terase de vara

Options terase de vara
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Wednesday, May 6, 2009 9:21 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Ia uitati-va ce am construit noi in weekend,cate nu pot face 4 maini dibaceras.Totul e facut de noi :masurat, taiat, surubelit etc.Pe locul asta am avut vreo 3 umbrare cumparate care mai de care mai instabile asa ca am hotarat sa facem unul sa nu-l mai zboare vantul si sa nu-l mai darame nametii.Mai ramane de pus placile pe acoperis in weekendul viitor yes

delfinasa
Postat: Wednesday, May 6, 2009 9:49 PM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
cool Felicitari, chiar ca aveti dexteritate, nu gluma!...Cu stalpii cum ati facut? I-ati cimentat?...ce copertina ii puneti, textila sau shingles?
marivic
Postat: Wednesday, May 6, 2009 9:56 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13439
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Foarte frumos MIHAELA,a iesit;intr-adevar,,ce nu pot face 4 maini dibace?''pupici pupici computerlove computerlove
Kiki
Postat: Wednesday, May 6, 2009 10:03 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Miha, esti o comoara la casa omului! newclap newclap newclap newclap newclap newclap
Felicitari!
Abia astept s-o vad gata! topai
t-mihaela
Postat: Wednesday, May 6, 2009 11:23 PM

Mersi fetelor pupici
Delfinasa, am facut vreo doua saptamani munca de cercetare prin Home Depot si Rona si am cautat pe net cev a"do it yourself" filmulete ca sa nu o dam iar in bara Cimentul e pus de anul trecut tot de noi , mesteri priceputi. ras am luat niste posts ,cutiile alea metalice si le-am fixat in ciment cu suruburi, sunt niste suruburi specialepentru asa ceva.Nu i-am cimentat ca arata urat ci doar cu suruburile alea asa stau perfect.Sus la imbinari am gaurit stalpii si am pus bolturi, suruboaie dinalea groase.Acoperisul o sa punem ceva semitransparent ,sa tina umbra dar sa am si lumina .Vroiam sa pun shingles dar mi-e ca imi intuneca in casa ,fereastra aiai o sa fie fara lumina.Cred ca o s apunem placi de geam plasticat sau nu stiu exact din ce-s facute, sunt niste placi transparente si de diferite culori.Abia astept weekendul.yes
iloveyou
AdrianaC
Postat: Thursday, May 7, 2009 12:26 AM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Bravo Miha, felicitari !!! Ce frumos arata la voi la curte !!! newclap newclap newclap
delfinasa
Postat: Thursday, May 7, 2009 12:45 AM

Intrat: 2/13/2006
Postari: 6852
Locatia: pe-aici
Aha, foarte buna ideea cu incastrarea insurubata a stalpilor bravo cool, te scuteste de cazmalit, facut ciment...noi suntem la updatat deckul, a schimbat barbat-miu toate barnele (ca asa a avut pitici sa fie culoare naturala, cu stalpii si stinghiile albe, desi mie-mi placea mai mult maroul, ca tine la tavaleala) si trebuie sa latim scara vreo 10cm ca sa fie conform noului cod...faza e ca trebuie sa punem alti stalpi si asta in pamant, ca sub deck nu avem ciment si mai e si facut in vale...pentru asta o sa trebuiasca sa facem ciment, sa vedem cum o rezolvam sa n-o ia stalpii la vale scratch.
t-mihaela
Postat: Thursday, May 7, 2009 3:26 AM

Mersi,Adriana pupici Si apropo, vezi,unghiul ala de la perete era unghiul buclucas ras atata ne-am conmtrazis ca pana la urma l-am lasat sa-l faca cum a vrut.disputa1
Delfinasa,daca va duceti in Home Depot sau Rona va mai dau vanzatorii si acolo ceva sfatruri ,noi asa am facut ,i-am inebunit cu intrebarile pana am luat materialele.Mi-ar fi placut si mie un deck mic din lemn, arata bine dar cimentul a fost o optiune mai ieftina.E bine si asa.Spor la treaba majoreta
raly
Postat: Thursday, May 7, 2009 6:30 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Mihaela,felicitari v-a iesit tare bine!Spor la treababa in continuare si sa o vedem gata curand!firstprize firstprize
S.ELENA
Postat: Thursday, May 7, 2009 11:20 PM

Intrat: 6/20/2007
Postari: 7309
Locatia: Printre probleme......
Mihaela, esti o comoara la casa omului!!!!bravo bravo bravo thumright
Rody
Postat: Thursday, May 7, 2009 11:26 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Miha,felicitarile mele.Pe scurt am inteles eu ca ai aparat Olympus,daca da cum ai facut sa apara data,pe poze?pupici
shirel
Postat: Thursday, May 7, 2009 11:30 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Mihaela,Kaze mai harnicutzilor dar va pricepeti nu gluma !foarte frumos. newclap newclap newclap Ce crezi ca nu as incepe si eu sa fac dar inca nu am aprobarea in mana ,aici fara semnatura veciniilor si aprobarea de la primarie nu poti nici sa mutzi un pom!Asa ca de-a acuma am inceput impreuna cu vecina toate formularitatiile si pana ajunge la avocat mai vad terasa poate la anul.
Ce-as trage o fuga la voi la umbra!ras
t-mihaela
Postat: Friday, May 8, 2009 12:26 AM

Rody wrote:
Miha,felicitarile mele.Pe scurt am inteles eu ca ai aparat Olympus,daca da cum ai facut sa apara data,pe poze?pupici

Rody, nu merge la Olympus.Pozele astea-s facute cu telefonul,am mesterit la setari si vad ca la telefon merge data firstprize

Shirel, terasa e mica nu are nevoie de aprobare de la primarie la noi.Iar despre vecini nu stiu ,nici nu i-am bagat in seama ca doar n-am daramat pereti,n-am facut praf sau galagie.Nici nu ne-am gandit ca trebuie sa cer aprobari de la vecini. Ceva ceva avem si noi in sensul asta dar cred ca la constructii mai mari.oare

Mersi fetelor de complimente pupici
teea09
Postat: Friday, May 8, 2009 12:38 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/31/2008
Postari: 4262
Locatia: Gradina iubirii
Felicitari pentru ce v-a iesit pentru ca este si frumos si practic cool bravo cool
AdrianaC
Postat: Friday, May 8, 2009 1:48 PM

Nivel: ALBA CA ZAPADA

Intrat: 2/12/2006
Postari: 17788
Locatia: Bucuresti
Pana la urma de cat ati facut unghiul ? ras
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed