va rog ajutati-ma cu un sfat

Options va rog ajutati-ma cu un sfat
Subiectul anterior · Subiectul urmator
beblina2010
Postat: Thursday, August 19, 2010 9:33 AM

Nivel: Membru

Intrat: 6/18/2010
Postari: 35
Locatia: bucuresti
am o fetita de 4 luni,am inceput diversificarea de doua zile cu cereale burtica sanatoasa...la 150 ml pun doua lingurite de cereale,copilul meu plange incontinuu de cateva zile,am fost la pediatru nu are nimic,este perfect sanatoasa nu ii da dintisori,nu face temperatura,si totusi urla rau rau....

incep sa cred ca de la cereale,a facut treaba mare deci si-a curatat stomacelul dar tot plange...in brate,in parc,in scaunel,oriunde tipa rau....
poate nu prepar eu cerealele bine? vreau sa incerc sa opresc cerealele....

va rog ajutati-ma cu un sfat...o idee...a patit o mamica asa ceva???sa planga bebe incontinuu...

sunt terminata...:((((((nervi
alimami
Postat: Thursday, August 19, 2010 9:38 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/2/2009
Postari: 1847
Locatia: Romanica
beblina2010 wrote:
am o fetita de 4 luni,am inceput diversificarea de doua zile cu cereale burtica sanatoasa...la 150 ml pun doua lingurite de cereale,copilul meu plange incontinuu de cateva zile,am fost la pediatru nu are nimic,este perfect sanatoasa nu ii da dintisori,nu face temperatura,si totusi urla rau rau....

incep sa cred ca de la cereale,a facut treaba mare deci si-a curatat stomacelul dar tot plange...in brate,in parc,in scaunel,oriunde tipa rau....
poate nu prepar eu cerealele bine? vreau sa incerc sa opresc cerealele....

va rog ajutati-ma cu un sfat...o idee...a patit o mamica asa ceva???sa planga bebe incontinuu...

sunt terminata...:((((((nervi

Colici poate...Eventual incearca SabSimplex,Espumisan,Gripe water sau ce mai ai prin farmaciile de unde esti.De mancat mananca ca pana acum?Doctorul de familie a consultat-o si in gat,urechi..?
beblina2010
Postat: Thursday, August 19, 2010 9:54 AM

Nivel: Membru

Intrat: 6/18/2010
Postari: 35
Locatia: bucuresti
da mananca bine..a controlat-o peste tot...colici numai avem..
am spus avem 4 luni..colici sunt de obicei pana la trei luni si la ore fixe,dar ea plange toata ziua....:(((

am scapat de colici...ea plange asa de luni si azi este joi....:(((
carla
Postat: Thursday, August 19, 2010 10:43 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Eu am inceput diversificarea pe la 6 luni cu suc de mar+morcov facut la robot apoi cu supica de legume data prin blender,si Cristian a plans mult,asa era el,cine stie ce suparari avea,Bogdanel n-a avut nici o treaba
lloryy25
Postat: Thursday, August 19, 2010 11:23 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 7/15/2008
Postari: 119
Locatia: galati
Cand am inceput diversificare fetitei mele au reinceput problemele cu burtica asa ca nu-mi lipsea din casa baby drink,singurul remediu de care ne-am tinut pana aproape la 8 luni.Eu zic sa opresti momentan cerealele,pana se calmeaza ,si sa reincerci cam peste 2 saptamani.Daca in timpul acesta nu se intampla nimic, sa stii ca probabilitatea sa fie chinuita de durerea de dintisori este foarte mari si sa-i dai 1/2 sup de paracetamol seara la culcare.Si la mine a fost la fel cu dintosii ,de pe la 4 luni au chinuit-o cu toate ca au iesit pe la 6 luni si la sfatul medicului i-am dar paracetamol.multe nopti linistite..computerlove
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed