Talus Valgus

Options Talus Valgus
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulinutza
Postat: Tuesday, March 9, 2010 7:27 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Pupici pe talpitze, DADA draga...pupici pupici pupici

Succes cu schimbarea ghipsuletzului, sa fiti cumintzele si sa treaca repede perioada asta sa poti dansa cu mami,scumpa mica...coeur coeur coeur coeur

PS Tot am zis ca "prind" si eu talpizte la pozat...incerc sa fac poze azi...sic
monique
Postat: Tuesday, March 9, 2010 7:30 AM

Intrat: 2/15/2006
Postari: 3579
Sanatate multa, Bretonelle si refacere usoara! Sa ne tii la curent cu noutatile, da?coeur
Bretonelle
Postat: Tuesday, March 9, 2010 3:12 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 1/27/2009
Postari: 436
Locatia: Timisoara
Monique,Bulinutzo,Lauracomputerlove iloveyou multumesc pentru incurajari!
Noi am fost azi la doctor si am scapat de ghipsuletyes yes yes dar doar 2 zile ptr ca joi mergem sa ne puna iarplans , dar cum am mai spus sunt optimista si stiu ca o sa fie totul bine!
Of topic,gogosica mea a inceput sa cheleasca si va intreb daca e normal sa isi schimbe parul asa devreme?
pupici Oana&Dada
Anelise
Postat: Tuesday, March 9, 2010 3:16 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 2/4/2008
Postari: 17381
Locatia: Ro
Dada, cat de dulce esti tu, gagalice mica! coeur Pupici si multa sanatate, sa scapi cat de repede de problemute! angel pupici pupici
cute_babies_of_mine
Postat: Tuesday, March 9, 2010 3:17 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Bretonelle, da, e normal, mai ales in zonele unde se freaca de perna, paturica (in general stau pe spate si acolo e o zona mai pronuntata de "chelire").
Multa sanatate!pupici
roxinthya
Postat: Tuesday, March 9, 2010 3:43 PM

Nivel: Senior

Intrat: 11/10/2009
Postari: 7233
Locatia: Bucuresti
Multa sanatate printesei! computerlove computerlove
Bretonelle
Postat: Wednesday, March 10, 2010 10:16 AM

Multumimcomputerlove
Cute babies of mine Dada are o chelie gen "Basescu" nicidecum nu a chelit in zonele unde unde se freaca de perna ...uff
Laura
Postat: Wednesday, March 10, 2010 5:31 PM

Intrat: 8/8/2006
Postari: 2347
Bretonelle wrote:

Cute babies of mine Dada are o chelie gen "Basescu" nicidecum nu a chelit in zonele unde unde se freaca de perna ...uff

Stai calma, mami! Nu va ramane fetita fara par, sub nicio forma! angel pupici computerlove Multa sanatate! hearts
Bretonelle
Postat: Thursday, March 11, 2010 7:43 PM

Noi am fost azi la doctor sa ne repuna ghipsuletul dar ne-am intors acasa asa cum am venitbanghead ptr ca micutei i s-a umflat piciorusele.plans plans Cica a facut o reactie adversa din cauza ghipsuletului...ne-a dat domnul dr.instructiuni sa o dam cu hidrocortizon de 3/zi si stam cu piciorusele in sus pe o perna ca o printesica.
Luni o luam de la capat...iar ghipsulet pana cand o sa copilas copilas copilas ras
Va pupam Oana&Alexandra
monique
Postat: Thursday, March 11, 2010 7:49 PM

Hai, mai, Bretonelle... Ce rau imi pare... Si totusi, daca face asemenea reactii la ghips, ii mai pune in continuare?!? Nu iti poate recomanda masajul? Ca inca e mica si stiu ca e f util acum, in aceasta faza.
Oricum, multa sanatate, scupica Dada!coeur
Bretonelle
Postat: Thursday, March 11, 2010 8:20 PM

plans Da,Monique, dupa ce i se dezumflasorry1 ...incep si eu sa ma ingrijorez si nervi situnete ....sper ca stie doctorul ce face!
monique
Postat: Thursday, March 11, 2010 10:25 PM

Mie, cand i-a pus Teodorei ghips, mi-a zis dr ca ii pot scoate singura ghipsul acasa DE URGENTA daca vad ca: i se invinetesc degetelele la picioruse, asta inseamna ca ghipsul ii preseaza vreo vena, sau daca i se umfla piciorul. De asemenea, mi-a zis ca poate sa apara mai multa carnita crescuta cumva sus peste ghips, revarsata, ca sa ma exprim mai bine, dar asta nu tb sa ma sperie, ca existe pusee de crestere la copii, si in momentul in care ii dam jos ghipsul carnita se aseaza uniform.
Eu ghipsul i l-am scos singura acasa punand intr-o oala inalta apa suficient de calda, tinut acolo pana se mai moaie, si apoi cu forfecuta de unghii taiat incet pe lateral.
Poate totusi va fi bine si nu i se va mai umfla piciorusul.
Multa sanatate!coeur
Bretonelle
Postat: Thursday, March 11, 2010 10:35 PM

Moniquecomputerlove iloveyou
leut
Postat: Friday, March 12, 2010 12:45 PM

Nivel: Senior

Postari: 6678
Locatia: Galati
Bretonelle, am stat mult si m-am gandit daca sa scriu sau nu. Diagnosticul de talus valgus se pune foarte usor...Si la Alex si la Matei a fost acelasi...pozitia naspa in uter, etc. Ghipsul nu e o solutie buna...si lucrul asta mi-a fost confirmat de doi doctori. Ghipsul nu face altceva decat sa imobilizeze picioarele intr-o pozitie, slabind astfel muschii - ceea ce e cel mai important. As vrea atat de mult sa ne auzim cumva la telefon sa-ti explic mai multe. Doctorii ce mi-au explicat ca nu se poate pune diagnosticum asa de devreme au 37 ani experienta...La noi, la Galati ghipsul e o practica frecventa...noi am ajuns la Braila si ne-am linistit total. Alex nu are nimic, calca super drept, iar Matei nu mai duce deloc piciorusele in interior...merge de la 10 luni singurel...
Va pup si sper sa luati decizia cea mai buna...
bereea
Postat: Saturday, March 13, 2010 7:47 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
Bretonelle, multa sanatate fetitei si...mai consulta un doctor.pupici
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed