Profil: valeri
Despre
Utilizator: valeri
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Tuesday, January 26, 2016
Ultima vizita: Thursday, April 28, 2016 12:00 AM
Numarul de postari: 9
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: medicament ptr tuse?
Postat: Thursday, April 28, 2016 12:00 AM
Fetelor, incercati varza pe piept si siropul Prospan. noi asa am scapat de tusa. Medicul mi l-a recomandat sa il iau de la primele simptome de tusa. Este un antiinflamator si un xepectorant de minune! Sanatate tuturor!
Subiect: Laringita acuta
Postat: Monday, April 18, 2016 11:54 PM
Daca face febra nu e de joaca. Urgent la medic. Eu stiu de la sora mea ca trebuie sa stai cuminte acasa, multe lichide, umiditatea coresunzatoare in camera. Pentru calmarea tusei rifiche cu miere si siropul Prospan .asta i-a recomandat surorii mele.Sanatate tuturor!
Subiect: Tratament bun tuse
Postat: Wednesday, March 30, 2016 11:29 PM
alexandrabogdan wrote:
tusesc si eu ca un magar, sec, de mai bine de o sapt. la inceput m-a durut gatul, l-am tratat dar tusea nu cedeaza. acum am facut ceai de ceapa cu zahar ars. sa vedem dc merge. dc nu trece si nu trece cred ca trebuie sa merg la dr

Incearca siropul de ceapa cu miere si siropul Prospan. Este un expectorant si un antitusiv de minune. Multa sanatate!
Subiect: Laringita acuta
Postat: Thursday, March 17, 2016 1:10 AM
Contra racelii si tusei folosesc multe lichide. Mai puteti face si inhalatiile cu cimbru, levantica si cateva picaturi de Prospan care actioneaza asupra organismului prin fluidificarea secretiilor bronhice, ceea ce duce la usurarea expectoratiei. Acest sirop mi-a recomandat medicul de familie caruia ii multumesc din suflet.
Postat: Saturday, March 5, 2016 12:01 AM
Guest wrote:
Fetelor, ma ingrijoreaza ca de ceva vreme am inceput sa tusesc. Nu am luat nimic ca nu mi s-a parut grav, dar in ultimele zile se pare ca tusea mea s-a cam agravat. Nu ar fi o problema asa de mare- cu totii racim- doar ca am acasa un piticut de 4 anisori si 7 luni pe care chiar nu as vrea sa il imbolnavesc. Nu vreau sa iau antibiotic, oricum nu as avea nevoie ca nu am febra sau altceva, insa am nevoie de un tratament cat mai rapid pentru ca gandacelul meu sa fie expus cat mai putin. Stiti vreun leac sau vreun medicament minune?sorry1

Eu am mai scris, pe mine ma ajuta mult siropul Prospan. poti face si inhalatii cu el, cu menta si eucalipt. Mie mi-a recomandat medicul si ii sunt recunoscatoare. Mai poti incerca ceaiul de ceapa. Sanatate!
Subiect: Tusea la bebelusi
Postat: Tuesday, February 16, 2016 2:00 AM
Nu recomand sucurile, mai ales citrice. Acestea irita gatul. Mai bine multe lichide, ceapa cu miere sau ridiche cu miere si siropul Prospan, pe care il puteti folosi si la inhalatii.
Subiect: medicament ptr tuse?
Postat: Thursday, February 4, 2016 2:15 AM
INcercati siropul Prospan pe baza de iedera, natural, eficient. sau/si siropul de ridiche cu miere. Pe noi ne-a ajutata. Sanatate va doresc
Subiect: ajutor!!!!
Postat: Thursday, January 28, 2016 10:39 AM
Intreaba medicul pediatru daca poti sa ii dai siropul Prospan la aceasta varsta. Pe noi ne ajuta. dar cred ca ar trebui consultat un medic. nu e ok diaree mai mult de 3-4 zile. Hidrateaza-l bine ! daca nu vrea sa manance e ok, important sa bea mult. Sanatate va doresc!
Postat: Tuesday, January 26, 2016 12:36 AM
2 luni e foarte mult. Este recomandat dupa 2 saptamani maxim sa consulti un medic daca nu se amelioreaza cu remediile naturale. Eu iau Prospan care ma ajuta enorm si ceaiul de ceapa. Mai folosesc si amestecul cu lapte, miere, ou