Vreau sa slabesc! - 3

Options Vreau sa slabesc! - 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
aurishta
Postat: Saturday, August 4, 2012 1:51 PM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Eu iti doresc succes, am fost si eu in pantofii taisic si stiu cat ma consuma dorinta de a reveni la greutatea normala. Sa ne tii si pe noi la curent cu evolutia curei tale, cu bune si releiloveyou
rocsssy
Postat: Monday, August 6, 2012 9:01 AM

Nivel: Membru

Intrat: 7/19/2012
Postari: 11
Locatia: Pitesti
multumesc :) sper sa am si rezultate.
da, intradevar, ma consuma incredibil de mult dorinta de a reveni la o greutate normala. psihic, fizic, din toate punctele de vedere. totusi e bine ca m-am trezit, desi tarziu, dar tot e mai bine decat niciodata.
mmm. cu privire la programul de slabit..
azi e deja a treia zi in care iau 'capsula pt slabit' si ma simt foarte ok, nu am reactiile adverse despre care am tot citit pe net ca le-ar fi avut unele persoane.
adica si in prima, si in a doua zi, am baut foarte multa apa (intre 2-3) litrii pe zi, in contextul in care am mancat si lapte cu cereale (vreo 500 ml pe zi) si am mancat si o dupa de rosii .. sa zic ca am ajuns la 3-4 litrii de lichide. senzatia de satietate am avut-o, chiar daca teoretic nu am mancat foarte mult, pentru ca nu imi cere organismul (capsula asta inhiba pofta de mancare). in prima zi am mancat dimineata cereale cu lapte, la pranz niste branza cu rosii (fara paine), doua chiftelute de pui si vreo trei feliute de cartofi copti, iar seara un bol de cereale cu lapte. in a doua zi.. dimineata cerealele cu lapte din nou, la pranz rosii cu branza (din nou:)) , iar seara, inca un bol de cereale cu lapte.. acum, a treia zi.. am mancat dimineata vreo 5-6 rosii cherry cu trei feliute de branza.. probabil la pranz o sa mananc ceva diferit, ca sa si combin alimentele, sa nu ajung la saturatie..
deci, per total, pana acum este ok. astept sa vad rezultatele pe cantar dupa o sapt-doua..
aurishta
Postat: Monday, August 6, 2012 9:47 AM

Daca ai posibilitatea, incearca sa pui niste sport sic in combinatie, te va ajuta foarte mult la aspectul final!
raly
Postat: Monday, August 6, 2012 9:23 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Capsula de slabit nu mai este ce era odata!Intr-adevar inainte se slabea foarte bine cu ea,dar de cand s-a retras de pe piatza si mai apoi s-a relansat intr-o formula noua nu mai da acelasi randament!Oricum eu am folosit-o,recunosc,am slabit,dar nu ti-o recomand din cauza efectului yoyo,cand o sa te opresti o sa te ingrasi!Oricum eu iti doresc succes!majoreta majoreta

Eu stationez de aproape doua saptamani si nu pricep de ce????ras ras Urmez tot dieta care a dat roade mai inainte
,imi beau zilnic elixirurile,dar stationez,de fapt chiar m-am ingrasat 100 de grame, adevarat ca m-am lasat de fumat de 2 saptamani,sa aibe asta vreo legatura??hainoroc hainoroc
aurishta
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:12 AM

Suta aia de grame nu este relevanta, chiar variatiile de pana la 1kg sunt in limita normalului.
alinaL
Postat: Tuesday, August 7, 2012 10:58 AM

Intrat: 8/7/2012
Postari: 8
Buna....Sunt noua pe acest forum. Sper sa ma primiti si pe mine pe aici. Am si eu o problema cu kg. Am 65 kg si 1,59. tare bine mi-ar prinde sa slabesc cateva kg bune. Am vazut ca georgiana a slabit chiar frumos. As vrea sa am vointa ei. Din pacate nu am nici vointa si nici timp sa merg la sala sau sa fac sport. Lucrez la birou 8 ore apoi merg acasa unde ma asteapta mancarea pe masa si bineanteles ca fiind o pofticioasa nu ma pot abtine. Faza e ca eu niciodata nu am avut probleme cu greutatea. Acum insa e cam aiurea. Am luat anticonceptionala iar de la ele m-am ingrasat in vreo 3 luni cam vreo 15 kg. Am reusit si am dat jos 3 dar restul nu stiu cand o sa le dau jos? Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Acu am renuntat la anticonceptionale si deja nu mai am pofta de mancare pe care o aveam inainte insa tot nu pot sa ma abtin sa nu mananc cartofi prajiti sorry1 Help me!!!!!
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, August 7, 2012 11:30 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
alinaL wrote:
... Din pacate nu am nici vointa si nici timp sa merg la sala sau sa fac sport. Lucrez la birou 8 ore apoi merg acasa unde ma asteapta mancarea pe masa si bineanteles ca fiind o pofticioasa nu ma pot abtine. Faza e ca eu niciodata nu am avut probleme cu greutatea. Acum insa e cam aiurea. Am luat anticonceptionala iar de la ele m-am ingrasat in vreo 3 luni cam vreo 15 kg. Am reusit si am dat jos 3 dar restul nu stiu cand o sa le dau jos? Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi. Acu am renuntat la anticonceptionale si deja nu mai am pofta de mancare pe care o aveam inainte insa tot nu pot sa ma abtin sa nu mananc cartofi prajiti sorry1 Help me!!!!!

din pacate tine totul de vointaalcool , e grav daca dupa doar 8 ore de munca tu spui ca nu ai timp de sport ca te asteapta mancarea pe masa.
Ma repet vointa e importanta, nici macar nu ar trebui sa gatesti cartofi prajiti si sa-i mirosi, daramite sa-i si mananci.
Nu uita, daca vrei poti!!! Succes!angel
alinaL
Postat: Tuesday, August 7, 2012 11:40 AM

Problema e ca nu ii gatesc eu. As vrea sa nu imi mai gateasca nimeni ca poate asa cand ajung acasa mananc doar ce vreau eu. Dar....din nefericire asta e. Am tot repetat prin casa ca nu mai vreau cartofi sau alte mancaruri gatite de genul acesta insa se pare ca nimeni nu ma aude. Iar eu (o pofticioasa fara limite ras ) nu ma pot abtine cand vad tot felul de mancaruri pe masa. Si mai e ceva ....nu ca nu vreau sa fac sport dar da...dupa doar 8 ore de munca nu mai am timp de sport. Cand ajung acasa nu stau sa ma uit la pereti dar mai am si alte treburi casnice de facut plus un copil de nici 3 ani care se tine dupa mine ca un scai de cum ajung acasa. Ce imi doresc de la voi cele care sunteti pe acest forum e putin sprijin moral daca se poate si poate o dieta cat de cat acceptabila cu care sa nu ma infometez ca din pacate nu rezist la foame. Am glicemia sub limita normala. Imi scade foarte tare dintr-o data si ma ia cu tremurici si transpiratii. Daca vreti si puteti sa imi dati un sfat bine daca nu.....mai bine va rog sa treceti cu vederea mesajele mele fara a ma judeca pentru faptul ca dupa 8 ore de munca nu mai am timp de sport sau chestii de genul. Daca e asa....atunci scuze ca v-am deranjat. Am crezut ca pot gasi putin suport moral aici si niste sfaturi utile pt a reveni la kg pe care le aveam inainte.
aurishta
Postat: Tuesday, August 7, 2012 12:55 PM

alinaL wrote:
Ce imi doresc de la voi cele care sunteti pe acest forum e putin sprijin moral daca se poate si poate o dieta cat de cat acceptabila cu care sa nu ma infometez ca din pacate nu rezist la foame. Am glicemia sub limita normala. Imi scade foarte tare dintr-o data si ma ia cu tremurici si transpiratii.

Mie imi merge foarte bine cu dieta Montignac, cunoscuta ca "regimul disociat". Nu este vorba de chestia aia cu o zi lactate, o zi carne etc, este , de fapt , un stil de viata, un mod de a combina alimentele aflate uzual in casa in asa fel incat problema greutatii sa dispara pentru totdeauna. Cantitatea de mancare nu este restrictionata cata vreme sunt respectate principiile. Toate principiile le gasesti in cartea dlui M Montignac, "Ma hranesc, deci slabesc" https://www.scribd.com/doc/50361923/M-Montignac-Ma-hranesc-deci-slabesc. Vezi daca ti se potriveste si iti doresc succes, oricare ar fi metoda pe care o alegipupici
alinaL
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:06 PM

multumesc mult aurishta
aurishta
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:07 PM

computerlove computerlove
alinaL
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:31 PM

am fost foarte impresionata foarte tare de georgiana. Chiar ca este un model pentru toate. Are o vointa de fier. A fost foarte ambitionata sa slabeasca si vad ca rezultatele sunt pe masura. Bravo georgiana...FELICITARI! Sper sa reusesc si eu.
aurishta
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:54 PM

Nu spera, decide!
Lilly of the valley
Postat: Tuesday, August 7, 2012 1:55 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
alinaL wrote:
Problema e ca nu ii gatesc eu. As vrea sa nu imi mai gateasca nimeni ca poate asa cand ajung acasa mananc doar ce vreau eu. Dar....din nefericire asta e. Am tot repetat prin casa ca nu mai vreau cartofi sau alte mancaruri gatite de genul acesta insa se pare ca nimeni nu ma aude. Iar eu (o pofticioasa fara limite ras ) nu ma pot abtine cand vad tot felul de mancaruri pe masa. Si mai e ceva ....nu ca nu vreau sa fac sport dar da...dupa doar 8 ore de munca nu mai am timp de sport. Cand ajung acasa nu stau sa ma uit la pereti dar mai am si alte treburi casnice de facut plus un copil de nici 3 ani care se tine dupa mine ca un scai de cum ajung acasa. Ce imi doresc de la voi cele care sunteti pe acest forum e putin sprijin moral daca se poate si poate o dieta cat de cat acceptabila cu care sa nu ma infometez ca din pacate nu rezist la foame. Am glicemia sub limita normala. Imi scade foarte tare dintr-o data si ma ia cu tremurici si transpiratii. Daca vreti si puteti sa imi dati un sfat bine daca nu.....mai bine va rog sa treceti cu vederea mesajele mele fara a ma judeca pentru faptul ca dupa 8 ore de munca nu mai am timp de sport sau chestii de genul. Daca e asa....atunci scuze ca v-am deranjat. Am crezut ca pot gasi putin suport moral aici si niste sfaturi utile pt a reveni la kg pe care le aveam inainte.

copii avem mai toate aici pe forum si toate avem treburi casnice si de educat / crescut copii.
adevaratul sprijin moral nu il primesti doat spunandu-ti "bravo! te-ai inscris pe forum, ne citesti deci slabesti", ci asta e realitatea pe care am perceput-o eu: dupa 8 ore de munca vii acasa, gasesti mancarea pe masa si mananci ca doar nu ai de ales.
Da! Tu trebuie sa alegi ce mananci si ce nu, ce-i sanatos si ce nu. Ti-am mai spus depinde doar de tine! Ar fi bine sa mergi si la un medic sa vezi si cauza acestei glicemii scazute, daca tot spui ca mananci suficient. Pt. ca daca intri la dieta cu probleme mai rau iti faci decat bine. Pana una alta e vara sunt destul de accesibile fructele si legumele, iar ca timp pt. gatit iti ia mai putin o salata decat o tigaie de cartofi prajiti. Kg in plus nu dauneaza dor aspectului ci si sanatatii.
Sport nu trebuie sa faci doar la sala, ci si plimbatul in parc cu copilul inseamna tot miscare, iar daca pustiul e un perpetum mobile cum au fost ai mei, miscarea e garantata.
Copilul va avea si el un exemplu si va fi stimulat spre miscare, pt ca mai tarziu cei mai multi devin si ei sedentari ca si noi.
Totul tine de tine! pupici
alinaL
Postat: Tuesday, August 7, 2012 2:43 PM

Lilly of the valley wrote:

copii avem mai toate aici pe forum si toate avem treburi casnice si de educat / crescut copii.
adevaratul sprijin moral nu il primesti doat spunandu-ti "bravo! te-ai inscris pe forum, ne citesti deci slabesti", ci asta e realitatea pe care am perceput-o eu: dupa 8 ore de munca vii acasa, gasesti mancarea pe masa si mananci ca doar nu ai de ales.
Da! Tu trebuie sa alegi ce mananci si ce nu, ce-i sanatos si ce nu. Ti-am mai spus depinde doar de tine! Ar fi bine sa mergi si la un medic sa vezi si cauza acestei glicemii scazute, daca tot spui ca mananci suficient. Pt. ca daca intri la dieta cu probleme mai rau iti faci decat bine. Pana una alta e vara sunt destul de accesibile fructele si legumele, iar ca timp pt. gatit iti ia mai putin o salata decat o tigaie de cartofi prajiti. Kg in plus nu dauneaza dor aspectului ci si sanatatii.
Sport nu trebuie sa faci doar la sala, ci si plimbatul in parc cu copilul inseamna tot miscare, iar daca pustiul e un perpetum mobile cum au fost ai mei, miscarea e garantata.
Copilul va avea si el un exemplu si va fi stimulat spre miscare, pt ca mai tarziu cei mai multi devin si ei sedentari ca si noi.
Totul tine de tine! pupici

Ideea nu era ca vreau sa slabesc doar citind ceea ce se scrie pe site. Sunt total constienta ca depinde doar de mine daca vreau sa slabesc sau nu. Ideea era in felul urmator....speram ca voi gasi pe acest site persoane care sa imi spuna ce diete au tinut si de acolo sa imi fac o idee pt un regim propriu. Am citit pe net despre tot felul de diete dar nimic incercat de o persoana anume ci doar fel si fel de diete in care slabesti nu stiu cate zeci de kg pe saptamana ceea ce nu mi se pare posibil si normal.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed