Veste tricotate pentru copii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
alemar
Scris: Thursday, January 7, 2010 2:44 PM
Nivel
Nivel: Grupa mijlocie

Inregistrat: 4/7/2009
crinutza77777 wrote:
Inainte de Craciun am terminat si eu o vestuta pentru Robert.Sunt nemultumita de 2 lucruri:gulerul care mi-a iesit,ca de obicei,ca naiba si ata.Am lucrat cu fir Rosa pe care l-am cumparat de la un magazin care nu vindea la bucata deci am fost nevoita sa iau 5 bobine albastre si 5 degrade.Din toate am facut caciulita cu omuletii de zapada,puloverul cu om de zapada, vestuta asta si o jacheta careia mai am sa-i pun fermoar.Mai am doar o bobina in degrade.Nemultumirea mea e ca toate hainutele s-au scamosat asa de rau ca a trebuit sa tai scamele cu foarfeca de pe ele si arata toate dupa numai o purtare de parca le-ar avea de 3 anibanghead La fel au aratat si cele lucrate anul trecut cu fir lisa.Acum am vazut un fir frumos cu 30%lana(golden wool)Sper sa nu fie la fel de prost.Un sfat..ceva....de la cineva?uff

in primul rand la multi ani tuturor, ca nu am intrat cam demult.
crinutza eu am facut multe lucrusoare din golden wool si se comporta foarte bine la spalat, la purtat, sotul meu are un pulover din acest fir de vreo 5 ani si inca se mentine destul de bine.
RuxandraS
Scris: Thursday, January 7, 2010 7:44 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/22/2009
eu cu read heart,cel turcesc si unul bulgaresc le spal la masina si nu s-a lasat deloc,si nici scamosat.plus ca le-am spalat impreuna cu alte haine si fara un tratament mai special.
Cristiana
Scris: Friday, January 8, 2010 12:13 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Am tricotat o vesta pentru fata mea de 14 ani. Mi-a ramas putin material si am facut o caciulita.

Cristiana attached the following image(s):
img_0708.jpg

Ana
Scris: Friday, January 8, 2010 3:10 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 11/9/2008
Foarte frumoasa Cristina...newclap
flori1972
Scris: Friday, January 8, 2010 6:10 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 11/20/2009
CRISTINA frumos sa le poarte sanatoasa domnisoara tabravo
raly
Scris: Friday, January 8, 2010 7:43 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Cristinanewclap newclap newclap
JustUs
Scris: Saturday, January 9, 2010 10:09 AM

JustUs, cred ca intrebi de rascroitura, nu? Am scazut intai 3 ochi, apoi 2 ,apoi 1 si am lucrat drept pana am incheiat. La sfarsit am luat ochiuri de pe margini si am lucrat cateva randuri elastic. [/quote]

imi cer scz ca nu am avut timp sa-ti multumesc mai demult....ma tot bate sotul la cap sa-i fac si lui una dar eu sunt abia la inceput si nu ma prea pricem asa bn fool d aia intreb p toata lumea tot felul d nimicuri din astea p care ar fitrebuit sa l stiu pt ca sunt usoare...
inca odata multumesc :921:
JustUs
Scris: Saturday, January 9, 2010 10:15 AM

crinutza77777 wrote:
Inainte de Craciun am terminat si eu o vestuta pentru Robert.Sunt nemultumita de 2 lucruri:gulerul care mi-a iesit,ca de obicei,ca naiba si ata.Am lucrat cu fir Rosa pe care l-am cumparat de la un magazin care nu vindea la bucata deci am fost nevoita sa iau 5 bobine albastre si 5 degrade.Din toate am facut caciulita cu omuletii de zapada,puloverul cu om de zapada, vestuta asta si o jacheta careia mai am sa-i pun fermoar.Mai am doar o bobina in degrade.Nemultumirea mea e ca toate hainutele s-au scamosat asa de rau ca a trebuit sa tai scamele cu foarfeca de pe ele si arata toate dupa numai o purtare de parca le-ar avea de 3 anibanghead La fel au aratat si cele lucrate anul trecut cu fir lisa.Acum am vazut un fir frumos cu 30%lana(golden wool)Sper sa nu fie la fel de prost.Un sfat..ceva....de la cineva?uff

decate ori ti se mai scamoseaza o haina indiferent d material da usor p deasupra materialului scamosat cu un big folosit eu asa fac mai ales la pijamalele plusate...
crinutza77777
Scris: Saturday, January 9, 2010 10:54 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 2/1/2009
Multumesc de sfat JustUs parca si Carla spunea ca face asa dar mi-a fost un pic teama sa nu-l stric de tot de aia am facut usor cu foarfeca.Cred ca o sa incerc si cu bigul pe spate ca n-am facut decat fata.pupici
cristinapatrascu66
Scris: Saturday, January 9, 2010 11:11 AM
Nivel

Inregistrat: 12/1/2008
si eu tot aparat de ras folosesc sau peria de scanduri (nu radeti)se aduna scamele si pulovarul devine ier pufos.am incercat si aparat de indepartat scamele dar nu prea sunt multumita de el
JustUs
Scris: Saturday, January 9, 2010 11:15 AM

crinutza77777 wrote:
Multumesc de sfat JustUs parca si Carla spunea ca face asa dar mi-a fost un pic teama sa nu-l stric de tot de aia am facut usor cu foarfeca.Cred ca o sa incerc si cu bigul pe spate ca n-am facut decat fata.pupici

dar sa fii atenta sa nu apesi prea tare ca iti poate sectiona firele...
mariana71
Scris: Saturday, January 9, 2010 4:20 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/14/2009
Ada, superba vestanewclap newclap newclap newclap !
Cristiana ,s-o poarte sanatoasa fetita pupici .Un model interesantlove .
AlinaC
Scris: Tuesday, January 12, 2010 12:51 PM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 1/8/2010
Am facut o vestuta si am folosit fir degrade nu am facut un model anume.
Acest tip de fir face singur model. sic
Am optat pentru genul de vestuta cu nasturei in fata pentru ca mi se pare mai usor de imbracat / dezbracat.

AlinaC attached the following image(s):
vestuta.jpgvestuta daliei.jpg

RuxandraS
Scris: Tuesday, January 12, 2010 8:51 PM
Nivel

Inregistrat: 10/22/2009
AlinaC wrote:
Am facut o vestuta si am folosit fir degrade nu am facut un model anume.
Acest tip de fir face singur model. sic
Am optat pentru genul de vestuta cu nasturei in fata pentru ca mi se pare mai usor de imbracat / dezbracat.

super firul,dar mai super e vestuta si tot setul,darcireasae de tort de mogaldeatza care o poarta.computerlove computerlove computerlove computerlove
vreau si eu denumirea completa a firului te rog.
cristinapatrascu66
Scris: Tuesday, January 12, 2010 9:07 PM
Nivel

Inregistrat: 12/1/2008
alina c foarte frumos si ordonat lucrezinewclap newclap newclap newclap
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.