Tzol de serviciu
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Sfefania_Johansson
Scris: Wednesday, July 2, 2008 3:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/24/2007
Roxanel wrote:
Nici eu nu consider blugul un pantalon care se preteaza la servici. Eventual daca lucrezi pe santier. Nu stiu dar mie mi se pare ca un blug, indiferent de marca sau de model, cu un sacou frumos/elegant scade din valoarea tinutei sau a sacoului.

aici, in Suedia, directoarele de banci se imbraca si ele cu blugi..in primul rand conteaza sa ne simtim noi bine..atunci putem da si mai mult randament la servici..pe pricipiul asta se imbraca lumea aici..plus ca poti combina blugii cu ceva care face tinuta sa nu fie de discoteca..
si mai e ceva..un costum nu te face mai profesionist..nici nu spune ca esti sef mai mare..daca porti costum doar de impresie, atunci si costumul ala spune doar "fitze"..daca porti costumul pt ca asa simti, atunci spune ca ai un stil mai sobru..
petro
Scris: Wednesday, July 2, 2008 4:47 PM
Nivel

Inregistrat: 1/31/2008
Nu cred ca as rezista intr-un job in care mi s-ar impune tinuta. Imi aminteste de scoala cand purtam uniformele alea urate sic .
katy_lumika
Scris: Wednesday, July 2, 2008 4:49 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 1/14/2008
Ba mie imi placeau uniformelecoeur

Eu mai tot timpul mergeam cu motoreta la serviciu asa ca ma imbracam in jeans iar la munca aveam sacourile.
Lilly of the valley
Scris: Wednesday, July 2, 2008 6:11 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 3/23/2007
eu am renuntat la ciorapi si nimeni nu a zis nimicras dance , am renuntat la sacou, am primit observatie, dar m-am facut ca ploua, drept urmare cei carora ni se impune o tinuta bussines am adaptat-o yes ne e bine acum, nu mai aratam ca proaspat iesiti dintr-o baie de aburi imbracati cu sacoucyclops
Cristy
Scris: Wednesday, July 2, 2008 8:36 PM
Nivel

Inregistrat: 1/8/2007
La noi se imbraca lejer la lucru, dar decent, poate sa fie si blugi ras

Nu se poarta sacouri sic si nici fuste elegante, nu bluze de matase....
blugi-tricou, pantalon - bluzita lejera (din tricot sic ) fusta lejera -bluzita

Nu exista o imbracaminte formala, doar sa fie cat de cat acceptabila si nu de plaja - adica pantaloni scurti si maieu de plaja in rest orice ras
Sfefania_Johansson
Scris: Wednesday, July 2, 2008 9:06 PM
Nivel

Inregistrat: 10/24/2007
Cristy wrote:
La noi se imbraca lejer la lucru, dar decent, poate sa fie si blugi ras

Nu se poarta sacouri sic si nici fuste elegante, nu bluze de matase....
blugi-tricou, pantalon - bluzita lejera (din tricot sic ) fusta lejera -bluzita

Nu exista o imbracaminte formala, doar sa fie cat de cat acceptabila si nu de plaja - adica pantaloni scurti si maieu de plaja in rest orice ras

cred ca nu reuseam sa ma exprim mai binethumleft
bereea
Scris: Wednesday, July 2, 2008 9:07 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Anul acesta pantalonul scurt(elegant) a devenit o moda.asortat la un pantof cu toc.
TeosOf
Scris: Wednesday, July 2, 2008 10:27 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
Blugii ii accept, dar pantalonii scurti la serviciu NU...(cu niciun fel de imbunatatire, tocuri sau bluze mai stiu eu cum).
monachris05
Scris: Friday, July 4, 2008 5:15 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 9/28/2006
Acum depinde si de serviciu, nu?
La noi, in general, lumea merge in costum la servici. Dar, cum am spus, depinde de servici. Daca lucrezi intr-un birou, normal, la costum, daca lucrezi pe santier, in tinuta de...santier. Sunt firme care au costumatie specifica.
cute_babies_of_mine
Scris: Friday, July 4, 2008 7:30 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
Fluturas
Scris: Friday, July 4, 2008 10:44 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 11/22/2006
dya
Scris: Friday, July 4, 2008 10:49 AM
Nivel

Inregistrat: 5/12/2006
monachris05 wrote:
Acum depinde si de serviciu, nu?
La noi, in general, lumea merge in costum la servici. Dar, cum am spus, depinde de servici. Daca lucrezi intr-un birou, normal, la costum, daca lucrezi pe santier, in tinuta de...santier. Sunt firme care au costumatie specifica.

Asa este ...depinde foarte mult de serviciu si de firma la care lucrezi.
Lilly of the valley
Scris: Friday, July 4, 2008 8:27 PM
Nivel

Inregistrat: 3/23/2007
PrincessLilou
Scris: Saturday, November 7, 2009 1:46 AM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 11/4/2009
ce dragute tantili alea din poze. alea de pe prima pagina, pun pariu ca sunt de la Victoria Secret. le stiu ca in palma doar sunt fan.ras pacat ca noi aici nu avem magazinele lor si ca sa ma apuc sa fac comenzi din America...mai bine lasa.
la noi la servici nu ni se impune sa venim la costum, dar sa ne imbracam adecvat pentru birou si nu in sandale sau tenisi, decat vinerea cand avem voie sa venim casual sau sport.
in rest am cateva perechi de pantaloni de stofa pe care ii asortez cu diferite bluzite si camasi si in general port balerini. nu suport sa port tocuri la servici mai ales ca alerg mult pe acolo - de acum o sa se schimbe situatia asta, dar oricum tot nu suport sa stau 8 ore pe tocuri. iarna port jeans in loc de pantaloni de stofa, desi iarna aici e ca un fel de toamna in ro.
Roxanel
Scris: Sunday, September 19, 2010 8:51 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Cum incep un nou servici luni ma gandeam sa va intreb cu ce va mai imbracati voi sau ce tinute se adopta la voi in companie.

Cum voi lucra intr-un birou cu sefa mea eu am sa merg tot pe sacou/fusta sau sacou/pantalon si camasa. Inca nu m-am decis intre cele doua dar astazi ma probez ca sa fiu sigura ca maine dimineata nu stau si ma uit ca nauca in sifonier. Nu am nici cea mai vaga idee daca tinuta este obligatorie caci nu mi s-a mentionat nimic dar sper sa imi pice fisa din prima zi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.