Voma puternica urmata de diaree cu miros ingrozitor
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Kiki
Scris: Friday, June 8, 2007 10:14 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Miha, pupici Cristinicai!

Sa stii ca si eu am patit-o acum vreo 2 sau 3 seri, nu mai stiu exact. A mancat, totul bine, urma sa adoarma si dintr-o data mi-a vomitat tot.
Dupa aie si schimbat pat, etc, s-a culcat asa nemancat si pana dimineata nu a vrut nimic. Ii pregatisem apa simpla si atat.
Dimineata, i-am pus laptele in ibric sa i-l incalzesc si surpriza! desi era in termen de valabilitate s-a branzit tot (si a stat numai la frigider si nu mirosea a acru cand am deschis cutia)... asa ca cred ca de la lapte a fost (nu o sa ii mai iau niciodata Zuzu, ca la asta a mai vomitat, pe cand la MIlli, niciodata).
Kiki
Scris: Friday, June 8, 2007 10:17 PM
Nivel

MNiko wrote:
...
Tocmai a mai tras o repriza dar scurta. O am langa mine pe canapea sa dorma ca n-a mai vrut sa stea in dormitor. Am auzit-o ca se intoarce si incepe sa icneasca si m-am dus repede si am ridicat-o sa nu se inece.
In noaptea asta n-o sa inchid vreun ochi.

Stai linistita. Copiii au un simt de autoprotejare de nu iti vine sa crezi. In seara cand mi-a vomitat Dav s-a ridicat singur in picioare cand a simtiti ca ii vine sa vomite. Si cand se inneaca cu apa sau lapte singur se ridica sau se intoarce intr-o parte.
Fireste, nu zic sa te culci pe o ureche, doar asa se te mai linistesti un pic pupici
MNiko
Scris: Friday, June 8, 2007 10:41 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Miri, nu vrea sa stea intr-o parte, tot pe spate doarme desi eu am pus-o intr-o parte.

Kiki, sa stii ca dimineata i-am dat din acelasi lapte si mi s-a parut ca ar putea avea ceva laptele dar cum la incalzit n-a patit nimic am zis ca doar mi s-a parut mie(in ultimul timp am aruncat mancare buna doar ca mie mi se parea ceva)
Ea a mancat pe la 7 cartofi natur cu muschi file(asta a mancat si ieri si n-a avut nimic) iar pe la 9 - 9.30 a baut laptele iar pe la 10 a inceput prima repriza.
Kiki
Scris: Friday, June 8, 2007 10:47 PM
Nivel

MNiko wrote:
Miri, nu vrea sa stea intr-o parte, tot pe spate doarme desi eu am pus-o intr-o parte.

Kiki, sa stii ca dimineata i-am dat din acelasi lapte si mi s-a parut ca ar putea avea ceva laptele dar cum la incalzit n-a patit nimic am zis ca doar mi s-a parut mie(in ultimul timp am aruncat mancare buna doar ca mie mi se parea ceva)...

Vezi maine dimineata cand ii incalzesti laptele daca pateste ceva (laptele)...ca si la mine era ok laptele, nu s-a branzit seara cand i l-am incalzit ci dimineata.
Miri
Scris: Friday, June 8, 2007 10:47 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Mihaela, eu am patit azi cu laptele aceeasi problema ca si Kiki, a trebuit sa-l arunc pentru ca s-a acrit foarte repede in bibe!uff
Avand in vedere intervalul scurs intre ingerarea laptelui si prima serie de varsaturi, s-ar putea ca asta sa fie problema!
MNiko
Scris: Friday, June 8, 2007 11:11 PM

De obicei il incalzesc la mircounde, dar maine o sa-l incalzesc pe aragaz sa vad cum se comporta.
Miri
Scris: Friday, June 8, 2007 11:13 PM
Nivel

MNiko wrote:
De obicei il incalzesc la mircounde, dar maine o sa-l incalzesc pe aragaz sa vad cum se comporta.

Asa procedez si eu!thumright
Dar fiindca azi a fost a doua zi n care Sara a baut mai putin lapte decat de obicei, am avut curiozitatea sa-l gust(desi era o cutie nou deschisa)Nu avea gustul cunoscut!uff
Kiki
Scris: Friday, June 8, 2007 11:14 PM
Nivel

Mamicilor, dar de ce il incalziti la microunde? Va intreb si eu asa...Unu, pentru ca nu se incalzeste tot biberonul la fel si doi, pentru ca nu pot fi sesizate problemele de miros...
Miri
Scris: Friday, June 8, 2007 11:16 PM
Nivel

Kiki wrote:
Mamicilor, dar de ce il incalziti la microunde? Va intreb si eu asa...

Din obisnuintza?ras
Iar eu rezolv problema incalzirii prin agitare, timp de 2-3 secunde!
Maria & Mario
Scris: Friday, June 8, 2007 11:26 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 2/13/2006
Mihaela, sa aveti o noapte linistita ! Si pupam Cristinuca sa se odihneasca bine toata noaptea si maine sa fie fresh !

Si noi incalzim laptele la microunde , de muuult timp. Si nu cred , sincer , asta sa fie motivul.

Acum vreo 6 saptamani mi-a vomat si mie Maria dupa ce a baut lapticul. plans Stiu ca era speriata si agitata, am calmat-o , spalat-o , schimbat-o ...... s-a pus singura la nani si a dormit dusa ! Nu au fost evenimente peste noapte ! Si eu cred ca tot de la lapte a fost, ca dimineata i-am dat de alt fel...... poate de la caldura sau nedepozitare corespunzatoare ..... cine stie. La copii se mai intampla !

Sanatate multa va dorim si o noapte linistita !
MNiko
Scris: Friday, June 8, 2007 11:33 PM

In primul rand pt ca stiu exact cat sa-l las ca sa fie numai bun de baut. Cristina a fost si este foarte pretentioasa la cat de calda e mancarea. Pt ea scos din frigider e numai bun. Si imi e si mai simplu asa ca nu mai murdaresc multe vase.

am incalzit laptele acum pe aragaz si nu are absolut nimic. Eu tind sa cred ca si-a bagat singura periuta aia prea mult pe gat din cauza ca era cam adormita. sa va povestesc ceva ce mi s-a intamplat cu ea mai de mult (asta e motivul pt care nu prea cred eu ca e de la mancare)

Aveam intr-o zi supa de galuste sau taitei la masa. Era de 2-3 zile supa si am incalzit pentru amandoua sa mancam. Cristina a refuzat dupa prima lingura sa mai manance desi era la temperatura care ii placea ei. Cu tot felulde tertipuri, amanintari ca nu mai mananca n-am reusit s-o fac sa mai manance. Nu mai stiu daca i-am data altceva, dar nu cred ca nu-mi e obiceiul sa fac asa si am dus-o in dormitor la culcare. Bine-nteles ca am pierdut cel putin vreo 10 min cu toate astea, iar cand m-am intors eu la masa, supa mea se racise. Dupa prima lingura am pus-o si eu in cos si am inteles de ce nu manca Cristina: supa se acrise, dar nu atat de tare incat sa se simta la miros si nici la gust daca era calda(cel putin de catre mine, pt ca fata a simtit). Si mi s-a mai intamplat asa chiar cu laptele sa il refuze desi ii era foame tot din cauza ca nu mai era bun.
AdrianaC
Scris: Friday, June 8, 2007 11:34 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Kiki wrote:
Miha, pupici Cristinicai!

Sa stii ca si eu am patit-o acum vreo 2 sau 3 seri, nu mai stiu exact. A mancat, totul bine, urma sa adoarma si dintr-o data mi-a vomitat tot.
Dupa aie si schimbat pat, etc, s-a culcat asa nemancat si pana dimineata nu a vrut nimic. Ii pregatisem apa simpla si atat.
Dimineata, i-am pus laptele in ibric sa i-l incalzesc si surpriza! desi era in termen de valabilitate s-a branzit tot (si a stat numai la frigider si nu mirosea a acru cand am deschis cutia)... asa ca cred ca de la lapte a fost (nu o sa ii mai iau niciodata Zuzu, ca la asta a mai vomitat, pe cand la MIlli, niciodata).

Andrei nu mi-a vomitat de la Zuzu, dar am observat ca nu il bea tot, bea maxim 80-100ml in loc de 270ml. Milli rosu insa il bea cu foarte mare placere.

Alice nu are preferinte la laptic.
Kiki
Scris: Friday, June 8, 2007 11:36 PM
Nivel

Adriana, nici mie nu imi place Zuzu...Are un alt gust fatza de Milli. Milli e mai bun.
MNiko
Scris: Friday, June 8, 2007 11:39 PM

Noi folosim numai prodlacta si n-am avut nicidata probleme cu el decat saptamana trecuta cand a durat prea mult de cand l-am luat si pana am ajuns sa il pun la fiert(apropo- voi fierbeti laptele pe care il cumparatii): s-a branzit imediat. La alte marci de lapte am observat si eu la Cristina ca nu mai bea aceeasi cantitate.
Andi&Mariuca
Scris: Saturday, June 9, 2007 9:01 AM
Nivel
Nivel: Senior

laptele ca laptele in cazul tau Mihaela. dar...muschiul ala file mie nu imi suna bine in meniu la un copil asa de mic. sa nu te superi pe mine, te rog, dar eu stiam ca nu e bine sa le dam mezeluri ca muschiul file, mai ales dc e de porc si sigur e afumat (ca eu altfel nu stiu sa se faca acest sortiment de carne). poate ca ala era stricat sau putin alterat de la caldura.scratch
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.