Vreau sa slabesc! - 3

Options Vreau sa slabesc! - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Wednesday, August 1, 2012 7:08 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Mie mi-a dat diete soc dupa o saptamana de ampla desi am slabit bine cu ea!Si de atunci tot in soc o tin!Levanatul ti l-a schimbat sau tot ala il ai???
alimami
Postat: Thursday, August 2, 2012 7:49 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
raly wrote:
Mie mi-a dat diete soc dupa o saptamana de ampla desi am slabit bine cu ea!Si de atunci tot in soc o tin!Levanatul ti l-a schimbat sau tot ala il ai???

Mie mi-a dat socuri dupa 1 saptamana de ampla.Acum mi-a dat denanat.Bulinutza,mai zi-ne si tu pe la care esti si ce mai faci.
alimami
Postat: Thursday, August 2, 2012 8:28 AM

raly wrote:

Socurile cate zile pe sapt le tii?
bulinutza
Postat: Thursday, August 2, 2012 4:12 PM

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Imi scrii si mie o zi de soc , te rog? Am avut si eu o foaie de la tipa din Timisoara, dar am pierdut-o, nu mai stiu cum era...uff

raly
Postat: Thursday, August 2, 2012 6:50 PM

alimami wrote:

Socurile cate zile pe sapt le tii?

Doua zile pe saptamana!
raly
Postat: Thursday, August 2, 2012 7:05 PM

bulinutza wrote:
Imi scrii si mie o zi de soc , te rog? Am avut si eu o foaie de la tipa din Timisoara, dar am pierdut-o, nu mai stiu cum era...uff

Eu am avut mai multe sapt de soc:cu kiwi,ananas,rosii,peste,pere

Azi iti pun saptamana de pere si o sa mai revin si cu altele

Deci....Dieta soc de pere

Ce trebuie sa stiti despre pere

Este un fruct foarte suculent ce contine o mare cantitate de apa si care aduce un aport sarac in calorii 40kcal/100 gr,sunt adecvate in dietele hipocalorice.
Scoate in evidenta continutul sau in acid citric care are un efect depurativ,stimuleazasecretia sucurilor digestive,faciliteaza digestia si are ca efect instalarea unu confort digestiv,favorizand efectul fenomenului plat.
Este bogata in potasiu ce reglementeaza conrtinutul de apa din organism favorizand diureza si eliminarea retentiei de lichide,Este de asemenea importanta pt generarea si transmiterea impulsurilor nervoase si pt dezvoltarea functiilor musculare.
Este o sursa adecvata de pectina,un tip de fibra care actioneaza in reglarea frunctiilor intestinale si ajuta la eliminarea colesterolului.

Mic dejun-lapte degresat cu cafea sau ceai

sau 6 biscuiti Fibroki
sau 2 felii de paine integrala cu dulceatza light

Gustarea de dimineatza
-1 fruct

Pranz-2 pere
omleta de dovlecel cu ceapa
iaurt degresat
infuzie

Gustarea de seara

1 biscuite sau 2 turte de porumb
Cina -Salata de pere cu pui
iaurt degresat
infuzie

Salata de pere si pui:frunze de salata verde,1 para taiata,pui la gratar au fiert taiat marunt,amestecat cu salata,perele si eventual si ceapa.(La inceput m-am strambat cand am vazut salata asta dar crede-ma ca e o bunatate)
bulinutza
Postat: Thursday, August 2, 2012 7:18 PM

Si in fiecare zi a saptamanii mananci la pranz omleta si seara salata asta????uff uff uff
raly
Postat: Thursday, August 2, 2012 7:26 PM

Nuuuu,doar 2 zile pe saptamana si nu ai voie sa fie consecutive,in rest se aplica ampla!sic
bulinutza
Postat: Thursday, August 2, 2012 7:44 PM

raly wrote:
Nuuuu,doar 2 zile pe saptamana si nu ai voie sa fie consecutive,in rest se aplica ampla!sic

Ok...cand ai timp scrie-mi socul cu ananas. Merci, pupici!computerlove
alimami
Postat: Friday, August 3, 2012 6:59 AM

bulinutza wrote:

Ok...cand ai timp scrie-mi socul cu ananas. Merci, pupici!computerlove

Am si eu socul de ananas:
MD: cafea cu lapte degresat/iaurt natural
1felie de paine prajita integrala cu dulceata light/branza proaspata de vaci/sunca curcan
G1: 2rondele de ananas natural sau in suc light
P: 3-4 rondele ananas
piept de pui la gratar(150gr)
G2: 2rondele ananas
iaurt Bio degresat cu fibre
C: 2-3 rondele ananas
ou tare fiert
Intre timp: ceai de plante,apa
alimami
Postat: Friday, August 3, 2012 7:02 AM

raly wrote:

Tu de cate saptamani tii ampla?
LilianaD
Postat: Friday, August 3, 2012 7:33 AM

Nivel: Senior

Intrat: 2/22/2011
Postari: 5024
Locatia: Germania
Ce-i aia ampla ?
De ce ii zice soc la dieta asta a voastra ? Ceva cu mere nu se ezista ?hohot Eu is lesinata dupa mere, nu pot fara ele.
rocsssy
Postat: Saturday, August 4, 2012 10:44 AM

Nivel: Membru

Intrat: 7/19/2012
Postari: 11
Locatia: Pitesti
mda. deci pot sa zic ca am slabit 3 kg in doua saptamani, DAR m-au dominat poftele. am comandat spaghete carbonara, am baut milk shake-uri, am mancat inghetate.. acum DIN NOU incep sa ma abtin de la alimentele care ingrasa, insa.. mi-am cumparat "Capsula de slabit". E prima zi si ma simt ok. Am auzit de ea de la o cunostinta, cu care nu m-am mai intalnit de mult timp, iar zilele trecute cand ne-am vazut intamplator si am remarcat cat de mult a slabit,am intrebat-o cum a reusit.. mi-a spus ca a luat aceasta Capsula de slabit si cu ajutorul ei a pierdut in decurs de 8 luni, ce-i drept, aproape 40 de kg. Eu nu vreau sa pierd 40 de kg si nu vreau sa urmez "cura cu pastile" 8 luni, insa 2-3 luni, cu siguranta o voi face. AcuM..traim si vedem.
aurishta
Postat: Saturday, August 4, 2012 11:26 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Eu am doua prietene care au folosit capsula asta, au slabit, e drept, dar s-au simtit foarte rau, foarte slabite in timpul cureimaseluta , iar dupa ce au terminat, n-au reusit sa mentina rezultatulsorry1
rocsssy
Postat: Saturday, August 4, 2012 1:05 PM

Nivel: Membru

Intrat: 7/19/2012
Postari: 11
Locatia: Pitesti
eu m-am interesat la farmacista. depinde de la organism la organism. tipa de care spuneam in postul de mai sus, s-a simtit UN PIC rau in cea de-a 8-a luna.(plus ca de un an jumatate a intrerupt tratamentul cu capsula asta si nu s-a ingrasat la loc). eu abia am inceput, dar nu am decat senzatia de gat uscat, ceea ce imi cere foarte multa apa. acum nu stiu cum o sa fie peste 2 luni, insa momentan mi se par ok. ca sa nu ti se faca rau, trebuie sa mananci cu o jumatate de ora inainte sa iei capsula de dimineata, si sa bei cam 250-500 ml apa, tot cam cu o jumatate de ora inainte. asta ajuta foarte mult. deasemenea, consumul de apa (2-3 litrii/zi) ajuta pentru mentinerea starii de bine. si laptele e indicat. ca sa nu mai zic ca nu imi este foame deloc, dar deloc, insa am mancat niste cartofi la cuptor cu verdeturi si telemea, deoarece e foarte important sa MANANCI, desi nu iti este foame. indicate sunt 4-5 mese-gustari pe zi, putin dar rat.sunt mai multe reguli, pe care fiecare le urmeaza.. sau nu. asa cum am mai spus, depinde de la organism la organism.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed