Vorbire - 12-18 luni
Subiectul anterior · Subiectul urmator
sousourel
Scris: Thursday, September 21, 2006 10:14 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/18/2006
K, esti iute dragutzo! O cam dai gata pe mami intr-o zi!dance
delfinasa
Scris: Friday, September 22, 2006 12:12 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Ma da gata intr-o secunda, ce o zi?alcool
fdianamaria
Scris: Friday, September 22, 2006 6:15 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
s-a hotarat al meu sa mai vorbeasca putintel...asa ca mai nou stie sa zica CACA, LASA, GATA. E totusi o realizare mare...in doar 2-3 saptamani...sic
Kiki
Scris: Friday, September 22, 2006 6:18 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Bravo, puiut! Mami e mandra de tine! yes
sousourel
Scris: Sunday, September 24, 2006 1:32 PM
Nivel

Bravo Glad! Vei vedea mami ca in scurt timp iti va impuia urechile!

Mami de KArina .. ai o fata atat de energica, imi e mai mare dragul de ea. mii de pupici
delfinasa
Scris: Saturday, November 11, 2006 2:11 AM
Nivel

Noile cuvinte descifrabiledin vocabularul guralivei mele : "nana" la nani, "biiii" la diii (calutzule, cateluleras, cand se da pe orice animalutz sau cand ne calareste pe noihohot), "mah-mah" adica mai-mai si te si mangaie cu niste palmeras si "caca" pe care-l spune dupa ce face in pampers, bineinteles sic ras si de fiecare data cand ne vede ca mergem la wc, vine dupa noi "ca-ca" "ca-ca"hohot de parca ar vrea sa spuna la tot poporul ca mergem la wc hohot
sousourel
Scris: Saturday, November 11, 2006 9:19 PM
Nivel

delfinasa wrote:
Noile cuvinte descifrabiledin vocabularul guralivei mele : "nana" la nani, "biiii" la diii (calutzule, cateluleras, cand se da pe orice animalutz sau cand ne calareste pe noihohot), "mah-mah" adica mai-mai si te si mangaie cu niste palmeras si "caca" pe care-l spune dupa ce face in pampers, bineinteles sic ras si de fiecare data cand ne vede ca mergem la wc, vine dupa noi "ca-ca" "ca-ca"hohot de parca ar vrea sa spuna la tot poporul ca mergem la wc hohot

Pai e un lucru important pt ea, odata ce l-a invatat!hohot hohot hohot

Am invatat toate onomatopeele: pocneste din limba ca si calutul, face muuu, am-am pt ham-ham, iiiiii pt miau, tup-tup, ca asa stim ca face iepurasul sic , bzrrr cu multi scuipici daca vede musca, oli-oli pt olita, in rest e in stare sa ne prinda de limba si sa-si bage mana pana la cot in gura mea, doar-doar de-ar deslusi mecanismul ciudat de emitere a sunetelor hohot hohot hohot
Kiki
Scris: Monday, November 20, 2006 1:54 PM
Nivel

Noi spunem "mama", "tata", "tati", "pa", "papa", "mem" (cand ii e lene sa strige "mama"), "aieeee" (cand vrea sa mearga undeva...am zis eu ca poate incearca sa zica "haide"....), "tataie" (numai cand il vede pe tata, altfel nu zice)...si mai nou incearca sa zica David, dar nu ii iese decat un Dagi hohot
Mela
Scris: Monday, November 20, 2006 2:02 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
fiica-mea foloseste foarte multe cuvinte,la 1 an jumate,repeta mult din ce ne aude la noi,poceste cum poate,dar persevereaza.
cele mai noi cuvinte,invatate ieri:BITO/BITU.
i-am spus eu ceva de genul "hai, iubito!"si deja le-a bagat in capusor.
kali
Scris: Monday, November 20, 2006 2:04 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Scuze de off-topic...
Sami, pune te rog un ticker cu varsta fetitei tale, sa stim si noi la ce categorie se incadreaza printesa.
Maria & Mario
Scris: Monday, November 20, 2006 2:07 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Si noi am inceput cu : ocu - ochiu, si il si scoate daca poate , natsu - nasu si il arata, zice Taciii ! rastit asta insemnand Taci !
Mela
Scris: Monday, November 20, 2006 2:28 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
tot asa spunem si noi ochiului:OCU.ce mult se aseamana bebeii in unele privinte!
delfinasa
Scris: Wednesday, November 29, 2006 3:46 PM
Nivel

Mariuca, fa mai-mai la ochisori, nu-i scoate ca ai nevoie mare de eipupici...iar mami, tu sa taciii cand vorbeste fetita ca altfel n-o sa intelegi ce vrea hohot
Dajiras, aieee la noi sa ne jucam ras

Karina stie sa arate ochii, nasul, gura, urechile, limba, dar inca nu le spune pe nume...spune "mmmu"-la vacuta, "iiiih"-la calut, "ba-ba"-la banana si la Maisy a eiras, "dah-dah"-la da-mi, "pe-pe" -la pipi (doar daca are chef cand ii tot repet eu), de cateva ori a zis "tsa-tsa"-la tzitzi cand ma cauta in bluza ras si il striga pe tati toata ziua "Taaaan"-adica Dan, ca ma tot aude cand il strig euras.
Kiki
Scris: Wednesday, November 29, 2006 3:48 PM
Nivel

hohot hohot hohot Mai, ce haioasa esti, delfinasa scumpa love love
sousourel
Scris: Wednesday, November 29, 2006 9:16 PM
Nivel

Delfinaso, ce dulce esti pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.