URGENT! 4 COPII AU NEVOIE DE NOI!!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, June 12, 2007 9:43 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
mari_paun wrote:
fetele,
unde trimit si eu niste jucarii de la Ema?

Mari, vorbim pe PM . iti dau eu acolo adresa mea.pupici pupici
Andi&Mariuca
Scris: Thursday, June 14, 2007 4:28 PM
Nivel

Multumesc mult tuturor mamicilor care au contribuit cu darnicia lor la a-i ajuta pe acesti copilasi!angel angel fetelor, sunteti de nota 20!yes yes

am primit zilele trecute si azi pachete si banuti de la: Leut, Taki, Mariuta si Miri. o sa le duc maine ce am mai primit si o sa va tin la curent cu tot ce mai primesc si cu ce fac copiii. multumesc inca o data mamicilor deosebite care s-au implicat in acest caz disperat.

se pare, din ce am mai vorbit cu mama copiilor, ca Primaria se va ocupa sa ii ajute sa obtina o locuinta sociala. sa dea Bunul Dumnezeu sa fie ajutati pt ca merita sansa la o viata mai buna!pupici
Kiki
Scris: Thursday, June 14, 2007 5:50 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Doamne ajuta sa se rezolve cu casa! angel angel
Anca, mami, daca mai au nevoie de ceva, ne anunti, da? Bine, sunt sigura ca acum multe le lipsesc, dar macar sa ii putem ajuta cu strictul necesar...
Andi&Mariuca
Scris: Thursday, June 14, 2007 8:16 PM
Nivel

Kiki wrote:
Doamne ajuta sa se rezolve cu casa! angel angel
Anca, mami, daca mai au nevoie de ceva, ne anunti, da? Bine, sunt sigura ca acum multe le lipsesc, dar macar sa ii putem ajuta cu strictul necesar...

sa dea Domnul sa fie bine! multumesc mult Kiki!pupici pupici
delfinasa
Scris: Friday, June 15, 2007 1:40 AM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
uff uff uff Oaaa, ce in urma sunt cu stirile! Acum am citit si eu de nenorocirea ce-a dat peste aceasta familie uff pale pale pale...Imi pare foarte rau pentru ce li s-a intamplat, sper din tot sufletul sa gaseasca ajutorul moral si material sa treaca cu bine cu totii peste necazul asta mare. Domnul sa-i ajute sa-si faca un alt cuib unde sa-si adaposteasca puii in liniste si siguranta!
Lilly of the valley
Scris: Friday, June 15, 2007 6:00 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Tot ce am daruit a fost cu drag. Nu a fost mult, dar sper sa fie cu folos copilasilor.
Nota o meriti tu, Tu ai fost cea care a pus in miscare totul.angel
Andi&Mariuca
Scris: Friday, June 15, 2007 9:54 PM
Nivel

mai fetelor, va multumesc de comentarii si...laude!sic angel dar nu ma mai laudati atat ca nu merit!sic fara voi nu s-ar fi intamplat nimic, eu doar am cerut o mana de ajutor si am primit...muuuuuuuuulte maini!yes yes yes yes fericirea mea, ca si a voastra banuiesc, este ca am putut sa aducem bucurie unor sulfete incercate!flowers

acum revin cu vesti: azi am fost la posta si am ridicat un colet de la Rody si unul de la Taki (cel de la Alina ajunsese de ieri dar cum la noi posta are un program de "gravida" sic nu am apucat sa il iau de ieri) si le-am dus pe toate la copilasi!yes yes yes

sper sa va bucure ceea ce am sa va spun aici: i-am gasit pe copilasi fericiti, curati, ingrijiti, imbracati cu hainutele de la voi yes yes angel si jucandu-se cu jucarelele pe care le-ati trimis!yes

astazi le-am dus coletele de la Miri (hainute si scutece plus un fel de rozariu - sper sa nu gresesc, ca o bratara - de care mama lor s-a bucurat f multangel), Leut (scutecele si niste compleuri de vara f dragalase pe care copilasii si le-au impartit repede pupici ), Mariuta (hainute si niste sapunuri), Rody (hainute si pasta de dinti, periute si sampoane - a fost "bataie" pe ele, nu stiau care cum sa se duca mai repede la baie sa se spele), Taki (cereale pt cel mic - era atat de fericit mai ales ca ii mai dusesem si eu niste cereale de la Andi si mi-a zis mama lui ca ii plac mult si niste banuti de la Alina cu care le-am luat fructe muuuuuuuuulte -o sa pun si poze cu ele - banane, portocale, gref, cirese, piersici si mere - vreo 10 kg de fructe in total - nu va spun cat erau de incantati si vroiau sa le pape pe toate), Miru (haine si niste banuti cu care ii voi duce la medic curand pt ca vreau sa ii vada un pediatru bun). De asemenea, tot azi, am primit de la o mamica de-a noastra, banuti pt copilasi insa ea a dorit sa ramana anonima si ii voi respecta aceasta dorinta.angel

Va multumesc din suflet tuturor pt felul in care v-ati implicat si pentru tot ajutorul pe care l-ati dat, atat in numele meu cat, mai ales, al acestei familii! sa va dea Dumnezeu inzecit inapoi!pupici pupici pupici pupici angel angel angel

Ps: imi cer scuze ca nu am reusit sa fac poze cu coletele voastre, asa ar fi fost normal, insa nu am avut voie, cum va ziceam si acum cateva mesaje, sa ii pozez in incinta institutiei unde stau. sper totusi sa pot face poze cu ei curand in afara adapostului.

intre timp, plasele cu fructe:

Rody
Scris: Friday, June 15, 2007 10:11 PM
Nivel

Inregistrat: 6/10/2006
Bine ca a ajuns si pachetelu meuyes
Andi&Mariuca
Scris: Friday, June 15, 2007 10:21 PM
Nivel

Rody wrote:
Bine ca a ajuns si pachetelu meuyes

da, a ajuns! yes sincera sa fiu nu ma asteptam sa ajunga asa de repede!angel mii de multumiri Rody!angel
Rody
Scris: Friday, June 15, 2007 10:46 PM
Nivel

Andismom wrote:

da, a ajuns! yes sincera sa fiu nu ma asteptam sa ajunga asa de repede!angel mii de multumiri Rody!angel

Pai lam pus recomandat.De aia a ajuns asa repede!yes
ANDREEA&BIANCA
Scris: Saturday, June 16, 2007 3:32 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 6/11/2007
Fetelor am citit toate postarile voastre si m-a impresionat pana la lacrimi bunatatea de care dati dovada,etse dovada ca inca mai exista oameni carora le pasa!As fi vrut si eu sa le trimit ceva copiilor-doamne ce frumosi sunt!Dar nu am ce ca tot ce am avut am dat.Va pup dulce pe toate! pupici pupici pupici
mari_paun
Scris: Monday, June 18, 2007 9:44 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/17/2006
andismom, nu am primit pm cu adresa, am pus ceva jucarele, tricouri de la Ema si adidasi, am mai pus haine care nu le mai port, si ceva de la tata ( Dumnezeu sa-l ierte)...
coletul este facut astept adresa sa trimit flowers
Rody
Scris: Monday, June 18, 2007 9:46 AM
Nivel

Iubita,ai putea sa ne mai pui si noua niste fotografi cu familiaras ras ras dac nu sut prea indrazneataras ras ras ras
Kiki
Scris: Monday, June 18, 2007 9:48 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Rody wrote:
Iubita,ai putea sa ne mai pui si noua niste fotografi cu familiaras ras ras dac nu sut prea indrazneataras ras ras ras

Sunt poze cu familia pe pagina 3 a topicului. sic
Rody
Scris: Monday, June 18, 2007 9:49 AM
Nivel

Kiki wrote:

Sunt poze cu familia pe pagina 3 a topicului. sic

Stiu,dar altele noisic sic sic
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.