Profil: Lili Eu
Despre
Utilizator: Lili Eu
Nivel: Avansat
Statistici
A intrat: Monday, March 23, 2015
Ultima vizita: Sunday, November 7, 2021 7:23 PM
Numarul de postari: 3,400
[0.33% din toate postarile / 1.39 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 83
Postat: Monday, December 21, 2020 10:22 PM
Irinan wrote:
Fetele care au fost operate de extrauterina ce stiti de anestezie? Eu partiala sau totala?
Eu am avut anestezie de la brâu în jos ca la cezariana.... dar eu am facut atac de panica în timpul operetiei ?i apoi mi.a facut totala... ?i la cezariana cu Domi am cerut totala de frica sa nu fac iar atac de panica.... mami î?i ?in pumni sa fie totul bine... ?i curaj ?i sa dea DD sa te recuperezi repede... îmi pare foarte rau ca treci prin asta.... as fi vrut sa nu am dreptate Cray computerlove

img
Postat: Saturday, December 19, 2020 3:27 PM
Irinan wrote:
Beta de azi 650.. la ce sangerari am,ma asteptam sa scada. Totusi creste, foarte putin dar creste
Pff nu vreu sa te sperii.. dar ?i eu înainte sa îl am pe Dominic cu 2 ani înainte am avut sarcina extrauterina ?i am ramas fara trompa dreapta.... ?i eu am sângerat foarte mult... ?i nu sa vazut sarcina pe nicaieri... am fost la urgenta ?i mi-a facut chiuretaj a zis ca am pierdut sarcina.... dar dupa chiuretaj am mai sângerat 2 saptamâni ca naiba.... pana am ajuns iar la urgenta ?i dr de atunci care ma chiuretaj a zis... las draga ca nj ai nimic e normal sa sângereze dar hai ca te interne sa î?i fac analize... ?i la analiza de sânge a ie?it sarcina... ?i a 2 zi diminea?a mi sa spart trompa în spital era sa mor am fost la 10 minute de moarte norocul meu a fost ca eram în spital.... deci nu este de joaca.... eu zic sa mai ceri un sfat ?i la alt Dr... ?i sa dea D-zeu sa nu fie extrauterina... dar daca beta creste sigur sarcina este ?i este pe undeva pozi?ionata ?i nu se vede la eco... eu aveam 10 saptamâni când sa spart trompa ?i tot nu se vedea la ecograf .... Nu vreau sa te sperii dar nu e nici de culcat pe o ureche multa sanatate computerlove

img
Postat: Friday, December 4, 2020 12:19 AM
FloreFlore wrote:

Lili, ce a trecut timpul !A crescut ma re si voinic DomiHilar Love Sper ca nu esti suparata pe mine ,,,Ai însistat intr un timp sa merg la Tutunaru, stiu ca ai fost fff bine intentionata si nu eram suparata pe tine doar ca simteam o presiune din ma multe direc?ii ...Te pupcomputerlove
Heiiii nu sunt suparata pe tine Cheek Kiss am vrut doar sa te scutur un pic ca prea intrase într-o perioada de nepasare. Crazy ?i eu am fost scuturat de alte aspirante la timpul meu Lol ?i sincer mi a prins bine... eu ?i pe Laura o mai scuturam din când în când... ?i pana la urma a reu?it sa ramâna insarcinata.... dar tu ?tii mai bn Buddy1 Da am flacau mare Lol pff de o saptamâna ma plânge ca el vrea un prieten... sa vb cu DD sa ne ma aduca un baietel... dar sa stea în burtica la taty nu la mami hohot sincer nu ?tiu cum sa ii explic ca nu se poate ?i îmi e asa o mila de el uff ma bucur ca e?ti bn... ?i sa ?tii ca ?i pe tine te urmaream... dar am vazut ca nu mai intri ?i am renun?at Lol computerlove

img
Postat: Thursday, December 3, 2020 1:04 AM
carlita wrote:

Lol Lol Lol Eu trec de la o stare la alta! Big Laugh Big Laugh Big Laugh
Ei mergeam pe strada ?i vorbeam singura dupa testul pozitiv...... se uita lumea la mine ca la nebuni hohot Big Laugh

img
Postat: Thursday, December 3, 2020 1:01 AM
carlita wrote:

Multumesc frumos, Lili! Pupici si de la mine pt voi! Acum realizez ce a trecut timpul, tu ai deja baiat mare. SA va fie sanatos! computerlove
Mul?umesc pt pupici DistanceKiss Daaaa am baiat mare 3 ani ?i aproape 10 luni Lol nici mie nu îmi vine sa cred cât a crescut.... Crazy acum când îi mai zic ca e mic, îmi zice mami sa nu mai zici ca eu sunt mic pt ca râde lumea de mine.. eu sunt baietel mare hohot pff facem ?i gradi online Big Laugh super greu..... de mult te urmaresc ?i a?teptam ziua asta de mult timp newclap întram un pic citeam un pic sa vad ce mai faci ?i ie?eam Lol ma bucur foarte mult pt tine... sa fi?i sanato?i ?i sa dea DD sa treaca timpul repejor ?i sa î?i ?ii minunea în bra?e.... ?tiu cum este Cheek Kiss computerlove

img
Postat: Wednesday, December 2, 2020 3:55 PM
carlita wrote:

Ti-l ofer cu draga inima!

Happy, Miha, RAza, Cheek Kiss

Fetelor, stati sa plec ca au iesit rezultatele si pare mic progesteronul 25,7 nmol/L. DAca trebuie in ng, imi iese 8,08.
Beta e 41,86.
Heiiiidance felicitari pt bobita coeur iuhuuuudance de când a?tept eu vestea asta... bravo newclap sa ai o sarcina u?oara ?i la termencoeur ma bucur foarte mult pt voi. mul?i pupici de la mine ?i de la Dominic... newclap computerlove

img
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 11
Postat: Friday, November 1, 2019 3:58 PM
Adina Mariana wrote:
Cu placere.Hai ca sti tu ce ai de facut si ar fi pacat sa nu il duci mai ales ca fac si activitati.O sa vezi ce o sa progreseze vazand cu ochii.E frumos la gradinita.Mie dor si mie sa merg la munca dar mai bine este acasa cu copilasul meulove
Daa e foarte frumos la gradi... azi dimineata ii era somn si îmi zice mami nu gradi. afara ploua hohot sa nu îl duc ca ploua afara Lol ?i afara era soare de dimineata ras da fac ploricele din hârtie creponata.. pictează cu acuarele. desenează și pe cărți de colorat.. decupează lipesc... au treaba Lol

img
Postat: Thursday, October 31, 2019 11:38 PM
Adina Mariana wrote:
Pt.ca so obisnuit acasa si a vazut ca acasa este mai bine ca acolo si acuma riposteaza.Tot ce poti sa faci este sa il duci in continuare indiferent ca ii convine sau nu,el trebuie sa constientizeze ca si acolo este bine.Ii explici de fiecare data ca o sa fie bine si dupa o perioada chiar o sa fie bine.Trebuie sa fi tare,nu va dura asa mereu.Majoritatea parintilor gresesc ca nu ii mai duc cand se confrunta cu problema asta si se dezobisnuiesc de totului copiii de gradinita.Clar trebuie sa fi tare de caracter si sa nu te arati afectata cand vezi ca riposteaza.O sa fie binepupici
Multumesc de raspuns..îl duc nu îl tin acasa... cat a stat ca asa mereu zicea mami gradi, Luca si Gabi... Luca stiu cine e dar Gabi habar nu aveam.. toata ziua zicea prin casa Gabi Gabiii Lol si când am fost luni întreb pe îngrijitoare care a venit la usa după el cine e Gabi. ca toata ziua întreaba de Gabi de la gradi... si ea cica pai eu sunt Gabi Lol îmi place ca deja au activitati si el e foarte incantat sa îmi arate ce face el la gradi.. Love

img
Postat: Thursday, October 31, 2019 10:34 AM
Adina Mariana wrote:
Irina este ft.comun la copii in primul an de gradi acest obicei.Ft.multi parinti am avut ca au venit si ne-au luat la intrebari ca ce am facut cu copilul ca in primele zile a venit cu drag si acuma nu mai vrea?mereu incerc sa le explic ca in primele zile copilul nu stie la ce vine..e totul nou pt.el si crede ca sta putin si este ca acasa.Dupa observa ca nu mai este el in centrul atentiei,observat ca se mananca orice si nu mai poate face figuri ca acasa ca lui asta nu ii place,observa ca se doarme ceea ce e ca un soc pt.ei ca se sperie si cred ca vine noaptea si mama ia abandonat si nu au alinare la somn cum primesc acasa,trebuie sa inchida ochii si sa doarma.Au reguli si lor asta nu le convine.Ei cateva zile tatoneaza terenul si normal ca nu le plac aceste reguli si uite asa nu mai doresc sa mearga la gradinita pt.ca acasa este mult mai bine.Se intampla si cazuri in care este personalul didactic de vina,urla la el,il scutura dar sunt mai rare cazurile si ti-ai dat seama pe copil ca ar fi ft.speriat cand ar vedea-o pe pers.care lo bruscat sau certat.Ce vreau sa iti spun este ca e normal si te sfatuiesc sa il duci in continuare chiar daca va plange.Tine de acomodare si daca tu nu il mai duci acuma el nu se va mai obisnui.Este o perioada critica cam o luna dupa care el intelege ca locul lui este acolo si nu se intampla nimic rau.La fel sa vorbesti mult cu el sa ii explici ca trebuie sa stea acolo cu copiii,cu doamnele,sa se joace,sa invete lucruri noi si incetuc cu rabdare o sa fie binepupici
Pff problema asta o am si eu cu Domi Crazy primele saptamâni a fost totul ok... apoi a fost racit si a stat cam mult acasa 3 saptamâni :( am asteptat sa se faca bn sa ii fac vaccinul prevenar... el nu sa încadrat sa îl faca gratuit si l-am facut acum cu bani... si acum nu mai vrea sa doarma la cresa :( prima zi sa jucat a mâncat dar nu a vrut sa doarma a plâns... acum îl las sa stea pana la ora 12 si îl iau... de saptamâna viitoare încerc sa îl las iar poate întra iar în ritm... si asistenta care ii supravegheaza îmi zicea ca nu întelege dc se comporta asa. la început sa integrat asa de repede si acum nu mai vrea sa doarmă la cresa... de mers merge nu zice ca nu vrea.. dimineata nu plange când îl duc... zicea ca se joaca cu copii si apoi începe sa plânga ca vrea la mami si la tati :( sper sa între iar în ritm.. uff

img
Postat: Monday, October 28, 2019 3:33 PM
Adina Mariana wrote:
Mersi feteleCheek Kiss o sa fac ce o sa simt si cum o sa cred ca este mai bine pt.el.Tot asa auzisem pareri cu infasatul.Unii spun ca trebuie neaparat,altii ca nu este nevoie.Inclusiv in spital una zicea intr-un fel,alta in alt fel.Nu am mai inteles nimic.Asa ca eu am hotarat dupa capul meu sa nu il infasor..apoi nu stiu daca este bine sau nu.

Nici eu nu lam infasat pe Dominic deloc.. si are niste picioruse asa de frumoase si drepte mor dupa ele... mi-e pediatra lui mia zis sa nu îl infas ca nu e bine... de la infasat poate sa faca displazie de sold.. acum nu ?tiu cât de adevarat este... ?i suzeta a supt pana la 2 ani ?i 2 luni.. eu una o consider necesara pt a lini?ti bebelu?ul.. pe Domi îl lini?tea când avea colici.. ?i apoi era super buna când îl puneam la somn adormea în câteva minute.. ?i când plângea îl lini?tea cu suzi.. ?i noapte când se trezea ii bagam pe zusi în gura si adormea imediat.. ?i nu e buzat deloc are gura mica hohot de dezvatat sa dezvatat chear repede... i-am zis ca suzi a plecat la mama ei acasa ?i a în?eles.. a mai întrebat 2-3 zile ?i a uitat de suzica... motivul pt care am renun?at la suzi a fost pt ca mereu avea guri?a ocupata ?i nu vb când avea suzi... ?i de când am renuntat la ea îmi face capul toaca hohot toata ziua vb canta hohot eu una nu sunt contra la suzi... pe mine ma ajutat.. acum depinde de fiecare.. ?i de copil daca vrea sa o primeasca... computerlove

img