tehnica"IGNORE"

Options tehnica"IGNORE"
Subiectul anterior · Subiectul urmator
t-mihaela
Postat: Monday, December 16, 2013 10:02 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Tehnica "Ignore" e inventie proprie si se aplica in cazurile cand dupa ore de munca descoperi o greseala...aplici "Ignore "si mergi mai departeBig Laugh
Noi suntem artisti nu masini de tricotat.
Ani la rand am asudat cautand perfectiunea ca sa descopar acum cat de frumoasa e imperfectiunea.angel
Va invit sa aplicati tehnica mea si sa faceti din tricotat o ocupatie placuta .ras Oita mea ma aproba,angel
kali
Postat: Monday, December 16, 2013 10:19 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
Big Laugh Big Laugh Big Laugh Big Laugh Si eu o aprob pe ea...
oachi
Postat: Tuesday, December 17, 2013 11:21 AM

Nivel: Ambasador

Intrat: 8/8/2011
Postari: 653
Locatia: suceava
eu v aprob pe amandoua!!!Lol
Cris-DL
Postat: Tuesday, December 17, 2013 12:14 PM

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
Big Laugh Big Laugh Big Laugh Am citit de 2 ori, nu stiam ca se aplica si la tricotat si nu ca as stii eu ceva legat de tricotat, dar... cu tine nu se plictiseste omul, MihaLol
petronela_gav
Postat: Wednesday, December 18, 2013 8:17 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 11/5/2009
Postari: 1537
Locatia: Piatra Neamt
t-mihaela wrote:
Tehnica "Ignore" e inventie proprie si se aplica in cazurile cand dupa ore de munca descoperi o greseala...aplici "Ignore "si mergi mai departeBig Laugh
Noi suntem artisti nu masini de tricotat.
Ani la rand am asudat cautand perfectiunea ca sa descopar acum cat de frumoasa e imperfectiunea.angel
Va invit sa aplicati tehnica mea si sa faceti din tricotat o ocupatie placuta .ras Oita mea ma aproba,angel

De acord cu tine pupici
Si eu mai aplic aceasta metoda. Mi se intampla cand lucrez cu firul pus in doua sau mai multe. M-ai ramane cate un fir nelucrat, dar nu o sa desir ce am lucrat in 2 zille, las asa si incerc sa ascund pe spatele lucrului.
Katrina
Postat: Wednesday, December 18, 2013 9:28 PM

Intrat: 3/9/2010
Postari: 3455
Locatia: alaturi de primele mele iubiri
Si eu aplic aceasta tehnica !!!!!!!!!!!!ras Odata i-am facut baiatului un pulover descheiat .Dupa ce l-am terminat de imbinat si a trebuit sa-i cos nasturii ,am descoperit ca nu-i puteam incheia ca nu lasasem gauri pentru incheiat . Nu l-am desfacut,am dat fuga la mercerie si am luat capse de aplicat ,iar nasturii i-am cusut doar de decor.
delfin
Postat: Thursday, December 19, 2013 10:23 AM

Intrat: 6/15/2011
Postari: 1026
Locatia: cernavoda
Buna tuturor. am intrtat aici fiind foarte curioasa sa citesc despre aceasta tehnica si in acelasi timp intrebandu-ma?.... am navigat atat de mult pe internet in cautarea modelelor si a tehnicilor de tricotat si crosetat si nu am descoperit aceasta tehnica? trebuie sa citesc sa vad despre ce easte vorba. AM descoperit de fapt o tehnica pe care si eu o aplic, doar atunci cand descoper o gresala la un rand -doua diferenta desir altfel ,nu , marg mai departe.Asadar ,nu imi pare rau ca am intrat ,o felicit pe Mihaela , ca a fost inspirata si a scris despre aceasta tehnica .Toate cele bune fetelor si SARBATORI FERICITE ,alaturi de cei dragi.
Eileen
Postat: Thursday, December 19, 2013 10:55 AM

Intrat: 1/16/2013
Postari: 3201
Si eu am aplicat aceasta tehnica , in fond oare exista cineva care nu a aplicat- o ?Lol
t-mihaela
Postat: Thursday, December 19, 2013 6:40 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Ma bucur ca nu lasati o mica greseala sa va strice ziua.Eu ma chinui de doua luni la o piesa , nu mai gasesc timp ca altadata asa ca nu imi mai permit sa stric nici macar un rand .Daca observ o greseala ii dau buna ziua si trec mai departe , daca vad a doua greseala ma opresc, e semn ca sunt prea obosita sa contiui.Boredom Haha
ingerash
Postat: Thursday, December 19, 2013 8:38 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Blushing Big Surprise Nu stiam tehnica asta,tot desfac si refac hm! nervi Acum ma chinui la o caciulita tricotata,nu conteaza perfectiunea,va fi donatie pentru un bebe din Africa dar eu perseverez in perfectiune,greu sa depasesc faza....
gabriela m.
Postat: Thursday, November 3, 2016 8:38 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/2/2016
Postari: 10
Locatia: baia mare
kali wrote:
Big Laugh Big Laugh Big Laugh Big Laugh Si eu o aprob pe ea...

Am postat si eu o intrebare,,, nu e nimeni pe aici??????am postat ceva model si nu stiu cum sa.l fac,,, ma poate ajuta cineva????
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed