Unde iesiti afara cu copiii ?
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Rody
Scris: Thursday, June 15, 2006 10:49 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/10/2006
Noi mergem,in parcuriflowers
stele_pe_cer
Scris: Thursday, June 15, 2006 1:28 PM
Nivel

Inregistrat: 2/13/2006
Noi mai nou ajungem pe unde avem treaba, apoi aterizam in cate un parculet din cea mai invecinata apropriere.De ex.astazi, am fost in Pracul National, apoi pe stadion, apoi intr-un parculet aproape de Vatra Luminoasa.

Dar in general, iesim in Parcul IOR, Pracul National, intr-un parculet din spatele blocului, in Titanel si mult mai rar (adic ain week-end) in Herastrau.Am fost tot ocazional, cu Matei si in Parcul Carol si in Tineretului, dar sunt mult prea departe de noi.

Am in plan sa il duc pe Matei la Unirea,la fantanile arteziene, ca tot am treaba maine pe la Decebal...sa vedem daca tine vremea cu mine, ca daca nu, parca ma vad cu aprox.11 kile in marsupiuplans !
Anaida
Scris: Thursday, June 15, 2006 2:20 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/12/2006
Noi avem un loc de joaca in apropiere, dar, daca e soare, e foarte cald, ca nu e nici un copac sa faca putin umbra. Mai mergem in parcul Mircea cel Batran, dar mai rar, ca Razvan oboseste la intors si traaag de el si mi-e mila ca n-am cum sa-l ajut. In parcul Zavoi mergem cu tati, ca e un pic mai departe si, la o adica, il preia pe Razvan pe umeri.
Avem noroc ca locuim intr-o zona cu multa verdeata, chiar pe malul raului Olanesti. Azi am coborat in albia raului si Razvan s-a jucat aruncand cu pietre-n balta. Alex dormea, eu m-am implicat in jocul lui Razvan, cautandu-i pietricele. A fost placut!
AdrianaC
Scris: Thursday, June 15, 2006 2:37 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Eu ies mereu in parcul Circului, ca doar trec strada. Si in weekend-uri tot acolo mergem ca nu are rost sa batem drumul in alta parte, si, in plus, asta e destul de curat si ingrijit (ma refer la parc).
a_m_a2006
Scris: Wednesday, June 28, 2006 4:51 PM
Nivel: Guest

Cand suntem singure iesim mai aproape de noi...in cismigiu sau izvor de ex,iar cand ne duce tati cu masina in herastrau,tineretului....unde avem mai mult spatiusic
delfinasa
Scris: Tuesday, January 30, 2007 4:07 PM
Nivel

Iesim in curte, in 2 parcuri din zona, la plimbare pe stradute in neighborhood, la biblioteca la intalniri cu bebei, la un lac unde este si-un ponton de pe care admiram o groaza de rate si pescarusi...inca n-am explorat bine zona, dar din primavara o sa facem vizite si la ferme apropiate, la gradini zoologice, parcuri de distractie si chiar teatre/festivaluri pentru copii.
taki
Scris: Tuesday, January 30, 2007 4:59 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

In Jp, iesim in parc, in spatele blocului ( in parcare ) facem ture cu masinuta-premergator ca sa ne dam drumul la mers.
Am fost la acvariu, urmeaza sa ne ducem la temple, zoo, statiuni cu bai termale...si poate cand implinim un an sa mergem in Disneyland dar sa ramanem acolo peste noapte.angel hail
crista
Scris: Wednesday, January 31, 2007 1:21 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/27/2007
si noi mergem in parcuriflowers
doar ca in timisoara nu avem asa de multe, asa ca de cele mai multe ori mergem doar la plimare cu noua prietena a lu' david love sau la cumparaturi

apropo ca tot sunt noua pe site, cum va puneti imaginile aste de pe lilypie...ca sioi avem facute catena dar nu stiu cum sa le pun aici...sic

help
taki
Scris: Wednesday, January 31, 2007 2:14 AM
Nivel

crista wrote:

apropo ca tot sunt noua pe site, cum va puneti imaginile aste de pe lilypie...ca sioi avem facute catena dar nu stiu cum sa le pun aici...sic

help

Bine ai venit printre noi!flowers

Uite aici mai multe despre tickere: http://forum.7p.ro/Default.aspx?g=posts&t=122
taki
Scris: Tuesday, July 24, 2007 11:48 PM
Nivel

Unde iesiti afara cu copiii pe caldurile astea?

Noi azi am fost in Mall si ne-am jucat cu bilele....asta sa fie singurul sau singura atractie pentru varsta noastra?scratch oare
S.ELENA
Scris: Wednesday, July 25, 2007 12:50 AM
Nivel

Inregistrat: 6/20/2007
Eu ii scot pe copii in parculetul de langa bloc, chiar si pe caldurile astea, dar iesim dimineata la 7,30 (chiar daca mie imi pica ochii de somnalcool) pana pe la 10,30 chia 11 si apoi spre seara, pe la 19,00 pana la 21,00!!!
Avem noroc ca sunt multi pomi in parculet si este umbra, iar caldura parca nu se simte asa de tare!!!
taki
Scris: Wednesday, July 25, 2007 12:51 AM
Nivel

S.ELENA wrote:
Eu ii scot pe copii in parculetul de langa bloc, chiar si pe caldurile astea, dar iesim dimineata la 7,30 (chiar daca mie imi pica ochii de somnalcool) pana pe la 10,30 chia 11 si apoi spre seara, pa la 19,00!!!
Avem noroc ca sunt multi pomi in parculet si este umbra, iar caldura parca nu se simte asa de tare!!!

Woaw, la 7 jumate what , esti tare firstprize ! Eu de abia ma tarasc la ora aia.rambo
Fluturas
Scris: Wednesday, July 25, 2007 1:09 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
what what scratch asa am facut si eu cand am vazut 7,noi la ora aia dormim de numa numa
copii de trezesc pe la 10,asa ca ziua nu iesim mai deloc(doar daca trebuie sa merg undeva urgent) pe caldurile astea.in schimb,seara in general mergem pe faleza si acolo ne plimbam si ne jucam.cateodata nu avem "chef" de plaja asa ca ne oprim prin parc
MNiko
Scris: Wednesday, July 25, 2007 6:49 AM
Nivel: Guest

La 7 si eu sunt in picioare, datorita cresei. Am inceput sa iesim afara doar seara, dupa 18 (cel mai devreme) si stam pana pe la 21- 21.30. I s-a cam dat programul peste cap din cauza asta dar nu prea pot sa o scot afara in alt interval orar.
delfinasa
Scris: Wednesday, July 25, 2007 4:54 PM
Nivel

cyclops La 7 noi rupem patul de somn ras...la 7:30 se trezeste fii-mea, vine la mine si-mi pune books in cap, mi le baga-n ochi, imi da apa sa beau, ma calareste si dupa vreo 20 de minute de lupte cu ea ma ridic si eu, cu chiu cu vai, din pat maseluta, ca as mai sta vreo 2 ore sa dorm sic...la noi s-a racorit bine in ultimile 3 zile, n-am mai dat drumul la AC, geamurile stau deschise non-stop si e taaare bine...iesim afara la orice ora in curte, am copaci multi si sunt portiuni cu umbra mereu, iar in parc mai mult dupa-amiaza spre seara, ca dimineata ne facem treburile casnice si ne urnim mai greu, fiind si bunicii aici.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.