URGENT! 4 COPII AU NEVOIE DE NOI!!!!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, June 6, 2007 6:45 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
fetelor, va scriu in disperare... azi-noapte a avut loc un incendiu f puternic in Brasov, la o "baraca" unde stateau familii sarace cu copii. un incendiu devastator care le-a ars darapanatura de casa din temelii...poate ca unele dintre voi ati vazut de dimineata la stiri (a fost prima stire pe Protv azi).

eu am fost acolo, am vazut cum s-au luptat pompierii cu flacarile...a fost ceva groaznic. aveam in acel imobil niste "cunostinte", o familie cu 4 copii, niste oameni saraci si fara posibilitati, care traiau de pe azi pe maine, in niste conditii mizere insa carora, din mila, le-am botezat acum 2 ani baiatul cel mic. i-am ajutat si noi pe parcursul timpului cu ce am putut. sunt un caz social, luat in evidenta de unele fundatii care insa nu ii mai ajuta de ceva vreme.

povestea lor este f lunga si dramatica. cui este interesata sa o afle, ofer si alte detalii pe pm.

asadar, rugamintea mea cea mare este: DACA AVETI ORICE DE CARE VA PUTETI LIPSI, VA ROG SA MA CONTACTATI CAT DE REPEDE POSIBIL PE PM. ar fi nevoie de efectiv orice va puteti lipsi (haine de femeie, de barbat, de copii - de la 2 ani la 8, vesela, prosoape, orice este nevoie intr-o casa.). Cine doreste poate sa trimita bani, jucarii, paturi, prosoape, repet, ORICE este binevenit.

au ramas, amaratii, cu hainele de pe ei.

ca sa nu mai zic ca aseara, m-au sunat pe la 22:30 sa-mi spuna ca sunt in strada dezbracati cu copiii goi si toate lucrurile (bruma de haine si bunuri, putinii bani si actele pe care cu greu si le facusera in ultimele saptamani) le-au ars!plans plans plans plans

fetelor, este o adevarata tragedie ce s-a intamplat acolo! mi s-a rupt sufletul, ca mama, sa vad 4 copilasi plangand in mijlocul strazii, desculti (asa erau unii din ei) si speriati ca "vine focul ala mare". plans banghead

va rog, cele care puteti si doriti, sa ii ajutam! va multumesc anticipat!

Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, June 6, 2007 8:48 AM
Nivel

Kiki
Scris: Wednesday, June 6, 2007 8:53 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Ti-am trimis PM cu ce as putea ajuta. astept un raspuns, sa-mi zici daca e ok. pupici
Cris-DL
Scris: Wednesday, June 6, 2007 8:54 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Vaaaaai, mi se face rau plans pale

Anca, dar ei unde stau acum ? Cum as putea ajuta ?As putea sa fac si eu un pachet, ti-l trimit tie ?! scratch

MNiko
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:03 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Anca am inceput si eu sa ma uit prin casa, dar nu stiu cat de repede pot ajunge la tine ca sunt cobza de racita. Te sun cand pot veni.
TatyKS
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:16 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Offf ce tragedieuff uff !!! Imi pare tare rau pentru ei saracutii.uff.
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:17 AM
Nivel

cris22tyna wrote:
Vaaaaai, mi se face rau plans pale

Anca, dar ei unde stau acum ? Cum as putea ajuta ?As putea sa fac si eu un pachet, ti-l trimit tie ?! scratch

azi-noapte, dupa zeci de telefoane pe care le-am dat la primarie, la 112, la toate adaposturile din oras si unde nu au fost primiti tunete banghead angry , am reusit sa ii duc undeva intr-o camera, unde lucreaza femeia asta, mama copiilor. acolo si=au petrecut noaptea bietii de ei. azi de dimineata la ora 7, cu greu, dupa mai bine de 10 ore, pompierii au stins incendiul insa casa nu mai este locuibila. acum dau iarasi telefoane pe unde pot ca sa vad ce se poate face pt ei pt ca nu au nici rude, nimic.
Cris, orice poti si doresti sa trimiti, este binevenit. haine de la voi, de la, Deea (au si o fetita cam de varsta ei), repet ORICE.

pachetul mi=l trimiti mie si eu voi justifica toate bunurile. pe pm va dau toate detaliile. multumesc din suflet tuturor celor care ne ajuta. azi ajung la ei pe seara si fac niste poze ca sa intelegeti ce spun.
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:19 AM
Nivel

MNiko wrote:
Anca am inceput si eu sa ma uit prin casa, dar nu stiu cat de repede pot ajunge la tine ca sunt cobza de racita. Te sun cand pot veni.

miha vorbim noi la telefon. pot ajunge eu sau Cosmin la tine dc esti asa de racita. nu are rost sa bati tu drumul bolnava pana in Bv. ne auzim pe la pranz la telefon, mii de multumiri.pupici
Cris-DL
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:21 AM
Nivel

Inregistrat: 10/4/2006
Andismom wrote:

pachetul mi=l trimiti mie si eu voi justifica toate bunurile. pe pm va dau toate detaliile. .

Mami, nu trebuie sa te justifici bataus intrebam doar cui il trimit. Astept adresa ta pe pm ! thumright
mommy
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:24 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 11/18/2006
Bietii de ei, iti voi trimite si eu hainute si ce mai gasesc. uff
Kiki
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:29 AM
Nivel

Andismom wrote:
...
pachetul mi=l trimiti mie si eu voi justifica toate bunurile. pe pm va dau toate detaliile. multumesc din suflet tuturor celor care ne ajuta. azi ajung la ei pe seara si fac niste poze ca sa intelegeti ce spun.

what what what Nu trebuie nici o justificare! Doar te cunoastem! pupici
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:32 AM
Nivel

multumesc fetelor. astept pm ca sa va dau adresa si nr meu de telefon celor care nu le aveti.

voi face totusi niste poze pt ca sa fie totul veridic,nu vreau sa se creada ca ma imbogatesc eu.nu

va dau cateva detalii despre copii si parintii lor:

- 2 baieti: cel mic are 2 ani impliniti pe 29 mai (este botezat de noi), cel mai mare are 5 ani

- 2 fete: cea mica 4 ani si cea mare 8.

sunt slabuti si au nevoie de orice hainute si incaltari ati putea trimite.

parintii sunt asa: tatal este slab si mic de statura (cam 1,60), mama este mai plinuta (cam la 75 kg si 1,65).

voi tine o evidenta cu ce poate trimite fiecare (va rog sa imi precizati pe pm) ca sa fie facuta o lista cu tot ce se trimite si va tin la curent cu toate noutatile legate de ei. in noaptea asta ma straduiesc sa pun si poze cu ei si sa va anunt ce am rezolvat. urmeaza sa luam legatura cu Primaria si Protectia Copilului si sa vedem dc ii pot ajuta cumva sa le gasim o locuinta pt ca stau in strada la aceasta ora.plans
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:51 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
Tragic!
Anca ti-am trimis PM, astept raspuns.
Kiki
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:53 AM
Nivel

Sunt bune detaliile cu varstele si cu parintii. Pt parinti se potrivesc de la noi, pt copii nu cred, decat poate pt cel mic, cu ceva hainute de la Dav.

Haideti mamici fiecare cu ce poate! pupici pupici
oana_nicole
Scris: Wednesday, June 6, 2007 9:55 AM
Nivel

Dumnezeule mare, ce tragedie. Dupa ce ca sunt atat de amarati, bietii oameni, au ramas si fara putinul pe care il aveau. Anca, faci o fapta minunata, sunt convinsa ca vor fi alaturi de tine multe suflete mari de aici de pe forum. Sa ne spui daca vrei sa strangem si niste bani pentru ei, nu ma indoiesc ca vor avea mare nevoie, macar pentru emiterea actelor de identitate si alte prim-urgente.

O sa incerc si eu sa ajut cu cate ceva, am vorbit cu Kiki si am rugat-o sa puna si lucrurile de la mine alaturi de ceea ce trimite ea.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.