Profil: tudoran
Despre
Utilizator: tudoran
Nivel: Membru
Statistici
A intrat: Wednesday, October 21, 2015
Ultima vizita: Wednesday, October 21, 2015 4:38 PM
Numarul de postari: 1
[0.00% din toate postarile / 0.00 postari pe zi]
Imagine
Ultimele 10 postari
Subiect: Bebelusi 0 - 1 an pe forum
Postat: Wednesday, October 21, 2015 4:38 PM
Buna mamici! Am o dilema mare in legatura cu bebelusul meu: dupa botez am facut baita copilului cu apa si spirt ( ca sa a vrut soacra) crezand ca este racita findca imi sfornaia si stranuta foarte des, stiam ca nu e indicat spirtul pana la varsta de 1 an dar de stiti cum e sa locuiesti cu soacrele ele se pricep mai bine ca doar au crescut si ele copii, in fine , dupa ce am facut lucrul asta la urmatoarele baite am ramas ingrozita de faptul ca in momentul cand o bagam in apa se bloca fara nici un relfex cu ochisorii deschisi si pana nu o scoteam afara din baita nu imi respira , practic se invinetea , am fost la 2 medici pediatrici sa cer parere,si nu prea m-au lamurit.Unul mi-a indicat sa nu ii mai fac baita pana nu ii trece raceala ca e posibil sa i se fi obturat caile respiratorii cu mucisori, iar celalalt mi-a raspuns ca e posibil sa faca apnee.Precizez ca i-am facut electrocardiograma, 1 radiogradfie plamani, analize, nu a iesit nimic, cica sanatoasa tun, ea nu plange la baita este foarte cuminte.PARERI SI SFATURI DACA ATI MAI AUZIT ASA CEVA!NuStiu NuStiu NuStiu