Vreau sa slabesc! - 3

Options Vreau sa slabesc! - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
raly
Postat: Monday, August 13, 2012 10:24 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Alina,nu stiu ce se intampla,prin acelasi lucru trec si eu,stagnez de 2 sapt,m-am descurajat de tot!sic
alimami
Postat: Tuesday, August 14, 2012 12:58 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
Eu de azi ma reintorc si la aerobic..ca a fost si instructoarea in concediu.yes
clalina
Postat: Tuesday, August 14, 2012 6:27 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
Eu sunt disperata am pus 4 kg banghead banghead banghead nu- mo mai vine nimic si nici dieta nu pot tine nervi
alimami
Postat: Wednesday, August 15, 2012 8:01 AM

clalina wrote:
Eu sunt disperata am pus 4 kg banghead banghead banghead nu- mo mai vine nimic si nici dieta nu pot tine nervi

Trebuie sa existe si pt tine un regim sanatos de viata,daca vrei cu adevarat sa slabesti.Dar nu am priceput asta cu dieta nu pot tine..exista mii de diete,personalizate,.trebuie sa fie una care sa te ajute sa dai jos ceva daca vrei.Oricum,4kg nu-s foarte multe.
ligia27
Postat: Wednesday, August 15, 2012 4:46 PM

Intrat: 3/13/2010
Postari: 1340
Locatia: RO suceava
cum slabesc sau mai bine cum se mentin italienii cu paste, pizzza si alte mancaruri interzise in cura de slabire.
clalina nu fi suparata un pic de regin si multa apa si iti vei revani. in concediu toti suntem tentati sa mancam tot ce nu avem voie acasa.poate te ajuta

Bucataria italiana
Secretul italian nr. 1: Mananca incet

Este limpede ca italienii, ca si alte popoare din zona Mediteranei, stiu cum sa se bucure de experienta de a manca. Se relaxeaza si socializeaza ore intregi la pranz sau la cina urmata de o cafea. Inainte si dupa cina, multi italieni isi rezerva timp pentru o passagiata - o plimbare linistita prin oras.
Secretul italian nr. 2: Opreste-te cand te-ai saturat

Italienii nu se complica sa numere caloriile, ci fac un lucru mult mai simplu - se opresc din mancat atunci cand se satura. Mananca doar atat cat cere stomacul. Portiile sunt mici, dupa ora cinei nu se mai ia nici o gustare, nu se mananca la televizor, in fata calculatorului sau citind.
Secretul italian nr 3: Echilibru intre cantitate si calitate

Nu prea multa grasime, suficiente glucide (dar fara a intrece masura), mult peste, pui si curcan, doar un pic de carne rosie. Cantitatile nu sunt mari, insa mancarea este de cea mai buna calitate si atmosfera la masa este relaxata.
Secretul italian nr 4: Simplu si proaspat

Bucataria toscana e bogata in cereale bogate in proteine si fibre solubile ce astampara senzatia de foame pentru mult timp, cu putine calorii. Mai spre sud, pestele proaspat, ierburile aromate, caperele, anghinarea si lamaile uriase contribuie la o dieta delicioasa si sanatoasa. Pastele sunt servite al dente, cu un pic de ulei de masline sau sos de rosii si legume - si intotdeauna in portii mici!

clalina
Postat: Wednesday, August 15, 2012 7:44 PM

Intrat: 10/25/2010
Postari: 1585
Locatia: italia
alimami wrote:

Trebuie sa existe si pt tine un regim sanatos de viata,daca vrei cu adevarat sa slabesti.Dar nu am priceput asta cu dieta nu pot tine..exista mii de diete,personalizate,.trebuie sa fie una care sa te ajute sa dai jos ceva daca vrei.Oricum,4kg nu-s foarte multe.
. Pot tine doar ca sunt acasa in concediu si toata limea a invita la masasic
alimami
Postat: Thursday, August 16, 2012 7:26 AM

clalina wrote:
. Pot tine doar ca sunt acasa in concediu si toata limea a invita la masasic

Lasa ca o sa tii atunci dupa concediu.Acum profita de invitatiipupici sic
alimami
Postat: Thursday, August 30, 2012 6:33 AM

Nimeni nu ma vrea sa slabeasca?Eu continui cu programul meu si totul merge ff bine.Am ajuns la 65kg(de la 76).Daca as reusi sa pastrez orele de masa si dupa ce incepe scoala ar fi ideal.
aurishta
Postat: Thursday, August 30, 2012 9:08 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Bravo, 11kgnewclap newclap newclap Asta e chiar n succes!cool
oanamaria
Postat: Thursday, August 30, 2012 9:39 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Alimami felicitari !newclap
georgyana
Postat: Thursday, August 30, 2012 11:40 AM

Intrat: 12/9/2009
Postari: 4771
Locatia: constanta
Alimami felicitari!!!! poate ne si arati pozici cu tinecomputerlove
mikaela
Postat: Thursday, August 30, 2012 1:03 PM

Intrat: 8/11/2010
Postari: 2334
Locatia: Planet Earth
Felicitari!! newclap

Eu am pierdut 2 kg luna asta, fara sa fac nimic sau nimic special. Partea buna e ca m-am innoit cu 2 curele pt pantaloni.yes Partea rea e ca asta-noapte imi cautam kilogramele pierdute prin frigider alcool hohot hohot
endy
Postat: Thursday, August 30, 2012 5:16 PM

Intrat: 6/8/2010
Postari: 2562
Locatia: tara mea orasul meu de munte
Asa patesc si eu dar de la 1 septembrie trebuie sa fac ceva cu vreo 4 kg ca daca nu nu am ce imbraca si nici bani de altele noi .
S.ELENA
Postat: Thursday, August 30, 2012 6:07 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7309
Locatia: Printre probleme......
alimami felicitari si mult spor la pierdut kg in continuare!!!!majoreta majoreta majoreta

Eu de luni (27 august) nu am mai pus gura pe paine si dulciuri (desi mi-e tare-tare greu) ptr ca ajunsesem la 59 kg si vine toamna si trebuie sa imbrac pantaloni si nu vreau sa "tipe" pe mine banghead banghead nervi nervi De-as ajunge macar la 54-55 kg ar fi extraordinar ca la 52 ca anul trecut nici gand sa mai ajungrambo closedtopic banghead
bereea
Postat: Thursday, August 30, 2012 6:42 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Alimani, felicitari! newclap newclap

eu inca ma simt in vacanta deci nu fac nici un efort, dar sunt constienta ca trebuie sa reiau luptaduel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed