Vopsea de oua pentru Paste
Subiectul anterior · Subiectul urmator
AdrianaC
Scris: Sunday, April 28, 2013 10:31 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Am vazut ca au aparut pe piata o multime de tipuri si marci de vopsea de oua pentru Paste.

Voi pentru ce o sa optati anul acesta si de ce? Ati mai incercat vopseaua respectiva si in anii anteriori?

Care vi se pare mai usor de folosit din punct de vedere al modului de aplicare versus rezultat?

Eu am luat pana acum o vopsea de oua care culmea iesea foarte bine si se aplica usor, insa dupa ce tineam ouale in frigider chiar si cateva ore, cand le scoteam incepea sa se prelinga si pe oua si pe maini...

Chiar nu stiu ce sa iau anul acesta NuStiu

1. Glamour - vopsea de oua cu efect de marmura, vopsire la rece - 14 ron

2. Perla - vopsea de oua cu efect perlat - 14 ron

3. Set 5 culori lichide - 17 ron

4. Shake it - 17 ron

5. Vopsea de oua Iris - 6 ron

6. Vopsea de oua Junior - 10 ron

7. Vopsea de oua Gold Rush - 13 ron

8. Vopsea Carmin - DR Oetker (sidefata, metalizata, clasica)...

alinus_13
Scris: Sunday, April 28, 2013 3:31 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/12/2007
Eu cumpar de cativa ani numai vopsea de la Dr Oetker, mi s-a parut usor de folosit.Am incercat-o si pe cea sidefata de la ei dar nu mi-a placut.
endy
Scris: Sunday, April 28, 2013 4:11 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 6/8/2010
eu de cand ma stiu vopsesc cu coji de ceapa rosie sau galbena , le pun ouale in ciorapi de nylon pun frunze de patrunjel sau ce gasesc pe afara leg dupa fiecare ou sa stea strins si le fierb acolo Cand sint fierte le scot din apa si ciorap si le ung cu o felie de slanina sa sclipeasca dar mai ales sa le tin prospetimea pentru-ca asa astup porii .Nu se coloreaza degetele si modelele de frunze cu cat sint mai crete cu atit ies mai frumos !
AdrianaC
Scris: Monday, April 29, 2013 11:42 AM

Inregistrat: 2/12/2006
Am cumparat pana la urma de la Dr Oetker, carmin - rosu, galben, albastru, verde si mov, de gura copiilor, care vor toate baltaturile de oua...
Tzepii
Scris: Thursday, April 9, 2015 10:41 AM

Inregistrat: 2/13/2006
Cum sa decorezi ouale de Pasti cu oja (nu stiu daca sunt pentru consum sau doar pt. decor):

Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.