UN PIC CAM NELAMURITA
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mayday
Scris: Sunday, August 8, 2010 10:27 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
toanerele BUNA FETELOR, SUNT NIKOL SI TOTODATA SI NOUA PE AICI.CE AS DORI SA STIU EU?AM O FETITA DE 2 ANI SI 8 LUNI SI DIN SEPTEMBRIE VREAU SA O DUC LA CRESA DEOARECE LA CAMIN NU O PRIMESTE PENTRU CA NU A IMPLINIT INCA 3 ANISORI.AM INTELES CA LI SE CER NISTE ANALIZE ATAT MICUTILOR CAT SI NOUA CA PARINTI.EU NU INTELEG UN LUCRU, DE CE SI NOUA.PENTRU CA O DATA CE COPILUL ESTE SANATOS SI TRAIESTE INTR-UN MEDIU SANATOS CRED CA NU AR FI CAZUL.LA PARINTI LE CERE SA SE FACA MRF SI VDRL CEEA CE MI SE PARE NISTE ABERATII INVECHITE CHIAR COMUNISTE AS SPUNE EU. NU INTELEG DE CE ASTEA , O DATA CE COPILUL TRAIESTE INTR-O FAMILIE NORMALA.EU INTELEG , IN ANUMITE CHESTII CUM AR FI IN TIMPUL SARCINII DAR SI PENTRU INSCRIEREA LA CRESA.HAI LAS-O...EU SINCER NICI CAND M-AM ANGAJAT NU MI-AU CERUT TAMPENIILE ASTEA. VA PUP DULCE SI MASTEPT UN RASPUNS.
bulibuli
Scris: Monday, August 9, 2010 11:37 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
Buna, bine ai venit.. sa o luam in ordine:

1. de ce deschizi mai multe topicuri cu acelasi subiect? in mod normal ar trebui intai sa cauti daca nu cumva exista deja un topic legat de inscrierea copilului la gradinita/cresa (si exista) si sa postezi acolo nelamurirea ta, numai daca nu gasesti topicul deschizi tu unul nou in ideea de a fi folositor si altor mamici care se confrunta cu asa ceva pe viitor (atunci cand ai chiar ceva util de dezbatut);

2. nu mai scrie cu CAPS LOCK pentru ca e obositor si greu de urmarit scrisul;

3. eu o vad mai mult ca pe o intrebare retorica, asa ca sa te lamentezi sau sa-ti versi oful (ca si cum as deschide eu un topic nou - sau mai multe - cu subiectul: de ce tara asta are conducatori idioti, de ce???); ca daca te ajutam sa intelegi ce rezolvam? tot trebuie sa le faci pt ca asa e protocolul;

4. ti-au raspuns si fetele la celalalt subiect foarte corect, nu iti da nimeni analizele de amuzament, pt ca asa vor ei sa te enerveze, e vorba de protocoalele nationale de screening care trebuie urmate, la fel ca si cele de vaccinari si altele, care au rolul de preventie si depistare precoce a unor afectiuni care se doresc eradicate intr-o societate civilizata (sau cel putin tinute sub control) si cum nu ar rezolva nimic daca ar pune afise prin toata tara cu "faceti analize" sau "vaccinati copiii" etc. asta e metoda aplicata in toata lumea: obligativitatea la angajare, inscrierea la scoala sau gradinita, etc. Altfel, risti sa introduci un individ bolnav intr-o colectivitate sanatoasa si sa ii imbolnavesti pe toti. In schimb, asta e o ocazie buna sa depistezi o eventuala problema de sanatate si sa o tratezi (din proprie initiativa pun pariu ca nu ai face-o, mai ales ca nu ai motive si nici nu stii ce analize sa faci).

Succes la cresa!

danab
Scris: Monday, August 9, 2010 12:22 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Ana, felicitari pt calm majoreta
bulibuli
Scris: Monday, August 9, 2010 6:36 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
danab wrote:
Ana, felicitari pt calm majoreta

nu m-ar mira sa deschida un nou topic cu titlul "M-am lamurit, multumesc, la revedere"hohot dar ce sa faci, toate am fost candva incepatoare si am facut minuni din astea... alcool
mariana71
Scris: Monday, August 9, 2010 6:37 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/14/2009
bulibuli wrote:

nu m-ar mira sa deschida un nou topic cu titlul "M-am lamurit, multumesc, la revedere"hohot dar ce sa faci, toate am fost candva incepatoare si am facut minuni din astea... alcool

hohot hohot hohot hohot hohot hohot hohot thumright
raly
Scris: Tuesday, August 10, 2010 12:22 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
hohot hohot Ce dor imi era de tine Bulihearts
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.