Vreau o schimbare de look !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Maria & Mario
Scris: Tuesday, March 5, 2013 6:59 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Adriana - Imi place si mie culoarea ! Te prinde foarete bine !!
Eu am ramas la rose-blond ! mi-am facut doar radacinile .... dar asa inclin sa ma deschid mai mult .... ca vine primavara ... alcool
AdrianaC
Scris: Wednesday, March 6, 2013 9:17 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Lily, Kali, Fluturas, Marivic, Anelise, Oana - multumesc !!!

Cand m-am dus la tuns i-am spus ca anul asta implinesc 40 de anisori si vreau sa faca ceva ca sa schimbe acest aspect ras si ca nu mi-ar displace sa mai arat ca la 20 de ani macar la figura daca la corp nu mai merge sic
Cris-DL
Scris: Tuesday, November 26, 2013 12:20 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Nu si-a mai schimbat nimeni look-ul ?!

Asaaa... cum si eu ma apropii usurel de 40 ras, simteam nevoia de o schimbare... ma macina de multa vreme, insa renuntam din comoditate. Fiind bruneta de cand ma stiu (am mai incercat o data prin facultate si-am ajuns de la Alba ca Zapada, la Peter PanCrazy ), l-am innegrit la loc si era simplu; cand au aparut firele albe, aplicam doar pe radacina si gata.

Inainte:

Prima incercare, Magma Powder Painting - sperand ca o iau treptat, facand trecerea de la negru la roscat, prin suvite... un esec!

Tura a doua, dupa vreo 3 zile ca mai mult n-am rezistat - 6 ore in salon, cantitati industriale de pudra (cica fara amoniac, totusi)Boredom. La inceput, am testat suvite cu pudra decoloranta + oxidant cu concentratie 3% -nu prea s-a decolorat, astfel incat am decis sa puna oxidant 6%, pe propria piele (propriul par, mai bine zis). Si-a iesit, asa:

Si la lumina naturala...

img

Rezultatul -este un rosu-aramiu in realitate, cat de cat uniform, tuns cel putin 10 cm (varfurile au avut de suferit destul de mult), insa bine ca mai am par.
Deci, se poate scapa de negru... insa atentie, eu nu spun ca e bine ce am facut eu, aici doar detaliez ce-am facut eu (firul meu de par era gros, destul de rezistent, bogat si sanatos). Pe alte tipuri de par... nu stiuNuStiu

De acum, vad eu ce voi face... uff ore-mi va prinde vopseaua la radacina, fara sa mai decolorez ?! Intrebarea asta nu mi-am pus-o inainte de a actiona, desteapta de minefrown

kali
Scris: Tuesday, November 26, 2013 12:24 PM
Nivel

Inregistrat: 5/27/2006
Waaaaaaa, de cand te astept!!!!Clap

Iti sta super bine... te lumineaza!!!Hilar Bravoo Si culoarea e superba!

Parerea ta care e? Te-ai acomodat?
Cris-DL
Scris: Tuesday, November 26, 2013 12:36 PM
Nivel

kali wrote:
Waaaaaaa, de cand te astept!!!!Clap

Iti sta super bine... te lumineaza!!!Hilar Bravoo Si culoarea e superba!

Parerea ta care e? Te-ai acomodat?

Blushing Sorry, m-a intarziat photobucket-ul...

Eu... m-am acomodat cat de cat (folosesc mai des oglinjoara mica sa nu vad prea mult hohot), lui fii-miu i-a placut, a spus ca-s rosie si frumoasacoeur, insa Deea si tati, au avut soc de 2 ori -am plecat intr-un fel dimineata si m-am intors altfel seara, fara sa-i anunt. Hilar Colegii, imi spun Scufita Rosie acumNuImiPasa

Nu este fix ceea ce vroiam, insa... vad pe parcurs ce/cum fac...
MerciCheek Kiss
Eileen
Scris: Tuesday, November 26, 2013 1:15 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/16/2013
Cris, imi place foarte mult cum iti sta , ultima poza imi place cel mai mult !
Esti o mamica tanara si frumoasa !Cheek Kiss
Stiu si eu ce inseamna numai negru , singura tentativa de scapare a culorii a fost un decolorat agresiv care mi-a torturat parul , am fost pentru o zi ceva gen blonda , apoi a trebuit sa mi puna inapoi negrul , abia se mai prindea ceva de parul meu ...care nu este chiar anemic , de aceea am decis black rules chitara
Si eu mi-as schimba tunsoarea , dar din pacate la mine , la un par ondulat nu prea se cunoaste ca am schimbat ceva , se vede doar la lungimea parului ras
roxinthya
Scris: Tuesday, November 26, 2013 1:18 PM
Nivel

Inregistrat: 11/10/2009
Cris - iti sta super bineeeee!!!Bravoo Bravoo Bravoo
Cris-DL
Scris: Tuesday, November 26, 2013 1:29 PM
Nivel

Multumesc DistanceKiss computerlove

Eileen, daaa, frumoasa si mai ales tanara... Hilar
Nu te vedem si pe tine ?!AngelNot
Eileen
Scris: Tuesday, November 26, 2013 1:37 PM
Nivel

Sigur ca esti tanara Cheek Kiss
Nu am nicio poza la mine , sunt la servici ras , chiar as vreau si eu sa-mi schimb tunsoarea Crazy dar nu am nici cea mai mica idee.
monica irimia
Scris: Tuesday, November 26, 2013 2:01 PM
Nivel

Inregistrat: 7/3/2010
Mie imi plac ambele nuante, Cris! angel Ai par frumos si bogat, esti foarte feminina, imi place! coeur Sa-ti fie de bine schimbarea! computerlove
Eileen
Scris: Tuesday, November 26, 2013 6:35 PM
Nivel

Cris, nu vreau sa raman datoareDistanceKiss
Ce alta tunsoare credeti ca mmi s-ar potrivi?

Eileen attached the following image(s):
dsc09080.jpg

Maria & Mario
Scris: Tuesday, November 26, 2013 7:14 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Criss - foarte frumoasa culoarea parului, superb parul si frumoasa foc - tu !
Eu nu sunt fan Negru deloc ! Nu stiu persoana careia sa i se portiveasca - esceptant Alba ca Zapada ! Asa ca ....
Super ! Sa iti fie de bine schimbarea ! A meritat toata stradania ! Clap Foxy ! Love
bereea
Scris: Wednesday, November 27, 2013 8:58 AM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Cris, te schimba in bine! Te face mai tanara si mai dulce! Cheek Kiss Imi amintesc ce greu am renuntat si eu la negru...

Eileen, cand ai parul ondulat natural ca tine il lasi in pace si te gandesti cate femei te invidiaza!
Eileen
Scris: Wednesday, November 27, 2013 9:06 AM
Nivel

bereea wrote:

Eileen, cand ai parul ondulat natural ca tine il lasi in pace si te gandesti cate femei te invidiaza!

Bereea
computerlove
Iti dai seama ca la un moment dat te plictisesti , nu ? Noi femeile ne nastem cu aceasta "gena"alcool
shirel
Scris: Wednesday, November 27, 2013 9:54 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Cris,si mie imi place la nebunie chiar am curajul sa-ti spun ca putin si mai deschis ti-ar sta si mai bine .Stii roscatul asta are mai multe nuantze este una rosu mai natural putin portocali inchis chiar as zice tot te-ar prinde bine dar si asa esti minunata.Uf,chiar imi era dor de tine sa te vad si daaaa varsta de 40 de ani ne cere schimbari si eu m-am vopsit jumatate de cap blond jumatate castaniu-roscat.Haha
Te pup si esti o frumoasa!Am uitat sa-ti spun ca si tunsoarea este superbaaa!!love love
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.