Super Nanny

Options Super Nanny
Subiectul anterior · Subiectul urmator
taki
Postat: Thursday, December 21, 2006 8:54 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/13/2006
Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
Super Nanny” este un reality show cu parinti si copii, despre copii.

Daca aveti un serviciu care va solicita foarte mult si nu aveti mult timp pentru copilul vostru, iar acest lucru este vizibil in comportamentul lui, se cere ajutor. Este o “super nanny”, care sta la dispozitie cu sfaturi si raspunsuri la orice intrebare legata de educatia copiilor recalcitranti.

Va place emisiunea? Ce parerea aveti desprea ea?

g_nicoleta2000
Postat: Thursday, December 21, 2006 8:59 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/14/2006
Postari: 3898
Locatia: Bacau
Mi-a pacut tare mult si chiar am mai invatat cate ceva din ea. Asta in comparatie cu stupizenia aia de " Schimb de mame" unde sincer am ajuns la concluzia ca suntem o tzara de neciopliti ( ca sa nu spun idioti)
kali
Postat: Thursday, December 21, 2006 9:17 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14382
Si mie imi place, doar ca uit mereu cand este... daca o "prind" accidental ma uit daca nu...
ira_tgr
Postat: Thursday, December 21, 2006 9:22 PM

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
Am prins emisiunea de astazi la sugestia Alinei....
Vai, ce copil isteric....
Da, oare nu e si emisiunea asta "regizata"... k astia de la Prima TV mai au acest obicei? uff
taki
Postat: Thursday, December 21, 2006 9:23 PM

Nivel: SMARALD

Postari: 13501
Locatia: Printre voi!
ira_tgr wrote:
am prins emisiunea de astazi la sugestia alinei....
vai, ce copil isteric....

da, oare nu e si emisiunea asta "regizata"... k astia de la prima mai au acest obicei uff

Ar fi greu de regizat istericalele acestui copil.oare
Alina
Postat: Thursday, December 21, 2006 9:34 PM

Nivel: SAFIR

Intrat: 3/27/2006
Postari: 18834
Eu nu am cuvinte de lauda despre aceasta emisiune, e drept nici nu o urmaresc, dar aici discut despre subiectul in sine: orice mama ar trebui sa fie o super nany.
ira_tgr
Postat: Thursday, December 21, 2006 9:40 PM

Intrat: 11/2/2007
Postari: 2320
Locatia: RO
taki wrote:

Ar fi greu de regizat istericalele acestui copil.oare

mdea, ici ai dreptate....

ce fel urla, NU TE ASCULT, NU TE ASCULT... ESTI O PROASTA hohot hohot
mommy
Postat: Thursday, December 21, 2006 10:15 PM

Intrat: 11/18/2006
Postari: 3674
kali wrote:
Si mie imi place, doar ca uit mereu cand este... daca o "prind" accidental ma uit daca nu...

Si eu la fel, uit cand e emisiunea. Tipa da sfaturi bune, dar unii parinti... fool vai de mine, ma uit si ma intreb cum au putut lasa copilul sa ajunga asa... Pai daca parintii nu pot urma cateva reguli simple, ce sa le ceri bietilor copii? Mi se pare ok sa ceri ajutor daca lucrurile ti-au scapat din mana, dar trebuie sa fii hotarat sa faci si tu ceva ca sa iti educi copilul, nu sa te astepti ca ti-l schimba Super Nanny intr-o saptamana, iar tu sa nu schimbi nimic din comportamentul tau sau in relatia cu copilul.
MNiko
Postat: Thursday, December 21, 2006 10:47 PM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Miru wrote:

Si eu la fel, uit cand e emisiunea. Tipa da sfaturi bune, dar unii parinti... fool vai de mine, ma uit si ma intreb cum au putut lasa copilul sa ajunga asa... Pai daca parintii nu pot urma cateva reguli simple, ce sa le ceri bietilor copii? Mi se pare ok sa ceri ajutor daca lucrurile ti-au scapat din mana, dar trebuie sa fii hotarat sa faci si tu ceva ca sa iti educi copilul, nu sa te astepti ca ti-l schimba Super Nanny intr-o saptamana, iar tu sa nu schimbi nimic din comportamentul tau sau in relatia cu copilul.

Iti dau dreptate Miru. Trebuie in primul rand sa acepti sa te schimbi pe tine pt ca sigur tu ai gresit cu ceva daca ajungi sa chemi pe Super nany. Sunt multe sfaturi utile si am invatat multe di aceasta emisiune. Imi pare rau ca tot uit cand este. Azi de exemplu am scapat-o desi eram acasa.
MNiko
Postat: Thursday, December 21, 2006 10:48 PM

ira_tgr wrote:
Am prins emisiunea de astazi la sugestia Alinei....
Vai, ce copil isteric....
Da, oare nu e si emisiunea asta "regizata"... k astia de la Prima TV mai au acest obicei? uff

Am mai azuzit ca unele faze sunt regizate. Cineva mi-a spus ca cei care filmeaza mai indeamna copii sa faca cate o prostie ca sa aiba subiect in emisiune.
sousourel
Postat: Thursday, December 21, 2006 10:59 PM

Nivel: Senior

Intrat: 2/18/2006
Postari: 7688
Din emisiunea asta cred ca cel mai mult m-au interesat, in masura in care am urmarit, analiza comportamentala, interventia propriu-zisa si consecintele. Dar asa cum spuneati si voi, ar trebui lucrat si cu parintii...eu stiuboxing
mihaela75
Postat: Friday, December 22, 2006 4:07 AM

Intrat: 2/22/2006
Postari: 4839
Eu n-am vazut, cand eram in tara inca nu-i daduse drumul dar din ce spuneti voi cred ca e emisiunea copiata de la americani "nanny 911" .Imi place,sunt multe lucruri de invatat dar si unele cu care nu-s de acord .De exemplu lasatul copilului in patut pana adoarme epuizat de plans.Cu asta n-o sa fiu niciodata de acord.Nu stiu cum e acasa dar aici se incepe de la parinti.Se vad greselile si mai intai se discuta cu parintii daca ei au nevoie de o schimbare.De multe ori copiii erau ok dar parintii faceau greseli majore.Mi-aduc aminte de o casa unde numai se tipa.Toti in fam. aceea tipau.Asa se comunica.Intr-o saptamana acea nanny i-a facut de nu mai auzeai musca pe acolo.De multe ori nanny le reorganizeaza viata de familie cu totul.am vazut si un caz unde copilul folosea cuvinte urate si pana la urma s-a depistat ca tot de la parinti se trage.Tatal o cam dadea in petic.Acum mai pierd din episoade dar cand eram gravida moarta coapta eram la tv cand incepea "Nanny 911"cyclops
TatyKS
Postat: Friday, December 22, 2006 9:02 AM

Intrat: 3/1/2006
Postari: 7513
Locatia: Ro
Si mie mi se par utile sfaturile atat pentru comportamentul parintilor, cat si al copiilor....dar parca se exagereaza cu acei copii, nu imi vine sa cred ca exista asa copii obraznici.oare Nu stiu ce sa mai cred...sper sa nu ajungem sa apelam la Super Nannyras
Maria & Mario
Postat: Friday, December 22, 2006 11:46 AM

Postari: 9883
Locatia: Departe-poate prea departe
Si aici e Super Nanny . Noua ne place. E educativa cu unele chestii. Sunt multe de spus pe baza acestui subiect ! In Romania sincer nu stiu ce e regizat si ce nu...... dar ..... o mama , parerea mea, invata .... printre randuri, adapteaza situatiei ei toate chestiile din show. Stiu ca si aici pe forum am mai dezbatut subiectul undeva ..... parca ....oare

Cat despre emisiunea de aseara, am vazut-o si noi. Un baiat rasfatat , o mama fara personalitate si metoda educativa. rezultatul, un dezastru de copil ! Pai cand am vazut , la gradi, sub privirea doamnei educatoare cum ii trantea din scaun pe bietii copii-colegi..... mama, poligon faceam la funfdul lui ! boxing
MNiko
Postat: Friday, December 22, 2006 11:51 AM

Mai se da si in reluare emisiunea asta? ca as vrea sa vad si eu copilul "minune" de ieri ca parca prea va impresionat pe toate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed