Vise, premonitii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cute_babies_of_mine
Scris: Tuesday, September 5, 2006 8:19 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Eu am cautat pe net si am gasit ca paianjenii visati indica musafiri. Nu stiu cat de adevarat e, dar... poate ca vin neamuri sau prieteni pe la tine!
cute_babies_of_mine
Scris: Tuesday, September 5, 2006 8:24 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Uite, ca pe site-urile din afara scrie altceva: http://spiderdreams.tripod.com/spiderdreams.html

Revin, ca am gasit exact ce cautai: If you dream that you see many spiders hanging in their webs around you, foretells most favorable conditions, fortune, good health and friends.
Alyna
Scris: Friday, May 11, 2007 9:54 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Legat de premonitii, eu am una tare de totras Innainte sa raman gravida,am visat intr-o noapte ca dadusem niste biscuiti unei fete care-mi ceruse.Si pentru ca mi-a multumit f frumos,am vrut sa-i dau tot pachetul.In timp ce se indeparta de mine,mi-a zis:"lasa-i pentru tine si baietelul tau"what 2 saptamani mai tarziu am aflat ca sunt gravida si am nascut intr-adevar un baietel.
mommy
Scris: Saturday, May 12, 2007 4:11 PM
Nivel

Inregistrat: 11/18/2006
Alyna, chiar ca e tare de tot! what
delfinasa
Scris: Saturday, May 12, 2007 8:44 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
what Intr-adevar unele vise se implinesc angel

Eu am trait o intamplare bizara cand eram insarcinata in 4 luni si ceva: taiam cartofi pentru mancare si cand am taiat un cartof in jumate, in mijloc era o cruce ca un T what, stiti, scobita asa maro, cum mai au cartofii...m-am speriat, primul gand a fost legat de sarcina, apoi ma gandeam ca e un semn legat de cineva cu numele cu litera T (pe taica-miu il cheama Tudor)...dar la putin timp dupa aia a murit bunica lui Dan, in zi de mare sarbatoare-Sambata Mare.
Lilly of the valley
Scris: Saturday, May 12, 2007 8:58 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Cand eram gravida cu fetita am visat ca baiatul meu a murit, plangeam atat de tare prin somn si barbata-miu nu mai reusea sa ma trezeasca. Am fost socata rau de tot mult timp. uneori chiar imi era frica sa nu mai adorm, il verificam mereu in timpul noptii ... am fost speriata rau de tot.what what what nu reuseam sa ma adun.
am visat lucrul aceasta la cateva zile de la un cutremur in toiul noptii si eu am o frica de cutremur ...
Lilly of the valley
Scris: Thursday, March 27, 2008 10:45 AM
Nivel

Mai nou eu visez sobolani, imi e o frica de mor de sobolani. Visul il asociez cu lucrurile rele care ni s-au intamplat in ultima perioada.pale
ingerash
Scris: Thursday, March 27, 2008 10:54 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
De ceva vreme se tot repeta un visuff uff uff paduchi in tavan,apoi altul paduchi care parca formeaza un turture in coltul peretelui,altul parca au cuprins toti peretii what what what
Va rog dati-mi un raspuns,ce inseamna oare?oare scratch
Aseara am visat ca urcam multe trepte si parca stiam ca mai am o gramada de urcat
ingerash
Scris: Thursday, March 27, 2008 10:59 AM
Nivel

mariuta wrote:
Mai nou eu visez sobolani, imi e o frica de mor de sobolani. Visul il asociez cu lucrurile rele care ni s-au intamplat in ultima perioada.pale

Am visat sobolani inainte sa raman insarcinata cu Madalina
Lilly of the valley
Scris: Monday, May 26, 2008 7:46 PM
Nivel

sambata noapte am visat ca am pierdut-o pe Leea si am gasit-o cand se pregatea sa treaca strada pe rosu pe un bulevard f. circulat. in vis se adunasera multi gura casca si nu reuseam sa mai vad copilabanghead ca apoi sa ma traga de maneca un barbat micut de staura cu un chip hidos, cu urechi ascutite caruia eu ii spuneam spiridus si il intrebam daca il mai vede cineva, el mi-a raspuns ca il vad numai eu. evident ca m-am trezit lac de apa si speriata. azi cand am luat-o pe Leea de la gradi am oprit la magazinul din coltul blocului pt. ceva cumparaturi, ca sa nu o las singura in masina pt. ca isi scoate singura centura de la scaunel si are obiceiul de a butona am luat-o cu mine. la casa de marcat mi-a cerut ceva bombonele si pt. ca am refuzat-o categoric a plecat in graba de langa mine. pana sa o ajung din urma ea deja facuse coltul si nu mai era in raza mea vizualanervi va dati seama ce spaima am tras? nu o gaseam nicaieri in zona. si pt. ca in zona e un parc pe care il frecventam am cautat-o si acolo. in disperare l-am sunat pe Andrei sa ma ajute sa o caut. s-au intalnit in fata blocului, ea tragea de usa si cum e interfon nu putea deskide usa.
mihaela75
Scris: Monday, May 26, 2008 8:01 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
L-am visat pe Kaze in pat cu o femeie dar nu era reala,era ca o umbra alba, o stafie, ceva in genul asta cyclops A doua zi mi-am pierdut verigheta ,i-am dat-o dariei sa se joace si am uitat de ea ...cine stie pe unde a bagat-o ca am intors casa pe dos si n-am gasit-o.Acum stau si ma intreb what next ...si am gasit raspunsul , next cumpar alta verigheta si gata sic
Kiki
Scris: Monday, May 26, 2008 8:11 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Mariuta, nasol vis...Bine ca nu s-a pierdut fata si a stiut drumul catre casa...pale pale
S.ELENA
Scris: Monday, May 26, 2008 11:09 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Mariuta!!!!!pale pale pale Bine ca s-a treminat cu bine povestea si nu a patit fata nimic!!!!angel

Si mie mi se intampla uneori sa am vise care prevestesc ceva!!!!uff
ingerash
Scris: Wednesday, May 28, 2008 6:17 AM
Nivel

Mariuta bine ca ai gasit-oangel .Imi inchipui prin ce iad ai trecutpale
raly
Scris: Wednesday, May 28, 2008 7:05 AM
Nivel

Inregistrat: 12/17/2007
Eu eram in clasa a opta si in ziua urmatoare dadeam examenul de intrare la liceu,seara m-am rugat la D-zeu sa ma ajute,noaptea am visat cum profesorul scria pe tablasubiectul Dan-capitan de plai,eu eram f bucuroasa ca stiam subiectul.Dimineata cand m-am trezit am deschis cartea si am mai citit odata lectia.Cad am ajuns la scoala si a inceput sa scrie profesorul pe tala subiectl am ramas ca la dentist,era exact asa cum visasem.Oare ce sa fi fost asta?Premonitie?
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.