Traznai in stil Tom si Jerry
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Tzepii
Scris: Monday, July 16, 2012 9:20 PM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/13/2006
Pentru ca nu au fost decat doi participanti, castigatorii sunt: alimami si Kmy
Tzepii
Scris: Monday, July 16, 2012 9:22 PM

Premiul pt. saptamana aceasta este al 5-lea volum al colectiei ”Cele mai amuzante povesti cu Tom si Jerry”, care contine povestile ”Lumini, motor, actiune!” si ”Game Over”

Hollywood! Locul unde se nasc filmele si magia! Locul unde gorilele se catara pe zgarie-nori, unde marile se despart, unde vulcanii erup – dar numai daca vrea regizorul. Unde orice, absolut orice se poate intampla. Un loc in care pana si un motan poate ajunge vedeta. O amuzanta poveste cu Tom in lumina reflectoarelor!

Tom vrea doar sa petreaca o dupa-amiaza linistita pe stadion, dar se trezeste, impreuna cu Jerry, antrenat intr-un meci de fotbal cu cei mai duri fotbalisti europeni. Dar motanul rezista eroic, iar finalul meciului il gaseste intr-o ipostaza neasteptata...

Insoteste-i pe cei doi prieteni in aventurile lor amuzante!
Kmy
Scris: Wednesday, July 18, 2012 11:18 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 9/13/2006
Curiosul... tot timpul cauta ceva si acel ceva e ultimul lucru pe care il scoate...alcool daca ar face asta doar acasa nu ar fi nici o problema dar e curios ce are lumea in dulapuri sau sertare si cand mergem in vizita...uff In prima foto avea 10 luni si abia a fost inceput sa mearga... se tinea cu o manuta de masa si cu cealalta a scos toate jucariile si asa ii mai tremurau piciorusele, dar nu s-a lasatras

alimami
Scris: Friday, July 20, 2012 6:58 AM
Nivel

Inregistrat: 11/2/2009
O poza de la mare,ca tot e sezon estival.Pt ca-i era frica de nisip si in apa statea intr-un picior ca si cocostarcul,i-am luat barcuta in care sa-si pupe linistita picioarele.

alimami attached the following image(s):
picture 335.jpg

Tzepii
Scris: Tuesday, July 24, 2012 7:51 PM

Castigatorii volumului 5 sunt : alimami si Kmy.
alimami
Scris: Wednesday, July 25, 2012 7:08 AM
Nivel

Tzepii wrote:
Castigatorii volumului 5 sunt : alimami si Kmy.

Profit de ocazie sa va multumesc si sa va anunt ca toate cartile au ajuns la mine cu bine.pupici
Tzepii
Scris: Wednesday, July 25, 2012 10:23 AM

Premiul pentru aceasta saptamana este volumul sase al colectiei ”Cele mai amuzante povesti cu Tom si Jerry”, care con?ine povestile ”Duhul cel rau” si ”Primejdie medievala”

”Duhul cel rau” s-ar putea numi, la fel de bine, Tom si lampa fermecata sau, si mai bine, Tom din lampa fermecata, pentru ca neastâmparatul motan este prins în capana si transformat într-un duh a carui singura îndatorire este sa-i satisfaca toate poftele lui Jerry.

O printesa închisa în turnul castelului, un cavaler neînfricat, vraji si baghete magice... Ar putea fi o banala poveste medievala. Dar nici vorba de asa ceva! E o noua aventura plina de suspans si umor, protagonisti fiind cei mai neobositi alergatori ai tuturor timpurilor: Tom si Jerry. Se pare ca jocul de-a soarecele si pisica e mai vechi decât ne-am fi imaginat...

Însoteste-i pe cei doi prieteni în aventurile lor amuzante în vremuri demult apuse!
vanina
Scris: Wednesday, July 25, 2012 3:31 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 12/19/2008
Ne inscriem si noi pentru ca Sabin este un mare fan Tom&Jerry angel
Cea mai recenta pozna/cercetare: aseara incerca sa scoata chestia aia care canta dintr-un Teletubby, asa ca a facut o gaura cu pixul, mai intai in fata, si apoi in spate ca era mai usor sic .

vanina attached the following image(s):
photo0122-2.jpgphoto0123-2.jpgphoto0125-2.jpgphoto0187-2.jpg

S.ELENA
Scris: Wednesday, July 25, 2012 8:07 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Si noi suntem fani inraiti Tom Si Jerry, inca de cand avea un anisor si ceva-doi.

Eu nu apuc de fiecare data sa imortalizez traznaile (nu putine la numar ras ), insa asta e cea mai recenta, noroc ca imi propusesem ca in seara respectiva sa descarc pozele de pe card si am avut aparatul la-ndemana.

L-am trimis pe Denis la baie sa se dezbrace ptr dus si sa ma strige cand e pregatit. Vazand ca nu ma striga, m-am dus dupa el si l-am gasit in cosul de rufe ......"pai rufele nu le speli cand sunt murdare???? spala-ma si pe mine ca si eu sunt murdar, ia-ma si pe mine tot din cos ca pe rufe!!!!"hohot hohot Apoi a convins-o si pe verisoara-sa sa faca la fel, dar ea nu a fost la fel de incantata precum Denis!!!

S.ELENA attached the following image(s):
sv105803.jpgsv105804.jpgsv105806.jpgsv105805.jpg

Kmy
Scris: Thursday, July 26, 2012 5:57 PM
Nivel

capitolul animale de companie.... Anul trecut a plecat la plimbare cu bunicul in piata si a venit cu un musafir piuitor... un puiut de gaina de cateva zile dlagut si dlagalas... cu care a dormit o saptamana(puiul intr-o cutie de plastic pe noptiera)Acu vreo 3 sapt s-a transformat intr-o racitura delicioasa. Apoi dupa o saptamana am dus puilul la tara si o matusa i-a facut cadou un boboc de gasca... sa vezi ce harmalaie in fata blocului cand ieseam cu bobocul la plimbare , l-am tinut in casa doar 3 zile ca facea galagie mare si o mizerie si mai mare... anul acesta avem 3 bobocei de la gascuta . Acum cand mergem la tara ii spune pisicii .. hei matza vrei sa te joci cu mine? si are un pui de bibilica care il insoteste pretutindeni au fost 2 dar pe unul l-a calcat cand se fugareau prin curte.

S.ELENA
Scris: Saturday, July 28, 2012 12:04 AM
Nivel

Ieri, dupa o balaceala in piscina, vine la mine si-mi zice: "auzi???tu il cunosti pe Mickey???? niste cascaval ai si tu pentru el ca este lesinat de foame saracul?!?!?!"
Eu am ramas fara replica, iar el bineinteles a inceput sa rada in hohote si si-a vazut mai departe de joaca!!!!

S.ELENA attached the following image(s):
sv105837.jpgsv105838.jpg

alimami
Scris: Monday, July 30, 2012 11:21 AM
Nivel

Votez Elenapupici duel
kali
Scris: Monday, July 30, 2012 11:41 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
hohot hohot hohot Si eu am avut o gaina ca pet, cand eram mica... tot asa, pana mi-au facut-o friptura - pe care, din convingere, am refuzat sa o mananc. Oricum, de atunci mi-a crescut respectul fata de gaini, care nu sunt, totusi, atat de proaste pe cat par.coeur

Deci, votez Kmy!
S.ELENA
Scris: Monday, July 30, 2012 11:54 AM
Nivel

Alimami, multumim!!!!pupici
Kmy
Scris: Monday, July 30, 2012 1:05 PM
Nivel

multumesc Oana,pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.