouse wrote:
Mamicilor nume de baieti?
As dori sa stiu poate gasesc un nume pentru baietelul meu.grup
Pe al meu îl cheama Dominic-Mihai... dar îmi place si Stefan, Vlad, Radu, Matei, Victor, Calin, Damian.... computerlove

Postat: Sunday, October 20, 2019 11:00 AM
Adina Mariana wrote:
Scuza-ma Lili dar am o retinere sa il arat pe siteurile de socializare la cate se intampla in lumea asta si in Romania noastra.Aud tare multe cazuri si l-as proteja pana mai creste putintel..daca doresti iti trimit pe privat poza cu el.Este adorabil si superb,perfect,nu am cuvintecoeur
Te în?eleg... dar eu nu am avut treaba cu asta ?i nici nu am... dar fiecare hotara?te pt copila?ul lui Buddy1 vreu sa îl cunosc cum sa nu... te cred ca e scump.. to?i copii sunt. eu una nu am vazut copil urat SimplyLove î?i trimit mesaj sa ma cau?i pe fb computerlove

Postat: Sunday, October 20, 2019 10:41 AM
Adina Mariana wrote:
Cu mult drag.Mai ajut si eu cat potpupici
Felicitari pt.baietel.Este tare frumos sa fi mami de baietelcomputerlove Al meu e leit mietopai Sarcina usoara in continuare.
Heiii ma bucur ca sunte?i ok coeur ?i da e minunat sa fi mami de baiat... legatura dintre mami ?i baie?el e una speciala... cum e ?i între fetita ?i taty.. hearts eu tot a?tept sa îl cunosc pe Luca Boredom dar vad ca îl tii ascuns Lol va pup pe amândoi Cheek Kiss

Postat: Monday, October 14, 2019 4:16 PM
Adina Mariana wrote:
Dragele mele am nascut la 3:30 noaptea un baietel de 3350 g si 52 cm natural.La 1:30 mi s-a rupt apa.Mi-a fost extrem de greu,am 12 cusaturi si interioare si exterioare,dilatatia a fost mica iar eu l-am nascut extrem de greu.O ora am tot impins si nu a vrut sa iasa.Pur si simplu deja nu mai aveam nici o putere pt.ca si travaliul si contractiile au fost extrem de dureroase pt.mine.Asa le-am perceput eu lesinand la un moment dat de durere.Acum ma cam dor cusaturile dar a trecut,bebe este cu mine in salon,l-am atasat la san si sper sa ne acomodam repede unul cu altul si sa vina lapticul.Este atat de frumusel si mititelAngelNot
Bravooo!!!! sa fi?i sanato?i hainoroc dance newclap coeur computerlove

Postat: Monday, October 14, 2019 11:11 AM
Adina felicitari pt bebe Luca daca ai nascut... daca nu a venit inca sa dea DD sa vina repede sa o cunoasca pe mami! si mami pe el... ufff ce emotii am topai va pupam pe amândoi sa fi?i sanato?i si sa pleca?i repejor acasuca... sa fie cuminte si papacios.. computerlove newclap dance

Subiect: Clubul aspirantelor - 76
Postat: Saturday, October 5, 2019 3:25 PM
AnaVeli wrote:
Buna dimineata, doamnelor! Revin si eu cu ceva vestepale
Ieri am fugit de la munca, la insistentele unor fete foarte dragi mie, ca sa fac un BetaHCG, fiind dupa 12 zile de pe procedura iui. Buuun, m-am intors la treaba, aveam si auditul in control si, ce sa vezi, pe la ora 6 seara, cand inca munceam, am intrat pe “vizualizare rezultat analize”, am platit si 100 lei pt regim de urgenta. Mi-a picat freza!
Rezultat 9,36 mUi/mlCrazy
Deci stiti ca eu nu speram la asa ceva, inca il mai boscorodeam pe Tutunaru.. ca mi-a facut iui cu toate sansele zero de izbanda!
Ce fac mai departe???
Ce se intampla???
Sunt ametita rraaauuuu de la acest rezultat! iloveyou
Felicitari!!! Bravoo sa ?tii de la mine pe cine pune Tutunaru mana ramâne insarcinata Lol eu pe cine am trimis la el toate au ramas însarcinate Haha este el mai sucit dar sa ?ti ca ce zice el e sfânt... ?i nu profita de om... la mine daca era altu în locul lui în situa?ia mea... la cât de disperata eram sa am un copil îmi lua bani ?i îmi facea FIV... dar el ma încurajat sa merg pe cale naturala ?i asa am reu?it sa am un baietel minunat cu ajutorul lui... sa dea Dumnezeu sa fie cu ochi?ori ?i sa ai o sarcina u?oara ?i la termen computerlove