Televizorul si copiii
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cris-DL
Scris: Tuesday, April 17, 2007 11:33 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 10/4/2006
bravo bravo Cristy, ai fetitze mari si educate !

Deea nu prea se uita la tv, seara putzin la culcare, cam 30 min, maxim ... nu o pasioneaza, nici macare desenele aminate scratch
georgy_adinutza
Scris: Tuesday, April 17, 2007 1:01 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/2/2006
cris22tyna wrote:
bravo bravo Cristy, ai fetitze mari si educate !

Deea nu prea se uita la tv, seara putzin la culcare, cam 30 min, maxim ... nu o pasioneaza, nici macare desenele aminate scratch

Cris , sa stii ca nici Adina nu e dependenta de tv , se uita seara un picutz si dimineaza pana o imbrac de gradi .......insa Adina in fiecare zi sta pe calculator , de cand am descoperit site0ul care ii place ei (uptoten) undea ea se joaca tot felul de joculetze , face retete , canta cu kualla si boalla parca , cu marcelino ....fff interesant insa nu o las mai mult de 1 ora sa se joace .....de altfel , invata fff multe chestii de acolo ..pupici pupici
Cris-DL
Scris: Tuesday, April 17, 2007 1:06 PM
Nivel

georgy_adinutza wrote:

.......insa Adina in fiecare zi sta pe calculator , de cand am descoperit site0ul care ii place ei (uptoten) undea ea se joaca tot felul de joculetze , face retete , canta cu kualla si boalla parca , cu marcelino ....fff interesant insa nu o las mai mult de 1 ora sa se joace .....de altfel , invata fff multe chestii de acolo ..pupici pupici

Si Deea la fel, tot pc-ul o pasioneaza disputa ca si pe mami, ca si pe tati si dupa lungi disputa boxing cine castiga oare ?! Ea se mai joaca Mario, mai mult prin "gropi" caci sare cu intarziere, scrie, deseneaza, etc si nu o las eu cat ar vrea ea sa stea. Cum se numeste site-ul ala ?! oare sa incercam si noi bounce
georgy_adinutza
Scris: Tuesday, April 17, 2007 1:44 PM
Nivel

cris22tyna wrote:

Si Deea la fel, tot pc-ul o pasioneaza disputa ca si pe mami, ca si pe tati si dupa lungi disputa boxing cine castiga oare ?! Ea se mai joaca Mario, mai mult prin "gropi" caci sare cu intarziere, scrie, deseneaza, etc si nu o las eu cat ar vrea ea sa stea. Cum se numeste site-ul ala ?! oare sa incercam si noi bounce

www.uptoten.com si intri pe marcelino de ex si gasesti acolo fel si fel , sau pe 2 maimutoi (unul galben si unul albastru) ...si acolo fac tot, suc , si tot felul de jocuri ...
Cris-DL
Scris: Tuesday, April 17, 2007 2:10 PM
Nivel

georgy_adinutza wrote:

www.uptoten.com si intri pe marcelino de ex si gasesti acolo fel si fel , sau pe 2 maimutoi (unul galben si unul albastru) ...si acolo fac tot, suc , si tot felul de jocuri ...

yes avem treaba pe seara ras multumiiiiiim pupici
georgy_adinutza
Scris: Wednesday, April 18, 2007 8:03 AM
Nivel

cris22tyna wrote:

yes avem treaba pe seara ras multumiiiiiim pupici

cu plasele pupici pupici ...te-ai prins ca , atunci cand ne vom intalni Deea si Adina vor avea "tleaba " ...nu ??ras pupici pupici
miha_06
Scris: Friday, April 27, 2007 3:57 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 3/2/2007
Baietelul meu prefera jocurile de pe "www.mimimaxtv.ro"sau de pe "www.cartoonnetwork.com"asta depinde de ce vede la tv.El spune mai nou ca vrea pe "cartoane", il inteleg ca e greu de spus.
Pina ne-am conectat la net, i-am cumparat niste cd-uri din comert, cu Alba ca zapada, Mica sirena, Draogoni- forme si culori,etc.Sunt super:a invatat singur culorile,la cel cu Alba ca zapada trebuia sa faca un pitic.Nu avea nimic la fata, el ii punea si gura,ochii si alte cele,si apoi am vazut ca nu mai colora cartile, desena pitici(asta si intimpla pe la 2ani)Acum nu il mai incinta, intra singur pe net,si nici nu va inchipuiti ce le gaseste, ca il urmaresc tot timpul, sa nu intre pe cine stie unde.
bereea
Scris: Friday, May 11, 2007 3:55 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
Din cate am citit este contraindicat ca copiii sa-si petreaca timpul in fata televizorului sau al computerului si de aceea caut saq evit acest lucru.Ii permit sa vada anumite desene animate (Tom si Jerry , Alba ca Zapada, Pisicile Aristocrate, etc), dar cu masura.De cele mai multe ori nici nu deschidem tv , ca sa nu fie tentata sa se uite.Am observat ca daca sta seara cu ochii in televizor nu doarme bine , se foieste , cateodata plange, asa ca mai bien evitam.
Iarna e un pic mai greu pentru ca are activitate mai putina , dar vara se schimba situatia.Iesim mult la plimbare , la joaca in parc , etc.
Kiki
Scris: Thursday, October 25, 2007 10:28 PM
Nivel
Nivel: TOP TEAM

Inregistrat: 2/14/2006
Mai exista un subiect deschis pe aceeasi tema AICI. Prin urmare, a fost inchis! closedtopic
Discutiile se vor continua numai aici! thumleft
Jasmine
Scris: Thursday, November 1, 2007 11:24 AM
Nivel
Nivel: Grupa mica

Inregistrat: 6/24/2007
Noi deocamdata nu avem TV. Am hotarat ca in primii ani de casatorie sa nu avem ca sa nu ne distraga de la comunicare si nici nu avem timp de asa ceva mai ales de cand s-a nascut Alise. E inca foarte mica pentru TV, nu stiu daca o sa ne cumparam mai tarziu, desene va putea vedea si la calculator si as vrea sa stea cat mai putin la tv si cat mai mult preocupata de alte activitati si mult timp petrecut afara....
sousourel
Scris: Saturday, November 3, 2007 8:46 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
Noi filme..piciul desene si emisiunea cu masini...ocazional, spre rarutz.
MNiko
Scris: Saturday, November 3, 2007 9:24 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
La noi merge tv-ul tot timpul. MAi ales daca e tati acasa ca asculta muzica la tvbanghead banghead . In rest il las aproape toata ziua la desene animate. Imi permit acest lux pt ca CRistina nu il baga in seama prea mult timp. Ba chiar uneori o rog eu sa stea sa se uite ca sa ii mai explic cate ceva(ii ara animale, situatii, jocuri). Sau uneori ii sun : aici e film, uite stiri, publicitate...etc. Mai lasam si noi uneori pe muzica si dansam sau facem curatenie. Oricum nu cred ca sta mai mult de o ora adunat intr-o zi cu ochii in televizor.
sousourel
Scris: Saturday, January 5, 2008 4:06 PM
Nivel

Inregistrat: 2/18/2006
bereea
Scris: Saturday, January 5, 2008 4:29 PM
Nivel
Nivel: RUBIN

Inregistrat: 3/29/2007
super interesant!
florina
Scris: Saturday, January 5, 2008 4:36 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/5/2008
Televizor ca televizor,dar cu calculatorul ce facem??Ca si aici e mare virusare,cred ca l-a primit cind a fost in burta la mine ca stateam non stop
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.