Profil: wannabemom
Despre
Utilizator: wannabemom
Nivel: Ambasador
Statistici
A intrat: Sunday, January 3, 2021
Ultima vizita: Friday, May 27, 2022 7:39 AM
Numarul de postari: 725
[0.07% din toate postarile / 1.42 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Clubul mamicilor incepatoare - 17
Postat: Wednesday, May 25, 2022 8:59 AM
Neata, fetelor!
Lyli, cum e baietelul tau? Mananca legume? Incepem si noi in cateva zile....mai exact de sambata cu morcovel...bounce

O minune de baietel! <3

img
Postat: Sunday, May 15, 2022 12:11 PM
ANDREEA2929A wrote:

La mulți ani!
🙈trece și asta mami, așteptam poze de la sedinta.

Ella ce frumoși sunteți 🥰
Noi am trecut la 2 somnuri și in sfârșit doarme noaptea mai mult, chiar dacă avem 3,4 treziri pt Titi nu știu ori măselele ori ca a fost extrem de cald, in rest și ziua doarme mai bine dar foarte greu se da pusă la somn. O fi vreo regresie care a început devreme sau se adaptează la noul program.
E vesela in rest, vorbăreață maxim și cuminte. S au mai liniștit și la noi apele.
https://ibb.co/6nSWNhq
https://ibb.co/YLfm6S7

Scumpete mica, ce bine ii sta cu fundita Love

O minune de baietel! <3

img
Postat: Friday, May 13, 2022 2:43 PM
ANDREEA2929A wrote:

Și o sa mai fie așa mult și bine. Frumoși, seamănă cu amandoi.

Va multumim mult!hearts

O minune de baietel! <3

img
Postat: Tuesday, May 10, 2022 11:32 AM
E un total haos cu somnul si la noi....
Sunt zile cand ziua nu doarme mai deloc....sau zile cand doarme prea mult ziua...nu e inca nimic definitiv aparent....desi credeam ca se stabilizase treaba

O minune de baietel! <3

img
Postat: Monday, May 9, 2022 8:47 AM
Lyli wrote:

Am reusit sa fac un print la lista cu diversificarea wannabemom poate te ajuta o sa incarc pozele acum

Multumesc mult!
Scuze de raspunsul intarziat, sambata am avut botezul si duminica am avut vreo 14 invitati la mine in casa ras (baita de a doua zi, facuta de nasi + ziua mea)

O minune de baietel! <3

img
Postat: Thursday, May 5, 2022 11:11 AM
Lyli wrote:
Buna fetele ! Sa terminat si la noi cu nebunia l-am botezat pe bebe si ne-am ales si cu o raceala zdravana , nu a facut febra insa tuseste si are mucisori , a fost exact cum va povestea ca sper sa nu fie copilasi peste el am stat numai stresata ... dar asta este.. i sa dereglat putin somnul ziua abea mai doarme , si bine inteles a inceput sa se rostogoleasca e mereu agitat daca pana acum aveam timp de cate o cafea cand il lasam pe salteluta de activitati acum e numai pe langa ea si cred ca incep si dintisorii , oeri am fost la medicul de familie pt ca e foarte matait si nu are nimic inclusiv raceala e pe sfarsite deci cred ca dintii il deranjaza

Buna!
Ce frumos, si noi mergem poimaine sa il botezam pe micut hearts
Sper sa ii treaca repede raceala
Suntem fix in aceeasi situatie.. formula de lapte anti reflux il ajuta la reflux dar de plans in fiecare zi....si agitatie... mai ales seara cu vreo 2 ore inainte de somn...nu scapam..
E la fel si la noi, ziua rar mai doarme...dar sunt seri cand doarme si 8-10 ore continuu, fara sa se trezeasca sa vrea sa manance.
In vreo 10 zile mergem la vizita de 5 luni la pediatra si o sa discutam de diversificare si poate se mai schimba ceva...

O minune de baietel! <3

img
Postat: Tuesday, May 3, 2022 5:10 PM
MariaS wrote:
Wannabe nu ii târziu, îl faci când simți că ești pregătită și băiatul pregătit, nu e bătut în cuie că trebuie la 6 săptămâni.
Nu știu dacă te ajută, dar când a mea scotea lăptic (alapată) ii dădeam mai puțin la o masă, mai puțin și mai des, nu știu dacă se poate aplica și la lp regula, dar poți încerca.

Ieri când au plecat bunicii a mea era așa supărată 😅. I-au plecat căluții de plimbat.

Cat au stat bunicii cu voi?
Eu am avut-o pe mama doar 3 saptamani dupa nastere.....si atat. Ea sta in Italia..
Sa stii ca noi ii dam cand simtim ca ii e foame, si mananca cat vrea...nu ne luam dupa ceas...asa am facut mereu

O minune de baietel! <3

img
Postat: Monday, May 2, 2022 8:40 AM
O sa ies doar cu sotul joi seara. Asta tot cu "treaba"...
Vin ai mei in tara joi, pentru ca vom avea botezul sambata. Stim ca e putin tarziu, dar am vrut sa fie mai cald afara, si sa se puna bine baiatul pe picioare dupa operatie.
Si joi seara ies cu sotul intr un bar ca sa mai vbim fata in fata cu cei ce ne vor canta la nunta in august ras
O sa am o saptamana tare plina...noroc ca si-a luat sotul liber toata saptamana
Cel mic inca mai are reflux daca combin mai multe masuri de lapte normal...de exemplu la 4 masuri AR si 2 masuri normale, tot mai varsa ...o sa incerc 5+1
S-a modificat si scaunul...e mult mai solid si acum e cam de doua ori pe zi
Va doresc o saptamana minunata, mamici!

O minune de baietel! <3

img
Postat: Sunday, May 1, 2022 8:25 PM
MariaS wrote:
Ieri Ina a stat toată ziua afară și la 22:30 a picat ruptă 😍, pt prima dată de când suntem părinți am ieșit seara în oraș fără ea (au stat bunicii cu ea), a fost așa ciudat, dar a meritat să mai ieșim și noi singuri.

Wow....ce vis frumos...sa ies doar eu cu sotul... hearts

O minune de baietel! <3

img
Postat: Thursday, April 28, 2022 11:24 AM
ANDREEA2929A wrote:

Mulțumim frumos, venim la petit ca e tare drăgălaș și al tău , o sa rupă sufletele ❤️
PS: arați foarte bine, schimba rochia nu ți fa stres dacă nu o sa Reușești, ai ceva ce banii nu pot cumpara asta sa fie motivația ta!

Multumesc multhearts

O minune de baietel! <3

img