urgent va rog
Subiectul anterior · Subiectul urmator
cryss26buc
Scris: Monday, May 19, 2008 1:32 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
am o fetita de 3 sapt jumate si de sapt trecuta plange incontinuu am crezut ca are colici pana azi cand am fost la pediatra si a constat cu stupoare ca ia dat un dinte jos e crescut cam stramb dar maricel a zis ca ea nu a mai vazut asa ceva la un bebe de nici 1 luna si ca se va interesa as vrea sa stiu este grav sunt foarte ingrijorata e ceva in neregula va rog ati mai auzit asa ceva????? banghead banghead
ingerash
Scris: Monday, May 19, 2008 1:35 PM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Am auzit caz in care s-a nascut un copilas cu 2 dintisori.
dya
Scris: Monday, May 19, 2008 1:36 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 5/12/2006
Si eu am auzit , sunt foarte rare cazurile dar sunt.pupici
petro
Scris: Monday, May 19, 2008 1:42 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/31/2008
Am auzit de cazuri in care s-au nascut copii cu unul sau doi dinti. Se spune despre copii acestia ca vor fii genii sau vor ajunge oameni mari. Exista chiar si despre Napoleon o poveste ca la nastere avea deja un dinte. Cred ca daca aceste lucrui sunt normale si eruptia foarte devreme e normala.
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=98 linkul acesta iti va da unele indicii...

Si sa nu uit: Sa-ti traiasca bebelina! Stim ca ai asteptat-o cu mult drag pupici
cryss26buc
Scris: Monday, May 19, 2008 1:57 PM

va multumesc mult speram doar sa nu fie vre o problema psihica sau io stiu ce m ati mai linistit dar tot caut un raspuns cert...este o dilema stiu ca sunt rare cazurile asa a zis si doctora de geniu nush cert e ca isi scoate suzeta cu mana singura si si o poate baga ridica capul cand e pe burtica ffoarte sus deci cine stie...doamne ajuta sa fie sanatoasa
petro
Scris: Monday, May 19, 2008 2:45 PM
Nivel

Fii linistita. Si Darius isi ridica la fel capul la 2-3 saptamani. Si acum la 9 luni merge in picioare tinandu-se doar de o manuta, fuge si da cu piciorul in minge. A ta poate va merge de la 7 luni in picioare. Asa-s copiii precoce. Isi surprind parintii de-i zapacesc.
Miri
Scris: Monday, May 19, 2008 8:00 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/26/2006
Multa sanatate micutei!angel
oanalaurisa
Scris: Monday, May 19, 2008 9:02 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/10/2007
cryss26buc wrote:
va multumesc mult speram doar sa nu fie vre o problema psihica sau io stiu ce m ati mai linistit dar tot caut un raspuns cert...este o dilema stiu ca sunt rare cazurile asa a zis si doctora de geniu nush cert e ca isi scoate suzeta cu mana singura si si o poate baga ridica capul cand e pe burtica ffoarte sus deci cine stie...doamne ajuta sa fie sanatoasa

Stai linistita,nu are ce problema psihica sa fie...ai o copila minunata,precoce si isteata foc,asa ca sa fie ea sanatoasa,apoi in rest,bucura-te de ea!pupici
bulinutza
Scris: Monday, May 19, 2008 10:05 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
Cryss, exista copilasi care se nasc cu dintzisori, sunt cazuri destul de rare, dar exista...si se numesc DINTI NEONATALI.
De obicei acesti dintzisori cad singuri.

Daca dintzisotul este bine implantat si nu da semne sa cada, probabil este vorba de o eruptie precoce, dar iarasi nu trebuie sa-ti faci mari probleme fiindca oricum este vorba despre un dintzisor de lapte...

Bebelina ta este o dulcica...sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa...
Dr. Alina Marian
cryss26buc
Scris: Tuesday, May 20, 2008 9:42 AM

multumesc dintisorul e crescut stramb acum ma intreb oare sa ma astept sa i creasca si altii ?
tutsy
Scris: Tuesday, May 20, 2008 6:00 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 4/5/2008
Felicitari!chiar ai nascut o dulceata de fetita,si eu am auzit ca acesti copii vor fi genii,asa ca felicitari inca o data si sa speram ca totul o sa fie bine!!!!!pupici multi pupici!!!pupici pupici pupici
bulinutza
Scris: Tuesday, May 20, 2008 8:12 PM
Nivel

Inregistrat: 10/14/2007
cryss26buc wrote:
multumesc dintisorul e crescut stramb acum ma intreb oare sa ma astept sa i creasca si altii ?

Cryss, perioada normala de eruptie a dintzisorilor de lapte este intre 6 si 18 luni.
Nu cred sa mai erupa alti dintzisori, decat peste aprox 5 luni. Iar cel erupt deja poate fi considerat doar un accident de eruptie...
Asa ca nu-ti mai fa probleme pt el...
Pupici multi galushcutzei geniale...
pupici pupici pupici pupici pupici
petro
Scris: Tuesday, May 20, 2008 9:16 PM
Nivel

Daca a iesit sa nu uiti sa-l ingrijesti ca pe oricare alt dintisor care va iesi. Altfel se va strica foarte repede.
crista
Scris: Tuesday, May 20, 2008 10:53 PM
Nivel

Inregistrat: 1/27/2007
criss, se pare ca ai o bebelina mai precoce flowers si fiu-miu la 3 saptamani era cu capul pe sus si-l tinea destul de bine....Referitor la dintisor, eu nu cred ca vor fi probleme si de ce cred asta; ca baietelul unei mamici cu care am nascut eu- la 3 saptamani i-a iesit un dintisor, dupa 2 saptamani i-a mai iesit unul iar la 3 luni avea deja 6, acum are 1 an si 9 luni si binenteles ca-i are pe toti, dar n-au mai iesit asa brusc...dintii sunt perfecti, atata tot ca cei care au iesit asa devreme am inteles ca vor cadea primii ceva mai repede de 5,6 ani. Eu zic sa nu-ti faci griji, daca asa a fost sa fie asta e, tu trebuie sa-i ingrijesti un pic mai atent, mai ales daca mananca lapte praf, in timp se pot strica usor, mai ales daca se va obisnui sa adoarma cu sticla in gura. angel pupici
stele_pe_cer
Scris: Wednesday, June 11, 2008 1:40 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
cryss26buc wrote:
... speram doar sa nu fie vre o problema psihica sau
...este o dilema stiu ca sunt rare cazurile asa a zis si doctora de geniu nush cert e ca isi scoate suzeta cu mana singura si si o poate baga ridica capul cand e pe burtica ffoarte sus deci cine stie...doamne ajuta sa fie sanatoasa

Daca o fi la fel de geniala ca si tinehohot hohot hohot , ideal ar fi sa ramana stirbaras !
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.