Tzepe de genul "Ai castigat..."

Options Tzepe de genul "Ai castigat..."
Subiectul anterior · Subiectul urmator
abiand
Postat: Tuesday, September 15, 2009 9:25 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Dar pe langa conditionarea premiilor cum sa crezi ca ai castigat daca nu ai participat la concurs? Au primit si colegii mai de birou astfel de SMS-uri, dar nu le-au dat curs. Eu nu am primit dar daca primesc ii denunt, macar compania de telefonie sa le suspende cartela, ca mai mult nu cred ca pot face.
Kiki
Postat: Tuesday, September 15, 2009 9:28 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Abiand, daca frauda nu e dovedita (daca sunt zvonuri), compania de telefonie mobila nu ii poate suspenda cartela. Acel fraudac, din pacate, are drepturile lui de client la compania respectiva. E foarte greu. Cadrul legal din Romania, inca, din pacate, nu e foarte bine pus la punct! pale
abiand
Postat: Thursday, September 17, 2009 9:42 AM

Intrat: 2/7/2008
Postari: 659
Locatia: cu capul in nori si cu picioarele pe pamant
Kiki wrote:
Abiand, daca frauda nu e dovedita (daca sunt zvonuri), compania de telefonie mobila nu ii poate suspenda cartela. Acel fraudac, din pacate, are drepturile lui de client la compania respectiva. E foarte greu. Cadrul legal din Romania, inca, din pacate, nu e foarte bine pus la punct! pale

Urata treaba, dar citind ce ai scris sunt sigura ca ai dreptate, nici macar nu ii pot suspenda cartela....asa ca trebuie sa ne ferim singuri de tzepe. Mai rau de cate un batran care pica in astfel de capcaneuff
Kiki
Postat: Thursday, September 17, 2009 10:45 AM

abiand wrote:

Urata treaba, dar citind ce ai scris sunt sigura ca ai dreptate, nici macar nu ii pot suspenda cartela....asa ca trebuie sa ne ferim singuri de tzepe. Mai rau de cate un batran care pica in astfel de capcaneuff

Lucrez in domeniu, crede-ma. Frauda, in afara de cea economica, la firme si altele, nu e asa bine stabilita in legile noastre. Operatorii de telefonie mobila nu prea au ce face. daca nu pot suspenda o biata cartela, nu mai vorbim de dat inapoi banii oamenilor....pale
Anelise
Postat: Monday, November 16, 2009 5:46 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Sotul meu a primit astazi un telefon (cu nr privat, evident!) de la cineva care s-a recomandat a fi de la Orange, cum ca a castigat 4.000 euro si il ruga sa-i dea si celalalt nr de mobil pe care il are. ras Buuuun! Sotul l-a luat peste picior si i-a spus ca daca tot e de la Orange are acces la baza de date si poate vedea cu usurinta cate nr are la ei, ca nu e vorba doar de 2 ci de 4. bataus Imediat i-a cerut sa-i dea si CUI-ul firmei daca tot lucreaza acolo ca oricum datele apar pe orice factura emisa, la care tipul a inceput s-o dea de gard si concluzia: "Deci nu vreti sa castigati 4.000 euro." hohot E, asta e! Am refuzat castigul! sic Banuiesc ca era o mica mare teapa pentru ca in primul rand nu ar fi sunat nimeni de la Orange cu nr privat.
yaya
Postat: Monday, November 16, 2009 6:41 PM

Intrat: 10/22/2009
Postari: 718
Locatia: buzau
eu am primit de la cosmote sms .FELICITARI ATI CASTIGAT 20000 EURO.era teapa binenteles asa ca am trimis mesaj pe numarul primit si sa potolit.mesajul a fost putin deochiat dar nu am avut incotro ca ma zapacise cu smssic
Kiki
Postat: Monday, November 16, 2009 7:50 PM

Liz wrote:
...Banuiesc ca era o mica mare teapa pentru ca in primul rand nu ar fi sunat nimeni de la Orange cu nr privat.

Tzeapa era, dar sa stii ca sunt echipe in Orange care suna cu nr privat (cum ar fi cei care se ocupa de cererile de reziliere si retentia clientilor in retea) pupici Bine ca nu v-ati tzepuit! firstprize
mariutza_mea
Postat: Wednesday, December 23, 2009 6:41 AM

Intrat: 10/5/2008
Postari: 766
Locatia: Suceava
iata cum am castigat si eu si nu vreau sa mi iau banii hohot

Western Union?
Welcome to Western Union
Send Money Worldwide
OFFICE OF THE WESTERN UNION MONEY TRANSFER.
COTONOU BENIN REPUBLIC/ADDRESS 455 AGBOKOU,ANKPA ROAD
OPPOSITE TUNDE MOTORS COTONOU.

Attn Customer,
tel. phone +229-98-610274.

There is an issue involving $3.7MUSD which was called to Our Bank(CAPITAL CITY BANK) from THE FEDRAL MINISTRY OF FINANCE OF BENIN REPUBLIC concerning your compensation of $3.700,000.00 USD has been forwarded to Western Union Money Transfer and An instructio has come directly from Mr.Jona Akim of Ministry Of Finance.

He asked us to start sending your fund installmentally $5000 per a day through western union money transfer.This type of transfer means you will be recieving $5000 every day through western union until the total of $3.7MUSD is completely transfered to you.

Today,our bank has effected your first payment of $5000 through western union.
Now you have to Contact Dr. David Williams on his contact below as he is the person incharge of your payment.

The Western union Agent is:Name:Dr. David Williams
westerunionagency@yahoo.cn
Tel +229 96560990
Money sent Though Cornelis Zwaagstra, amount sent $5,000.00 in your name today. So contact Dr. David Williams on above email address and tell him to give you needed information and also
for him to help you pick the $5,000.00.

Recomfirm your address
(1)Your Full name:
(2)Your Phone number:
(3)Your Contact address:
(4)Your Age:

You will also have to send them the tax clearance charges of $137usd[as per the instruction from the International Monetary Fund(I.M.F office)]Pls contact Dr. David Williams ASAP and send them the fee for them to send you the pick up information for your first $5000 payment.

Dr. Philip Aliu.
The management.
Western Union Department,
Cotonou,Benin.
Tel:+229-2103-1706
raly
Postat: Wednesday, December 23, 2009 6:47 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Mdaras ras Ce frumos,ai castigat bine Ramona,5000 pe zihohot hohot
mariutza_mea
Postat: Wednesday, December 23, 2009 6:50 AM

raly wrote:
Mdaras ras Ce frumos,ai castigat bine Ramona,5000 pe zihohot hohot

fac cinste la tot forumul cand iau banii hohot hohot
raly
Postat: Wednesday, December 23, 2009 6:57 AM

mariutza_mea wrote:

fac cinste la tot forumul cand iau banii hohot hohot

abia astepthohot hohot hohot hainoroc hainoroc hainoroc
Ana
Postat: Wednesday, December 23, 2009 10:59 AM

Intrat: 11/9/2008
Postari: 30045
Faindance dance atatia banicool
mariutza_mea
Postat: Tuesday, December 29, 2009 6:05 PM

bre dadu norocu peste mine..iar am castigat hohot hohot hohot

FELICITARITuesday, December 29, 2009 8:02 AM
From: "LOTTERIA BOARD ESPANA" <emailballot@gmail.com>Add sender to ContactsTo: undisclosed-recipientsNR. DE REF.: ROEUSP7775553
NR. DE CERERE: X–8007891324–Z,

INSTINTARE DE PREMIU,
Ne face placere sa va instintam de aparitia loteriei E LOTTO , un program international care are loc in Madrid, Spania pe data de 2 august 2009 cu scopul de a incuraja folosirea internetului. E-mail-ul dumneavoastra care corespunde numarului de tichet 357-0146-744-224 cu numarul de serie 51128-07 a castigat numarul norocos 02-07-14-25-44+02-04 care a castigat loteria de categoria a treia.

In consecinta s-a aprobat sa intrati in posesia sumei de ? 415.810.00 ( PATRU SUTE CINSPREZECE MII OPT SUTE ZECE EURO) cash, fiind inregistrat cu NR. DE REFERINTA : ROEUSP7775553 SI NR. DE CERERE X-80078913224-Z.

Modul inmanarii acestei sumi se poate alege dintre urmatoarele optiuni: (A) C.E.C (B) TRANSFER BANCAR (C) INMANARE PERSONALA.

Suma dumneavoastra este depozitata la o banca spaniola fiind asegurata cu e-mailul dumneavoastra din motive de securitate si va va fi inmanata din hotararea Consiliului Loteriei dupa ce se vor verifica toate datele.

Va cerem sa tineti in secret acest premiu si sa nu il faceti cunoscut in mod public pana cand va va fi inmanat, deoarece face parte din politica de securitate a consiliului loteriei pentru a se evita cererea de catre o alta persoana.Toti participantii au fost selectati la intamplare prin intermediul unui program computerizat.

Pentru a se putea procesa inmanarea premiului loteriei , va rugam contactati agentul dumneavoastra Dna. SRN ANABEL CARLOS managerul de externe al bancii Bancaixa ,la TEL. 00 34.634.154.581 sau e-mail bancaixa@ozu.es si sa ii facilitati nr. de referinta si nr.de cerere.

Beneficiarul este responsabil de orice fel de cheltuieli de inmanarea a premiului in tara ei/lui.

FELICITARI inca o data din partea tuturor membrilor personalului pentru ca faceti parte din acest program international de loterie.

PEDRO JUAN CAMACH
(PRESIDENTE)
delfinasa
Postat: Tuesday, December 29, 2009 7:17 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Mariuta_mea, nu mai deschide astfel de junks ca iti virusezi calculatorul; la trash cu ele de cand iti apar in lista!
raly
Postat: Tuesday, December 29, 2009 7:41 PM

mariutza_mea wrote:
Va cerem sa tineti in secret acest premiu si sa nu il faceti cunoscut in mod public pana cand va va fi inmanat,

Si ce secret l-ai tinuthohot hohot hohot hohot
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed