Profil: Wapsy86
Despre
Utilizator: Wapsy86
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Monday, January 30, 2023
Ultima vizita: Friday, July 7, 2023 1:34 PM
Numarul de postari: 3
[0.00% din toate postarile / 0.01 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul aspirantelor - 89
Postat: Monday, February 6, 2023 7:56 PM
deme wrote:

Buna si sper ca luna aceasta sa fie luna ta norocoasa 🤗

Sa te auda de acolo de sus!
Imi doresc sa aud de la toate doar de pozitiveeee!
Postat: Monday, February 6, 2023 7:53 PM
Nicaieri88 wrote:

Bine ai venit, dar sedere scurta iti urez!
Imi pare rau de pierderi..
Ai aflat cauza sau ai facut mutatiile de trombofilie?

Eu mai am de asteptat 8 zile pana trebuie sa imi vina menstruatia. Nu am sperante, desi luna asta am avut contact dirijat.

Am hotarat impreuna cu doctorul curent sa incercam si 2-3 inseminari artificiale fara stimulare ovariana.

La FIV am renuntat momentan si oricum abia am primit numar de inregistrare.

Voi ce mai faceti? Cum sunteti?

La prima pierdere s-a luat biopsie. Mi-a spus doar ca da,acolo a existat un fat. Am facut toate analizele de trombofilie. Au iesit bine. Mai am 3 zile pana vine menstruatia, dar azi deja ma doare capul( asa patesc mereu inainte cu 1-2 zile), si cateva intepaturi... Nu prea cred ca am sanse luna aceasta...

8 zile trec repede...Sa vina un test pozitivv!!
Postat: Monday, January 30, 2023 7:08 AM
Buna mamici aspirante. Va urmaresc de ceva timp, si tot am citit de prin forum. Am hotarat sa va povestesc putin din experienta mea. Sunt o mamica de un baietel de aproape 5 ani( pe 8 martie implineste). La prima sarcina am ramas din a 2a luna insarcinata( a2a luna de cand oprisez anticonceptionalele). Atunci aveam 30 de ani. In urma cu 2 aniam hotarat sa mai avem un copil. Am ramas insarcinata la fel repede, chiar fara sa ne asteptam. Totul ok la eco 7 sapt, la 12 sapt am pierdut sarcina. Mi s-a spus ca fatul era mort de la 9 sapt. Am trecut atunci prin " o nastere", urmata de chiurotaj. In vara, am ramas fin nou insarcinata, de data asta am pierdut la 5 saptamani.... Din octombrie ne-am pus iar pe treaba si tot incercam si nu se prinde nimic. Luna aceasta am facut si teste de ovulatie. Azi e ziua 4 DP0. Va doresc sa vi se implineasca visul si sa ne auzim cu toate cu vesti bune.