Vitex ANGUS CACTUS si Banca ursului

Options Vitex ANGUS CACTUS si Banca ursului
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Adina1200
Postat: Wednesday, October 7, 2020 11:53 AM

Nivel: Membru

Intrat: 3/19/2020
Postari: 15
Locatia: Ploie?ti
Buna,as dori sa incep sa iau Vitex ANGUS CACTUS si banca ursului, le pot lua împreuna? Sau provoaca reac?ii adverse. Multumesc
freya1
Postat: Wednesday, October 7, 2020 11:58 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1468
pai depinde pentru ce le iei, vitex e progesteronic, iar branca usrului e estrogenica, in caz ca iei sa zicem vitex pt deficit de progesteron nu faci decat sa ii anulezi efectul cu branca ursului... si astea trebuie luate daca ai o indicatie, chiar daca sunt plante, altfel mai rau faci si te poti deregla hormonal
Adina1200
Postat: Wednesday, October 7, 2020 12:01 PM

freya1 wrote:
pai depinde pentru ce le iei, vitex e progesteronic, iar branca usrului e estrogenica, in caz ca iei sa zicem vitex pt deficit de progesteron nu faci decat sa ii anulezi efectul cu branca ursului... si astea trebuie luate daca ai o indicatie, chiar daca sunt plante, altfel mai rau faci si te poti deregla hormonal

Am inteles,eu nu ovulez, am fost la medic,am facut analize,si eu si sotul suntem terminati, sotul ia profertil,si eu la fel si am zis sa suplimentez si cu ceva naturist
freya1
Postat: Wednesday, October 7, 2020 12:03 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/10/2020
Postari: 1468
depinde si de cauza, daca ai sindrom de ovar polichistic, de exemplu, inozitolul te poate ajuta sa ovulezi
odata ce ai cauza clara poti merge la un medic cu specializare in fitoterapie / homeopatie sa iti dea un tratament adecvat, cum ziceam dupa ureche pot face mai mult rau
Adina1200
Postat: Wednesday, October 7, 2020 12:11 PM

freya1 wrote:
depinde si de cauza, daca ai sindrom de ovar polichistic, de exemplu, inozitolul te poate ajuta sa ovulezi
odata ce ai cauza clara poti merge la un medic cu specializare in fitoterapie / homeopatie sa iti dea un tratament adecvat, cum ziceam dupa ureche pot face mai mult rau

Acum 3 luni aveam pe ovarul stâng un chist, cand am fost din nou acum 2 saptamâni nu il mai aveam,doamna doctor mia spus ca nu am lichid seminal plans de aproape 1 an si jumatate incercam dar nimic..am tot vazut doamne care au luat BU si au reusit...
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed