Testul Papanicolau

Options Testul Papanicolau
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Mela
Postat: Monday, January 23, 2017 11:53 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
Mari, eu zic ca e infectie urinara; exact aceleasi simptome le-am avut si eu in noiembrie, ajunsesem sa nu pot sta jos fara sa ma usture in zona :p si asta in doar 6 zile. Am fost la dr de familie, mi-a pus diagnosticul de infectie urinara, am luat tratament timp de 5 zile(nu mai stiu exact ce denumire avea, o sa mai caut in farmacia personala sa vad daca a ramas ceva).
Parerea mea e ca tu esti in punctul in care nu mai merge doar tratamentul cu ceaiuri...

Legat de testul Pap, din ceea ce citesc eu totul pare ok, din punctul asta de vedere cred ca nu trebuie sa iti faci griji.

Sanatate multa computerlove
marivic
Postat: Tuesday, January 24, 2017 11:59 AM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Multumesc Mela Cheek Kiss DistanceKiss
Pentru urinarea cu durere si usturimi am luat antibiotic-Norfloxacin,No-Spa(antiinflamator)si un diuretci Uractiv pentru curatarea canalelor.Ma simt mai bine acum....Multumesc din suflet pentru raspuns computerlove computerlove
Sa dea Dumnezeu.....Si tie iti doresc multa sanatatecomputerlove computerlove
ingerash
Postat: Monday, February 6, 2017 12:30 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
E ok rezultatul Mari dance mananca iaurturi simple,bea multa apa si suc de coacaze rosii sa curete tractul urinar .
Am facut testul in vara,a iesit normal.Repet dupa 3 ani din nou.
marivic
Postat: Wednesday, February 8, 2017 8:00 PM

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Cheek Kiss Cheek Kiss SimplyLove
Bia Bianca
Postat: Friday, April 7, 2017 4:55 PM

Nivel: Membru

Intrat: 4/6/2017
Postari: 6
Locatia: CONSTANTA
Wow Buna fetelor. Va citesc de mult timp, dar nu am scris niciodata. Mela cum esti? Sunt in aceeasi situatie in care ai fost tu in 2011 cand ai descoperit CIN 3. Trebuia sa faci histerectomie cu pastrarea ovarelor, apoi te_-ai razgandit si spuneai ca o sa faci conizatie. Te rog spune-mi ce s-a mai intamplat? Eu am facut Erad si rezultatul biopsiei a fost Cin 3 cu margini in tesut displazic. Trebuie sa aleg intre histerectomie si conizatie. Offf am atatea intrebari si atata neliniste. Sper ca o sa vezi mesajul meu si o sa_-mi raspunzi.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed