Vreau sa slabesc! - 3

Options Vreau sa slabesc! - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Wednesday, October 24, 2012 7:20 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Si mai depinde si de momentul zilei in care te cantarestiras
bereea
Postat: Wednesday, October 24, 2012 8:18 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Adevarul e ca m-am cantarit dupa ce am venit din palestra si am sarit speriata jos de pe cantar.Stiu ca se mareste masa musculara, dar totusi mi se pare cam mult.Ei, oi vedea ce-o fi, deocamdata eu si cantarul suntem certati si i-am zis ca nu-l mai bag in seama pentru o vreme
aurishta
Postat: Wednesday, October 24, 2012 8:32 AM

Optim este sa te cantaresti in acelasi moment al zilei, preferabil dimineata, imediat dupa ce te scoli, si nu mai des de o saptamana, ca sa fie relevant rezultatul.
bereea
Postat: Wednesday, October 24, 2012 8:35 AM

Am sa incerc sa fac asa, dar eram atat de nerabdatoare sa vad cat am aruncat jos tinand cont ca transpirasem foarte , foarte mult.
La o ora de antrenament eu pierd intre 300-350 de calorii.Este ok sau e prea putin?
aurishta
Postat: Wednesday, October 24, 2012 8:55 AM

ras Am vazut pe multi cantarindu-se dupa antrenament, baietii sperand sa "ia" in greutatesic , fetele sa "scada"sic sic , dar crede-ma, este irelevant. Chiar daca ai transpira foarte mult si ai pierde, sa zicem, 1kg(desi este enorm), tot este irelevant, fiindca este o scadere aparenta care este "pusa" imediat la loc cand bei apa si faci dus! Sportivii de performanta practica acest lucru cu putin timp inainte de concursuri ca sa "traga" mai putin la cantar si sa "prinda" o categorie inferioara de greutate. Pentru slabirea reala, insa, trebuie mai mult decat atat! Este o ecuatie intre dieta, sport si odihna!. Pare de necrezut, dar musculatura se "cladeste" in timpul odihnei.
Cu privire la calorii, nu stiu sa-ti raspund, niciodata nu am tinut cont de asta!
bereea
Postat: Wednesday, October 24, 2012 9:12 AM

Aurisha, multumesc de raspunspupici
aurishta
Postat: Wednesday, October 24, 2012 9:13 AM

computerlove computerlove
bereea
Postat: Wednesday, October 24, 2012 2:35 PM

Inca o chestie ceva mai delicata: de cand fac sala ma cam supara hemoroizii.E posibil sa fie de la efortul depus acolo?
alimami
Postat: Saturday, October 27, 2012 9:31 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
bereea wrote:
Inca o chestie ceva mai delicata: de cand fac sala ma cam supara hemoroizii.E posibil sa fie de la efortul depus acolo?

Nu prea cred,mai degraba alimentatia-lipsa lichidelor,a fibrelor.Bei 2 litri de apa pe zi?Papi fructe?
In alta ordine de idei,voiam sa gesesc poze cu mine de inainte si dupa regim.Caut sa va pun.

alimami attached the following image(s):
picture 263.jpg picture 276.jpg 379.jpg 382.jpg

aurishta
Postat: Saturday, October 27, 2012 10:47 AM

Ai slabit foarte frumos!newclap
denisa_rachid
Postat: Saturday, October 27, 2012 6:20 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 8/13/2010
Postari: 2365
bereea wrote:
Asaaaa...merg in palestra de vreo luna de 2 ori pe saptamana.Mananc acelasi lucruri si am cu 2 kg mai mult.De ce?

Bereea, in urma exercitiilor fizice masa musculara creste, asa ca si la cantar, la inceput, se prea poate sa fii mai grea, masa musculara fiind mult mai grea decat grasimea.
bereea
Postat: Saturday, October 27, 2012 8:25 PM

alimami wrote:

Nu prea cred,mai degraba alimentatia-lipsa lichidelor,a fibrelor.Bei 2 litri de apa pe zi?Papi fructe?
In alta ordine de idei,voiam sa gesesc poze cu mine de inainte si dupa regim.Caut sa va pun.

Fructe mananc zilnec (mere + struguri), apa nu beau cat ar trebuie.In alta ordine de idei,arati betonpupici

Denisa, pupici

Azi am fost la sala, am evitat un anumit aparat care am avut impresia ca imi solicita mai mult...fundulras .Oricum nu mai tremura carnea pe mine cand ies din sala, transpir mult dar nu mai ies asa rosie ca in primele dati.
aurishta
Postat: Sunday, October 28, 2012 10:54 AM

Bereea, nu trebuie sa te temi de lucrul cu greutati fiindca tonifiaza frumos musculatura, mult mai eficient decat exercitiile fara, cum ar fi aerobicul.
marivic
Postat: Sunday, October 28, 2012 9:36 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Alimami,arati supernewclap newclap newclap
Eu,vointa,cucu!Ma ingras ca porcul,.....am o foame de 4 persoane,.....dar vreau sa slabeschohot hohot hohot fool fool
bereea
Postat: Monday, October 29, 2012 7:46 AM

aurishta wrote:
Bereea, nu trebuie sa te temi de lucrul cu greutati fiindca tonifiaza frumos musculatura, mult mai eficient decat exercitiile fara, cum ar fi aerobicul.

Da, da stiu.Sambata am fost iar la sala si iar am problemebanghead banghead
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed