Tratament pentru pete pigmentare de culoare maronie !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
TatyKS
Scris: Monday, February 24, 2014 9:51 AM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
De cativa ani, mi-au aparut pe pometi in special, pete maronii . Am incercat creme de la firme diferite, preturi diferite , insa nu am reusit sa scap de ele. Vara se accentueaza si sunt destul de inestetice.
Voi cum ati reusit? Ce tratamente ati folosit?
bereea
Scris: Monday, February 24, 2014 9:56 AM
Avatar
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Mesaje: 22800
Din ce motiv ti-au aparut acele pete? Eu stiam ca sunt de la ficat.
TatyKS
Scris: Monday, February 24, 2014 11:55 AM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
Nu pot sa iti zic cert.NuStiu A coincis cu primele mele crize de fiere si cu reinceperea servicului, ce presupunea expunerea la soare cate 4-5 ore pe zi ( in unele zile chiar mai multe si nu mereu imi dadeam cu creme cu protectie ).
Cris-DL
Scris: Monday, February 24, 2014 2:27 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Mesaje: 6849
Dupa nasterea baiatului, nu mai retin excat cand si nici de la ce, mi-au aparut si mie. Inca mai am cateva maronii, insa am avut si rosii combinate cu cele maronii - eram oribila.
Am ajuns la dermatolog mi-a recomandat o crema preparata in farmacie (pentru cele maronii), s-o dau pana o termin, iar apoi sa ma dau cu Clairial Creme SPF50+ de la Laboratoires SVR.
Si acum mai am cateva, insa evit sa ma dau perioada asta cu ea, fiindca usuca pielea si asa uscata datorita frigului.
TatyKS
Scris: Monday, February 24, 2014 3:03 PM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
Cris-DL wrote:
Dupa nasterea baiatului, nu mai retin excat cand si nici de la ce, mi-au aparut si mie. Inca mai am cateva maronii, insa am avut si rosii combinate cu cele maronii - eram oribila.
Am ajuns la dermatolog mi-a recomandat o crema preparata in farmacie (pentru cele maronii), s-o dau pana o termin, iar apoi sa ma dau cu Clairial Creme SPF50+ de la Laboratoires SVR.
Si acum mai am cateva, insa evit sa ma dau perioada asta cu ea, fiindca usuca pielea si asa uscata datorita frigului.


Dar ce farmacii mai prepara creme? Eu nu stiu niciuna dar ma interesez . Mi-am dat si de la firma asta, degeaba.
Cris-DL
Scris: Tuesday, February 25, 2014 10:06 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Mesaje: 6849
Taty, dar tu nu ai fost la dr.?
Mie dr. mi-a prescris si tratamentul, tot ea mi-a recomandat si farmacia...
TatyKS
Scris: Tuesday, February 25, 2014 10:39 AM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
Cris-DL wrote:
Taty, dar tu nu ai fost la dr.?
Mie dr. mi-a prescris si tratamentul, tot ea mi-a recomandat si farmacia...


Ba da si chiar la una "buna" ... mi-a dat cele mai scumpe creme din farmacie ... nicun rezultat.Cray ! Nu mi-a dat nimic sa prepar.
Cris-DL
Scris: Tuesday, February 25, 2014 11:02 AM
Avatar
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
Mesaje: 6849
TatyKS wrote:

... mi-a dat cele mai scumpe creme din farmacie ... nicun rezultat.Cray !

Da, cunosc... d-na avea comision de la acele firme!
Mergi la alta, mai putin buna.Crazy
TatyKS
Scris: Tuesday, February 25, 2014 8:54 PM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
Atunci am mers cu pisi, ca pentru mine nu ma agitam ras . Caut, gata ma pun pe treababounce
florina bunghiu
Scris: Saturday, March 1, 2014 7:06 PM
Avatar
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 2/23/2014
Mesaje: 9
TatyKS wrote:


Dar ce farmacii mai prepara creme? Eu nu stiu niciuna dar ma interesez . Mi-am dat si de la firma asta, degeaba.

buna va zic eu ce farmacie mai prepara farmacia ardealu sau cathena
Bravoo
TatyKS
Scris: Sunday, March 2, 2014 8:36 AM
Avatar
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 3/1/2006
Mesaje: 7513
florina bunghiu wrote:

buna va zic eu ce farmacie mai prepara farmacia ardealu sau cathena
Bravoo


Multumesc, ma interesez bounce
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.