uter retrovers
Subiectul anterior · Subiectul urmator
petre_raluka
Scris: Friday, December 4, 2009 11:03 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Am si eu o intrebare. Acum ceva timp am ramas insarcinata si cand am fost la control am descoperit si ca am uter retrovers. Am facut intrerupere de sarcina si doctorul mi-a spus sa nu mai fac niciodata intrerupere. Cat de mare este posibilitatea sa nu mai fac copii?
uff
mirela74chris
Scris: Saturday, December 5, 2009 7:43 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 10/17/2009
de la teorie si pana la practica...e cale lunga.Doar ca se spune ca din cauza uterului retrovers posibilitatea de a ramane insarcinata e mai mica.Si eu am uter retrovers si am ramas insarcinata fara probleme.Doar ca e mai bine sa iti iei masuri de precautie decat sa faci chiuretaj.Si de la un chiuretaj facut mai putin ok ai sansa sa nu mai faci copii.Asa ca...Tu alegi,doar ca e bine sa alegi in cunostinta de cauza.pupici
petre_raluka
Scris: Sunday, December 6, 2009 8:49 PM

Multumesc frumos. pupici
Acum ma simt bine fizic. Psihic...nu cred ca se compara cu nimic din lume durerea.
Am citit toate mesajele celor cu uter retrovers si posibilitatile de a ramane gravida din nou...insa imi este frica pt ca...la fel din auzite...stiu ca nu este recomandata intrerupta prima sarcina. Astept parerea medicului acum daca mai pot ramane insarcinata pt ca m-a speriat tare rau cand mi-a spus sa nu mai fac chiuretaj niciodata cry
monique
Scris: Monday, December 7, 2009 7:54 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/15/2006
Of, Raluka, cu siguranta avortul nu a fost solutia cea mai buna! Stie Doamne Doamne de ce a pus sufletelul ala in burtica la tine.
Acum, sa te ajute Dumnezeu sa ramai insarcina cat de repede iti doresti tu si sa fie totul in regula! Cu siguranta vestile de la dr vor fi bune! Capul sus si gandul la bebe!
g_nicoleta2000
Scris: Tuesday, December 8, 2009 7:57 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
Si eu tot cu uter retrovers am ramas insarcinata cam dupa 4 luni de incercari deci nu as considera ca a durat mult. CRed ca medicul ti-a spus sa nu faci avort pentru fapta in sine, nu cred ca daca te duci la ginecolog si-i spui ca ai intrerupere la activ el o sa-ti raspunda: "si la mai mare!"
Atata doar ca de la an la an organismul femeii se schimba, o sarcina de demult nu inseamna ca acum poti ramane gravida usor. Ca sa nu mai spun ca si viabilitatea spermatozoizilor partenerului se schimba pe parcursul vietii. Mult succes in a avea sarcina mult dorita!
Laura
Scris: Tuesday, December 8, 2009 10:08 PM
Nivel

Inregistrat: 8/8/2006
Cu uter retrovers, eu am ramas insarcinata din prima luna de incercari.
Raluca, iti doresc multa putere sa treci peste durerea de acum. Stai linistita, vei mai ramane insarcinata. angel pupici
delfinasa
Scris: Wednesday, December 9, 2009 4:07 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
Imi pare foarte rau ca ai ales avortul, Raluca. Tu singura ai luat decizia din cauza uterului retrovers sau din alta cauza?
yaya
Scris: Wednesday, December 9, 2009 8:04 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2009
eu am trecut prin asa ceva.din cauza avortului nu am ramas gravida decat prin fiv.au incercat sa-mi intoarca uterul dar tot retrovers a ramas.eu nu am stat pe burta dupa avortbanghead nu vreau sa te sperii.dar la mine asa sa intamplatcry
g_nicoleta2000
Scris: Monday, December 14, 2009 8:11 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
M-ati ametit de tot, ce legatura are uterul retovers cu avortul ca nu pricepfool Si ce stat pe burta??
Eu am uter retrovers fara avort si stat pe burta, din cate stiu eu te nasti cu el retrovers, se spune ca ramai un pic mai greu gravida si pot aparea anumite probleme in sarcina dar nu conduc la avort.
yaya
Scris: Thursday, December 17, 2009 10:04 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 10/22/2009
NU AM SPUSCA UTERUL RETROVERS PROVOACA AVORTUL .EU AM FACUT AVORT LA CERERE .DUPA INTERVENTIE TREBUIA SA STAU PE BURTA O JUMATATE DE ORA SA SE RETRAGA UTERUL LA LOC.NU AM STAT SI MEDICUL MIA SPUS CA POT RAMANE CU UTER RETROVERS
petre_raluka
Scris: Monday, December 28, 2009 11:24 PM

Nu nu nu...in niciun caz uterul retrovers a provocat avortul. Eu l-am cerut cry pentru ca pur si simplu nu era momentul potrivit. Nu sunt mica sa fiu speriata de ce va spune lumea, locuiesc cu prietenul meu...insa nu acum este momentul pt un copil.
Acum insa ma confrunt cu o alta problema. Nu mi-a venit menstruatia...si a trecut o luna. sa ma duc de acum la doctor...sau sa astept totusi pana imi vine?
Multumesc din tot sufletul pentru incurajari pupici
monique
Scris: Monday, December 28, 2009 11:56 PM
Nivel

Draga mea, un test de sarcina facut dupa 2-3 saptamani de la contactul cu pricina iti va spune daca esti sau nu insarcinata.
Dar eu nu inteleg un lucru. Din ce ai scris tu aici, esti tanara, nu esti casatorita, si ai deja un avort. De ce nu va protejati daca nu vreti un copil? Eu zic sa nu te joci cu dragostea si cu copiii. Sunt vieti nevinovate care chiar nu sunt cu nimic vinovate ... de ce sa iei o viata doar pentru ca nu ai fost suficient de atenta in anumite momente???
Iarta-ma, nu vreau sa ma intelegi gresit, dar un avort e o crima si te urmareste o viata... Fii mai precauta si ai grija sa ramai insarcinata atunci cand veti fi pregatiti sa aveti un copil!
Te pup si inca o data te rog sa nu ma intelegi gresit!
blondi
Scris: Wednesday, February 3, 2010 10:49 PM

buna|am si eu nevoie de ajutorul cuiva sant disperata as vrea sa raman gravida si mie tare frica ca am sa esuez ca am uter retro vers.credeti ca uterul retro vers inpiedica cu ceva.
sweet angel
Scris: Wednesday, February 3, 2010 11:43 PM
Nivel

Inregistrat: 1/6/2010
blondi bun venit printre noi, din cate sa scris si pe forum si din auzite sunt multe femei care au ramas destul de usor cu uter retrovers. daca iti doresti un copil hai si pe la noi in clubul aspirantelor, acolo stam noi cele care ne dorim copil si asteptam cuminti sa ne vina randul computerlove computerlove computerlove
monique
Scris: Thursday, February 4, 2010 7:39 AM
Nivel

Blondi, nu, uterul retrovers nu te impiedica sa ramai insarcinata! Si nici sa duci sarcina pana la capat! Roaga-te la Doamne Doamne si totul va fi in regula!hearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.