Un copilas are nevoie de noi!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Andi&Mariuca
Scris: Tuesday, January 23, 2007 3:46 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
am primit un mesaj despre un caz cutremurator si, fetelor, va rog sa ma credeti ca mi s-a rupt sufletul cand am citit despre ce este vorba.

am decis sa va pun un link, in speranta ca cineva va fi sensibilizat de acest caz si va dori sa ajute.

aici este link-ul: http://predoi.netfirms.com/

eu voi depune niste bani pentru acest copilas si ma rog Domnului sa il ajute sa se recupereze si... sa nu ajungem niciodata in viata asta intr-o asemenea situatie.

sousourel
Scris: Tuesday, January 23, 2007 10:33 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Impresionanta poveste, intr-adevar si Doamne, cati copii cu astfel de probleme suntplans ... eu stiu plans Anca, felicitari pentru gestul pe care vrei sa-l faci bravo
Andi&Mariuca
Scris: Wednesday, January 24, 2007 8:43 AM
Nivel

Sousourel, intr-adevar lumea este plina de asemenea cazuri... chiar asta imi spunea si sotul meu aseara...

eu am lucrat in asistenta sociala si stiu ce dureros este sa vezi copilasi care sunt bolnavi sau parasiti si care iti cer sa ii ajuti din ochisori...

stiu ca fiecare le are pe ale lui insa mai stiu si ca de la mana la mana se poate ajuta un om cu probleme... am mai participat odata la o campanie de strangere de fonduri de acest gen care a avut un succes imens. era vorba despre sotul unei foste colege de facultate si am aflat de pe internet ca omul era atata de bolnav incat risca sa moara in orice clipa. am depus niste banuti, putini, insa am aratat si altora site-ul si s-au strans toti banii necesari - cam 35.000 euro, acum 2 ani aproape. desigur ca acolo cele mai mari sume au fost donatii de la firme cu putere financiara dar si oameni de rand au contribuit si omul astazi traieste si are o viata normala.

pe mine ma cutremura neputinta unora care ajung sa apeleze la mila publica... dar pentru copilasul tau ce nu ai face? Doamne, sa le dea Dumnezeu putere sa isi ajute copilul...
mihaela_p
Scris: Monday, February 12, 2007 4:11 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna dragi mamici!

Sunt mamica lui Alex. Multumim, Andismom pentru ajutor!
Dumnezeu va sti sa pretuiasca gestul tau! Iti dorim multa sanatate si Dumnezeu sa te fereasca de orice suferinta!

Va multumim din suflet pentru ajutorul acordat! Pentru noi conteaza enorm si 5 RON. Numai sa o sa reusim sa strangem toata suma.

Un copil merita orice sacrificiu, inclusiv acela de a renunta la demnitate si acere ajutorul semenilor. Asta e datoria noastra de parinti.

Pentru orice detalii sau daca sunteti sceptici va rugam sa ne contactati.

Cu respect ,
mamica Mihaela Predoi
taki
Scris: Monday, February 12, 2007 4:19 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
bravo Anca!

Miahela_p, sunt sigura ca si alte persoane te vor contacta! angel
TatyKS
Scris: Monday, February 12, 2007 4:49 PM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Anca felicitari pentru ajutor.
Mihaela...si eu sunt sigura ca or sa te ajute mai multe persoanepupici
Vesna
Scris: Monday, February 12, 2007 6:16 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/27/2006
Of, of, of...Chiar azi am citit povestea lui intr-o revista si ma uitam la poza-cat e de dragut!
Mihaela, putere si succes!
Andi&Mariuca
Scris: Monday, February 12, 2007 7:39 PM
Nivel

mihaela_p wrote:
Buna dragi mamici!

Sunt mamica lui Alex. Multumim, Andismom pentru ajutor!
Dumnezeu va sti sa pretuiasca gestul tau! Iti dorim multa sanatate si Dumnezeu sa te fereasca de orice suferinta!

Va multumim din suflet pentru ajutorul acordat! Pentru noi conteaza enorm si 5 RON. Numai sa o sa reusim sa strangem toata suma.

Un copil merita orice sacrificiu, inclusiv acela de a renunta la demnitate si acere ajutorul semenilor. Asta e datoria noastra de parinti.

Pentru orice detalii sau daca sunteti sceptici va rugam sa ne contactati.

Cu respect ,
mamica Mihaela Predoi

Mihaela, draga mea, ma bucur ca ai gasit mesajele postate aici si sigur se vor gasi persoane cu suflet si dare de mana care sa va ajute.

eu nu am ajuns inca la banca sa iti depun banutii, deci nu stiu despre cei 5 Ron insa... vom merge maine sau poimaine sa ii depunem.

va dorim din suflet sa strangeti toti banutii si sa il faceti bine pe ingerasul vostru dragalas. pupici

si nu este nicio rusine sa faci toti ce poti pt copilasul tau.
le-am dat si alor mei datele despre copilasul tau si vor arata si prietenilor lor povestea si sper sa contribuie si ei.angel
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.