TOP 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
stele_pe_cer
Scris: Thursday, December 7, 2006 10:43 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/13/2006
1.filosofie
2.psihologie
3.arte (pictura)
Andi&Mariuca
Scris: Friday, December 8, 2006 4:12 PM
Nivel

Inregistrat: 2/14/2006
eu am terminat sociologie desi am vrut psihologie. la momentul la care am intrat eu la facultate, psihologie de stat nu era in Brasov si am optat pt socio.

topul meu (adica ce as face acum):

1. psihologie (chiar m-am inscris anul trecut, la stat, dar din cauza problemelor cu sarcina am pierdut anul);
2. medicina - ginecologie (fascinanta, complexa si... cu foarte muuuuulti bani!)
3. economie

Cum spunea si Alina, copilul meu va face (sper) ce ii voi spune eu dar cu conditia sa aibe si inclinatii si aptitudini spre asta: medicina-ginecologie pt ca ar avea mari satisfactii profesionale dar si...financiare!ras
stele_pe_cer
Scris: Friday, December 8, 2006 11:13 PM
Nivel

Andismom wrote:

Cum spunea si Alina, copilul meu va face (sper) ce ii voi spune eu dar cu conditia sa aibe si inclinatii si aptitudini spre asta: medicina-ginecologie pt ca ar avea mari satisfactii profesionale dar si...financiare!ras

Mdaaaauff ...si eu mi-as dori ca Matei sa se faca ginecolog...din dublu motivhohot :bani si ....restulhohot !

Sau preot:sa lucreze doar duminica si sa fie platit toata luna, sa faca stoc de prosoape si cani si toate celehohot !De bani numai vorbesc, nici termopane, nici jipane, nici ce mai vazui prin peregrinarile mele prin manastiri si/sau bisericidance !

Doua meserii beton.La prima inclinatia se formeaza, la a doua....se dobandesteras, important e sa vrea el, ca daca copkilu' vrea sa se faca stripper, nah, poti sa te pui de-a curmezisulsic ?
Andi&Mariuca
Scris: Saturday, December 9, 2006 7:25 PM
Nivel

hai mai Stele, stripper? cred ca as innebuni sa stiu ca toate femeile saliveaza dupa ... dotarile lu' fi-miu!
mie cineva mi-a zis ca Andrei se va face preot... as fi foarte frumos insa nu stiu daca eu sunt o mama demna sa merite un asa copil deosebit. este totusi un mare har preotia si nu ii este data oricui. asta pt a o indeplini asa cum se cade.
dar este la fel si in alte meserii, in special in medicina. daca nu ai inclinatie si nu esti apt pt asa ceva mai bine lasa. cate exemple nu avem si noi, nu?
stele_pe_cer
Scris: Saturday, December 9, 2006 11:08 PM
Nivel

Andismom wrote:
hai mai Stele, stripper? cred ca as innebuni sa stiu ca toate femeile saliveaza dupa ... dotarile lu' fi-miu!

Am zis-o la plesneala cu stripperu', dar acum, daca lui i-o placea, asta e...o sa-mi zic in barba:l-am dus de cand era in stadiu de embrion la biserica, si el e stripperuff ...pe nepoti o sa ii duc direct in barras !Ce sa zic si eu...parca ma si vad cu parul alb la un show de striptease, bagandu-i lu' fi-miu in tanga o bucatica de ziar scrisa cu markerul "tzeapa, sunt maaaami"hohot hohot hohot !
Laura&Alfonso
Scris: Sunday, December 10, 2006 1:05 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 4/4/2006
stele_pe_cer wrote:

Am zis-o la plesneala cu stripperu', dar acum, daca lui i-o placea, asta e...o sa-mi zic in barba:l-am dus de cand era in stadiu de embrion la biserica, si el e stripperuff ...pe nepoti o sa ii duc direct in barras !Ce sa zic si eu...parca ma si vad cu parul alb la un show de striptease, bagandu-i lu' fi-miu in tanga o bucatica de ziar scrisa cu markerul "tzeapa, sunt maaaami"hohot hohot hohot !

hohot hohot hohot hohot am ras de ma doare burta...Stele esti bestiala
Andi&Mariuca
Scris: Sunday, December 10, 2006 8:34 AM
Nivel

Stele hohot hohot hohot esti de coma! iti dai seama ce reactie va avea Matei peste ani cand va citi ce am scris noi aici?angel alcool
kali
Scris: Sunday, December 10, 2006 8:59 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Suneti bestialehohot hohot
cristal.rose
Scris: Sunday, December 10, 2006 10:31 AM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
hm , sa zicem asa , psihologie
medicina
arhitectura sau design interior
astea asa , ca vise , insa daca ar fi sa facem si un top al dorintelor posibile, pe primul loc ar fi niste cursuri de dans , apoi de web design , si apoi de croitorie
bani multi nu ma pricep sa fac , si zau ca nu as putea sa fac o facultate in principal pt asta , in schimb as munci mult sa-i fac intr-o afacere cu confectii , sau cu produse de patiserie , sau ca designer interior.
baietii mei sunt prea mici ca sa-mi dau seama daca au spirit antreprenorial , dar eu spre asta i-as incuraja .
stele_pe_cer
Scris: Tuesday, December 12, 2006 9:40 AM
Nivel

Andismom wrote:
Stele hohot hohot hohot esti de coma! iti dai seama ce reactie va avea Matei peste ani cand va citi ce am scris noi aici?angel alcool

Daca peste ani si ani face "gura" de ce am scris eu, o sa ii arat urmatoarele poze (dansa pe masa, in proba cu fracul de la 1 anhohot pe o muzica numai de el stiuta - la tv era mecisic ):

stele_pe_cer attached the following image(s):
dsc03341 (306 x 408).jpgdsc03374 (306 x 408).jpgdsc03375 (408 x 306).jpg

taki
Scris: Tuesday, December 12, 2006 10:08 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Mai, Matei, esti tare simpatic!hohot hohot hohot hohot

stele_pe_cer
Scris: Tuesday, December 12, 2006 10:52 AM
Nivel

taki wrote:
Mai, Matei, esti tare simpatic!hohot hohot hohot hohot

Multumimangel !Pupicuti Sashei, ca nu am mai vazut-o cam de multisorpupici !
TeosOf
Scris: Tuesday, April 22, 2008 2:52 PM
Nivel

Inregistrat: 3/4/2008
1. Filosofie - pe aceasta am terminat-o
2. Graphic design - as face-o daca ar fi si la noi
3. Conservator - pian
Mela
Scris: Tuesday, April 22, 2008 3:06 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 11/19/2006
mie mi-ar place medicina-pediatrie,poate odata o sa imi indeplinesc visul asta...
cam atat.
Sfefania_Johansson
Scris: Thursday, October 9, 2008 5:09 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 10/24/2007
cute_baby_of_mine wrote:
.....
....
3. Design (daca exista sectia de design exterior - curti, gradini, etc)

existaras am facut euras se numeste arhitectura peisajului sau peisagistica si exista in cadrul facultatii de arhitectura sau la agronomie la horticulturaras deocamdata doar in Bucuresti, Timisoara si Cluj
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.