Vreau sa raman insarcinata
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ioanapuican9
Scris: Monday, November 11, 2019 4:56 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/11/2019
Buna ziua, sunt noua pe acest forum.O sa va prezint pe scurt problema mea.Am fost la un control unde mi s a spus ca am SOMP si ca o sarcina se prinde mai greu.Pe scurt nu ovulez.
Mi s a dat ca si tratament duphaston si myo sun pt cm si ovulatie.Cele 3 luni cat am luat mi s a reglat cm dar nu ovulam.Dupa tratament a revenit problema cu intarzierea cm.
Am auzit si am tot citit ca profecund este f bun in astfel de situatii.A folosit cineva? Merita sa increrc?
AndreV
Scris: Monday, November 11, 2019 6:06 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/2/2018
ioanapuican9 wrote:
Buna ziua, sunt noua pe acest forum.O sa va prezint pe scurt problema mea.Am fost la un control unde mi s a spus ca am SOMP si ca o sarcina se prinde mai greu.Pe scurt nu ovulez.
Mi s a dat ca si tratament duphaston si myo sun pt cm si ovulatie.Cele 3 luni cat am luat mi s a reglat cm dar nu ovulam.Dupa tratament a revenit problema cu intarzierea cm.
Am auzit si am tot citit ca profecund este f bun in astfel de situatii.A folosit cineva? Merita sa increrc?

Buna. Bine ai venit. Nu am auzit multe fete care sa laude profecund si chiar pe nimeni care s-a si reglat/ramas insarcinata dupa el. Mai mult reclama e de el. Dar na, poate esti tu mai norocoasa. Oricum, nu se stie cand se intampla minunea! :)
Poti intra si aici si fetele iti pot povesti ce au mai luat ele, care cum li s-a parut: http://forum.7p.ro/clubul-aspirantelor---76.aspx?g=posts&t=19123&find=unread
Aleahim
Scris: Monday, November 11, 2019 6:39 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 7/19/2018
ioanapuican9 wrote:

Salut!
Si eu am SOP asa ca o sa iti spun pe scurt experienta mea.
3 luni de myo sun, fara nici un efect.E un fel de apa de ploaie.Duphastonul nu regleaza menstruatia, el induce o menstruatie falsa, de aceea in momentul cand le intrerupi, apar din nou dereglarile.
Neaparat consultat un medic endocrinolog, care se te indrume ce analize hormonale sa faci.Daca ai kg in plus, incearca sa scapi de ele.
Eu am pana in prezent 2 stimulari cu clostilbegyt si una cu letrozol, fara succes, nu am ovulat.
Nu ai zis de cat timp incercati, dar inainte de chestii mai serioase, gen stimulari, NEAPARAT verificate trompele si sotul spermograma in clinica unde se face FIV.
Bafta!
ioanapuican9
Scris: Monday, November 11, 2019 8:15 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 11/11/2019
Incercam de un an de zile , iar cu sotul nu este nicio problema.Stiu de treaba cu kg ca ajuta si asta cat de cat...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.