TOP 3
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fdianamaria
Scris: Sunday, July 9, 2006 11:29 AM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
hai sa vedem ce facultati ati face de placere (doar de placere)??? Care e top 3 in preferintele voastre??

La mine, topul e asa:
-economia (ca doar am facut finante-conta)
-teologia (doar pentru cultura mea generala)
- arhitectura (asta fac in timpul liber, cand am chef sau nevoie de bani...design interior sau design de proicte de case in AUTOCAD)...totusi n-am diploma...
Roxanel
Scris: Monday, July 10, 2006 10:47 AM
Nivel

Inregistrat: 3/13/2006
Mai vad ca se inghesuie toata lumea ras Hai sa fiu eu prima.

De placere as face psihologia si atat. Dar in vest se cam moare de foame cu psihologia facuta in Romania asa ca m-as orienta catre fizica, chimie, matematica, arhitectura sau orice din aceasta gama. In nici un caz ASE. L-am facut si nu mi-a placut deloc. Cahhhh sic
cute_babies_of_mine
Scris: Monday, July 10, 2006 11:32 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 4/4/2006
1. Teologie
2. Istorie si filosofie
3. Design (daca exista sectia de design exterior - curti, gradini, etc)
misha
Scris: Monday, July 10, 2006 7:53 PM
Nivel

Inregistrat: 3/12/2006
Eu am facut Istorie-Engleza, dar mi-ar fi placut Medicina si/sau Asistenta sociala asa ca topul meu e cam asa:

Medicina
Istorie-Engleza
Asistenta Sociala
mihaela75
Scris: Monday, July 10, 2006 8:05 PM
Nivel

Inregistrat: 2/22/2006
Mie mi-ar place Artele.Urasc mate, fizica ,chimie, si tot ce tine de finante sau stiinte reale.Nici nu mai stiu tabla inmultirii si urasc sa ma puna cineva sa socotesc.Norocul meu ca m-am maritat cu calculator ambulantrasKaze socoteste din cap orice ii dai...unii asa au creierul facut oare Deci,as vrea sa studiez pianul,pe care l-am iubit in copilarie si l-am abandonat in adolescentauff,coregrafia si imi place sa lucrez cu oamenii, cat mai multi oameni in jurul meu altfel mor incet si sigur.Asta intra la relatii publice credoare
danab
Scris: Wednesday, July 19, 2006 10:05 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 3/13/2006
Eu am facut economie contabilitate-informatica de gestiune, ramane tot pe primul loc. Mi-ar fi placut geografie, limbi straine (cat mai multe) si istorie. Daca mai scormonesc bine, cred ca si public relations ar fi interesant oare
lori16ro
Scris: Wednesday, July 19, 2006 10:47 PM
Nivel
Nivel: Ambasador

Inregistrat: 3/25/2006
eu am facut fac de mecanica si practicat vreo 10 ani, cred ca mi-ar place arhitectura si nici intr-un caz ceva ce tine de medicina, spitale si oameni bolnavi nu-i de mine si stiu ca sunt altii pasionati de asa ceva
fdianamaria
Scris: Saturday, July 29, 2006 5:56 PM
Nivel

Inregistrat: 2/17/2006
voi, celelalte, nu ne spuneti si noua top 3-ul vostru??? sau.... e secret ? sic
Kiki
Scris: Monday, July 31, 2006 8:08 AM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
1. Economie
2. Jurnalism
3. Drept
taki
Scris: Monday, July 31, 2006 9:23 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
1. Stomatologie ( regret si acum ca nu am dat examenul banghead banghead banghead )
2. Litere , as vrea sa invat: japoneza, chineza si persana, primele doua pentru ca ma atrage "design-ul" heroglifelor si ultima pentru ca imi place cum suna.
3. Relatii internationale, turism.
taki
Scris: Monday, July 31, 2006 9:25 AM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/13/2006
taki wrote:
1. Stomatologie ( regret si acum ca nu am dat examenul banghead banghead banghead )
2. Litere , as vrea sa invat: japoneza, chineza si persana, primele doua pentru ca ma atrage "design-ul" heroglifelor si ultima pentru ca imi place cum suna.
3. Relatii internationale, turism.

by the way, am facut Dreptul, dar doar 2 ani dupa care nu nu nu . Invatam totul precum papagalii, dar nu ma simteam atrasa deloc, asa ca...am renuntat.
AdrianaC
Scris: Monday, July 31, 2006 11:25 AM
Nivel: ALBA CA ZAPADA

Inregistrat: 2/12/2006
Eu am terminat Automatica si Calculatoare ras .

Regret nespus si acum ca nu am facut Medicina - Pediatrie.

Deci, top 3:

1. Medicina - Pediatrie
2. Arte plastice
3. Drept
(la drept m-am inscris dupa ce am terminat automatica, am mers la cursuri, dar in anul 1 m-am retras pentru ca m-am casatorit tocmai in sesiune si s-au dus pe copca toate examenele mele, plus ca apoi a sosit Alice si prioritatile mele s-au schimbat, ca sa nu mai zic ca mai si lucram in timpul asta).

De regretat insa, regret numai Medicina - Pediatrie.
Restul ..., cred ca mureai de foame in tara, iar Dreptul - da, mi-ar fi placut, ador procesele - asa cum se vad ele in filme, dar nu m-as fi apropiat probabil prea usor de o sala de judecata.
kali
Scris: Monday, July 31, 2006 11:31 AM
Nivel
Nivel: MEMBRU FONDATOR

Inregistrat: 5/27/2006
Sincer, de placere nu as mai face nicio facultate.
Dar, totusi, daca ar fi nevoie...
1. Management sau
2.Turism
Atat.
Am terminat Dreptul.puker
Alina
Scris: Monday, July 31, 2006 11:37 AM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 3/27/2006
Alegerile mele ar fi doar doua, nu trei:
1. Litere (ceea ce am si terminat)
2. Dreptul

P.S. Copii mei vor face exact ce le voi spune eu; O sa ma intrebati de ce? Pentru simplul fapt ca sa aiba bani in viata, bani seriosi, niciodata sa nu le lipseasca nimic, sa faca orice vor, cand vor.

Off topic: Am avut niste nervi sambata; au revenit din concediu niste vecini de-ai mei (de varsta mea, cu copii de varsta alor mei, avocati de meserie), au stat o luna, cred; eram pe terasa, la care Catinca o intreaba pe fata cea mare: unde ai fost in vacanta; raspuns: Paris, Disneyland, Germania,Italia, etc, banghead banghead banghead
MNiko
Scris: Thursday, December 7, 2006 9:24 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
1. Informatica
2 Automatica si calculatoare
3 Academia militara
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.