Vise, premonitii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
monika
Scris: Wednesday, May 28, 2008 11:36 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 5/22/2008
eu am visat pe sotul meu cu un pest iar pe prietemul lui cu alt peste dupa o lna aflam ca amandoua suntem insarcinate
Lilly of the valley
Scris: Tuesday, June 10, 2008 11:43 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
mariuta wrote:
sambata noapte am visat ca am pierdut-o pe Leea si am gasit-o cand se pregatea sa treaca strada pe rosu pe un bulevard f. circulat. in vis se adunasera multi gura casca si nu reuseam sa mai vad copilabanghead ca apoi sa ma traga de maneca un barbat micut de staura cu un chip hidos, cu urechi ascutite caruia eu ii spuneam spiridus si il intrebam daca il mai vede cineva, el mi-a raspuns ca il vad numai eu. evident ca m-am trezit lac de apa si speriata. azi cand am luat-o pe Leea de la gradi am oprit la magazinul din coltul blocului pt. ceva cumparaturi, ca sa nu o las singura in masina pt. ca isi scoate singura centura de la scaunel si are obiceiul de a butona am luat-o cu mine. la casa de marcat mi-a cerut ceva bombonele si pt. ca am refuzat-o categoric a plecat in graba de langa mine. pana sa o ajung din urma ea deja facuse coltul si nu mai era in raza mea vizualanervi va dati seama ce spaima am tras? nu o gaseam nicaieri in zona. si pt. ca in zona e un parc pe care il frecventam am cautat-o si acolo. in disperare l-am sunat pe Andrei sa ma ajute sa o caut. s-au intalnit in fata blocului, ea tragea de usa si cum e interfon nu putea deskide usa.

dupa 4 zile de la vis Leea a facut convulsii febrile. si am mai visat de atunci ca am pierdut-o pe Leea (devin paranoica)what
danamaria
Scris: Tuesday, June 10, 2008 1:22 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/4/2007
mariuta, ma inspaiminti.te rog din suflet ia-ti gindul de la visele astea. nu vreau sa cred ca ce visam se intimpla. si eu am visat groaznic de urit vis-a-vis de andreea. te rog, hai sa spunem :visele? duca-se cu noapteapupici
Rody
Scris: Thursday, September 24, 2009 6:50 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Fetelor,am nevoie de voi care stie?
Sa va povestesc.Astzi am fost asa obosita ca niciodata asa ca am profitat la pranz odata cu Solene sa dorm si eu nitel.In acest timp am visat ca cica eram garvi si ca aveam tot fetita nu stiam ce nume sa-i pun.O voce de undeva imi spuses-se sa-i pun numele SONIA-VALENTINA oare ca sa insemne asta.O alta faza,dupa ce plec sa o iau pe Elo de la gradi gasesc un lantic de argint pe jos in care avea o floricica.Oare se sa insemne asta,ca voi avea inca o fetita sau pote Dumnezeu imi face o surpriza si-mi da 2 deodata un baietel si o fetitaras Deci in total 4 copii.Ce as vrea eu.Ingerasule pe unde umbli,sau Theo,haideti ca voi sti ce si cumtopai topai topai topai
TeosOf
Scris: Thursday, September 24, 2009 8:17 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Rody, sa nu uiti visul acesta, mai ales numele si cand s-o intampla sa vina bebele, bebeii...o sa stii ce ai de facut.
Am avut si eu vise in care diferite voci imi spuneau ce sa fac, iar cand nu ascultam, caci la inceput nu prea credeam, nu era bine, nu iesea nimic bine. Acum le ascult, le si notez, caci multe nu se intampla imediat.
Iti doresc sa ti se implineasca toate visele frumoase!computerlove computerlove

A! si legat de gasirea lantisorului, tu porti mai mult argint sau ai parte mai mult de argint? Nu prea stiu cum sa ma fac inteleasa. Eu nu port argint, cu toate ca-mi place mult, fiindca il innegresc. In schimb, am noroc la aur. De multe ori am gasit aur si niciodata n-am pierdut nimic de aur, chiar daca l-am mai uitat pe undeva, l-am recuperat.
Pastreaza lantisorul, ai grija de el, poarta-l.angel Poate e un semn ca vei mai avea o floricica.
Rody
Scris: Thursday, September 24, 2009 8:25 PM
Nivel

TeosOf wrote:
Rody, sa nu uiti visul acesta, mai ales numele si cand s-o intampla sa vina bebele, bebeii...o sa stii ce ai de facut.
Am avut si eu vise in care diferite voci imi spuneau ce sa fac, iar cand nu ascultam, caci la inceput nu prea credeam, nu era bine, nu iesea nimic bine. Acum le ascult, le si notez, caci multe nu se intampla imediat.
Iti doresc sa ti se implineasca toate visele frumoase!computerlove computerlove

A! si legat de gasirea lantisorului, tu porti mai mult argint sau ai parte mai mult de argint? Nu prea stiu cum sa ma fac inteleasa. Eu nu port argint, cu toate ca-mi place mult, fiindca il innegresc. In schimb, am noroc la aur. De multe ori am gasit aur si niciodata n-am pierdut nimic de aur, chiar daca l-am mai uitat pe undeva, l-am recuperat.
Pastreaza lantisorul, ai grija de el, poarta-l.angel Poate e un semn ca vei mai avea o floricica.

Sa sti ca asa ma gandise-m si eu.Cu siguranta dac e sa mai am bebe sau bebei si o sa fie fetita se va numi SONIA-VALENTINAcoeur
Da,mie imi palce forte mult argintul,nu suport aurulras
shirel
Scris: Thursday, September 24, 2009 9:31 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Rody ,uite ca eu am sa te duc pe tine cu totul si cu totul in alta directie ,cand visam ceva acest vis nu inseamna ca exact asta se va intampla rare sunt asemenea coincidentze si asta cu conditia ca visul sa se repete de macar ...x...ori si asta nicidecum nu la visurile scurte de dupa amiaza.
De obicei cand se viseaza o sarcina (spun asta in mod general ) inseamna mai mult un inceput nou ,sau dorinta de a incepe ceva nou ,in viatza sau in viatza personala chiar.De obicei aceasta dorinta provine dupa multe incercari fara reusita in multe domeni in care persoana respectiva nu a putut reusi ,si din starea ei de spirit ca a renuntat sa mai incerce ,deci pierderea increderei in sine de a reusi.
Daca cea care viseaza este femeie si se viseaza gravida ,deci ,inseamna ca visul este sanatate buna ,inseamna ca a reusit sa infranga toate piedicele care le-a avut in calea ei si ca acuma duce o viatza si are un stil de viatza chiar foarte bun si sanatos,deci si are ca rezultat o stare buna ,sanatoasa si se simpte minunat de bine.
-in schimb daca persoana care viseaza despre sarcina este casatorita ,asa cum este cazul tau ,trebuie sa verifice daca totul este in regula in relatia ei cu sotul ei .In cazul tau fiindca ai primit si un nume ai putea sa spunem avea indicatie ceva in legatura cu Sonia-Valentina ,trebuie ,draga Rody sa tii cont ca numele acesta chiar nu spune nimic ci poate litere amestecate sa dea un nume adevarat sau cunoscut tie,asa ca incearca sa verifici daca te intereseaza.In mod general acest vis iti arata despre cateva probleme care nu prea merg atat de bine si de care trebuie sa te descotorasesti cat mai repede si sa incerci sa treci peste ele si sa mergi mai departe.Te pup! computerlove

Apropo Teo ,iubito argintul adevarat deci fara alte adausuri se inegreste de obicei ,nu esti tu aceea care provoci asta.Eu port argint de cand ma stiu si umblu mereu cu o carpulitza speciala dupa mine sa le fac sa straluceasca din nou.iloveyou iloveyou iloveyou
Rody
Scris: Thursday, September 24, 2009 10:00 PM
Nivel

shirel wrote:
Rody ,uite ca eu am sa te duc pe tine cu totul si cu totul in alta directie ,cand visam ceva acest vis nu inseamna ca exact asta se va intampla rare sunt asemenea coincidentze si asta cu conditia ca visul sa se repete de macar ...x...ori si asta nicidecum nu la visurile scurte de dupa amiaza.
De obicei cand se viseaza o sarcina (spun asta in mod general ) inseamna mai mult un inceput nou ,sau dorinta de a incepe ceva nou ,in viatza sau in viatza personala chiar.De obicei aceasta dorinta provine dupa multe incercari fara reusita in multe domeni in care persoana respectiva nu a putut reusi ,si din starea ei de spirit ca a renuntat sa mai incerce ,deci pierderea increderei in sine de a reusi.
Daca cea care viseaza este femeie si se viseaza gravida ,deci ,inseamna ca visul este sanatate buna ,inseamna ca a reusit sa infranga toate piedicele care le-a avut in calea ei si ca acuma duce o viatza si are un stil de viatza chiar foarte bun si sanatos,deci si are ca rezultat o stare buna ,sanatoasa si se simpte minunat de bine.
-in schimb daca persoana care viseaza despre sarcina este casatorita ,asa cum este cazul tau ,trebuie sa verifice daca totul este in regula in relatia ei cu sotul ei .In cazul tau fiindca ai primit si un nume ai putea sa spunem avea indicatie ceva in legatura cu Sonia-Valentina ,trebuie ,draga Rody sa tii cont ca numele acesta chiar nu spune nimic ci poate litere amestecate sa dea un nume adevarat sau cunoscut tie,asa ca incearca sa verifici daca te intereseaza.In mod general acest vis iti arata despre cateva probleme care nu prea merg atat de bine si de care trebuie sa te descotorasesti cat mai repede si sa incerci sa treci peste ele si sa mergi mai departe.Te pup! computerlove

Apropo Teo ,iubito argintul adevarat deci fara alte adausuri se inegreste de obicei ,nu esti tu aceea care provoci asta.Eu port argint de cand ma stiu si umblu mereu cu o carpulitza speciala dupa mine sa le fac sa straluceasca din nou.iloveyou iloveyou iloveyou

Interesant ce spui tu acolo iubita,oi vedea eu ce si cum.Multulesc frumos ca mi-ai raspunscoeur iloveyou computerlove hearts
TeosOf
Scris: Thursday, September 24, 2009 10:02 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Shirel, la mine, toate vocile din vis s-au adeverit, mai devreme sau mai tarziu.computerlove
Cu argintul, cum spui tu, dar parca aurul ma prefera mai mult.hearts hearts
o fericita
Scris: Friday, September 25, 2009 12:05 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/18/2009
Am visat-o in urma cu un an pe strabunica mea decedata si mi-a zis sa-i zic la bunica mea sa anunte pe o vecina a strabunicii mele despre faptul ca sotul vecinii va veni sa o ia ...adica faptul ca acea femeie va deceda.Cumplit!M-am trezit asa speriata !La circa 4-5 ore de la trezirea mea a telefonat fratele bunicii mele care i-a zis acesteia ca vecina cu pricina a decedat!Atunci i-a povestit si bunica visul meu si astfel am lasat membrii familiei cu gura deschisa
ingerash
Scris: Sunday, September 27, 2009 12:35 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Rody wrote:
Fetelor,am nevoie de voi care stie?
Sa va povestesc.Astzi am fost asa obosita ca niciodata asa ca am profitat la pranz odata cu Solene sa dorm si eu nitel.In acest timp am visat ca cica eram garvi si ca aveam tot fetita nu stiam ce nume sa-i pun.O voce de undeva imi spuses-se sa-i pun numele SONIA-VALENTINA oare ca sa insemne asta.O alta faza,dupa ce plec sa o iau pe Elo de la gradi gasesc un lantic de argint pe jos in care avea o floricica.Oare se sa insemne asta,ca voi avea inca o fetita sau pote Dumnezeu imi face o surpriza si-mi da 2 deodata un baietel si o fetitaras Deci in total 4 copii.Ce as vrea eu.Ingerasule pe unde umbli,sau Theo,haideti ca voi sti ce si cumtopai topai topai topai

Wow
s-1
o-6
n-5
i-9
a-1

v-4
a-1
l-3
e-5
n-5
t-2
i-9
n-5
a-1

numerograma rezulta=57=5+7=12=1+2=3---3 - Animatorul, bucuria de a trai, exprimarea de sine, artistul

Directia de urmat: sa inveti cum sa aduci fericirea si sa fi rabdatoareangel coeurCifra 3 este o cifra divina;se pare ca ai primit o "misiune"angel

Lanticul de argint este o provocare,un test pe care trebuie sa-l treci,dar mai poate fi si un sfat,sa corectezi ceva din sufletelul tau,ori mentalul tau.Si trebuie sa faci repede acest lucru,adica ceea ce ai amanat in trecut.Mult succes Rody si soare in calea ta!angel iloveyou coeur
ingerash
Scris: Sunday, September 27, 2009 12:37 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
o fericita wrote:
Am visat-o in urma cu un an pe strabunica mea decedata si mi-a zis sa-i zic la bunica mea sa anunte pe o vecina a strabunicii mele despre faptul ca sotul vecinii va veni sa o ia ...adica faptul ca acea femeie va deceda.Cumplit!M-am trezit asa speriata !La circa 4-5 ore de la trezirea mea a telefonat fratele bunicii mele care i-a zis acesteia ca vecina cu pricina a decedat!Atunci i-a povestit si bunica visul meu si astfel am lasat membrii familiei cu gura deschisa

Vis prevestitorangel
o fericita
Scris: Sunday, September 27, 2009 12:46 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 9/18/2009
Eu nu mi-am cunoscut bunicul din partea tatei desi toata lumea spune ca-i seman dansul a decedat cu 3 ani inainte de nasterea mea asa ca n am avut cum sa l cunosc iar anul acesta inainte de ziua in care a murit l-am visat.Dar era cu persoane care acum traiesc...Ce sa insemne asta?Vor muri si acele persoane?
Rody
Scris: Sunday, September 27, 2009 4:31 PM
Nivel

Inger,multumesc dar uite ca tocmai am aflat ca sora mea e insarcinata,deci ce sa insemne asta?
A zis bine pe undeva Shrielbounce
Rody
Scris: Monday, September 28, 2009 10:37 PM
Nivel

Shirel,mami tocmai am aflat ca si cumnata mea e insarcinataalcool alcool alcool
Deci 2 vesti una dupa alta.Prima sora mea si azi am aflat de cumnata mea,numai eu nu plans Deci visul a fost ca un anunt, asa cum ai zis tu ,ca nu neaparat sa aibe legatura cu mine.Pana acum sa adeverit ceea ce ai zis tubounce
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.