sunt o incepatoare...in ale croitoriei

Options sunt o incepatoare...in ale croitoriei
Subiectul anterior · Subiectul urmator
ingerash
Postat: Thursday, October 16, 2014 12:26 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Am gasit un model usor,simplu de realizat

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UQJwdEEsLog[/youtube]
ingerash
Postat: Thursday, October 16, 2014 12:29 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
aurishta wrote:
Bravo, frumos, este o dorinta buna!Bravoo Bravoo Si bb are nevoie de rochita ?angel

Daaaaa.sunt asa multe materiale superbe,vesele,inflorate si la preturi accesibile.....in magazin o rochita este intre £ 12-20 ,un m de material intre £ 3.50-7.00
brandulmeu
Postat: Friday, November 28, 2014 8:18 PM

Nivel: Membru

Intrat: 11/28/2014
Postari: 1
Buna seara! Acum ca vine iarna am si eu timp sa ma ocup de pasiunea mea dar nu am apucat sa invat prea multe despre croitorie... Ma puteti ajuta si pe mine cu niste linkuri sau cartea despre care se vorbea pe forum? Am un unchi care m-ar ajuta sa descifrez cate putin pentru ce-mi trebuie dar sta departe de mine si nu il pot vizita prea des...
aurishta
Postat: Saturday, November 29, 2014 10:32 AM

Nivel: Senior

Intrat: 3/2/2011
Postari: 5532
Locatia: Bucuresti
Sigur, numai ca imi trebuie o adresa de mail! Iar cu sfaturi ne gasesti mereu aiciCheek Kiss
Carmen28
Postat: Wednesday, January 14, 2015 9:21 PM

Intrat: 1/14/2015
Postari: 3
Buna...acum putin timp m-am hotarat sa incep sa croiesc ,avand in vedere ca sunt incepatoare mi-ar placea foarte mult daca m-ati putea ajuta cu carti,tipare ... multumesc anticipatDistanceKiss
adrianadia01
Postat: Tuesday, February 10, 2015 1:09 PM

Intrat: 2/9/2015
Postari: 4
buna ziua as vrea mai intai sa va multumesc pt carti,ieri am primit cadou o masina de cusut si avand in vedere ca nu am mai cusut de multi ani as avea si eu nevoie de ajutorul vostru. am incarcat cateva cusaturi dar mi se incurca ata la suveica sau daca ma exprim bine pe dos se incurca ata foarte tare si nu stiu ce sa fac. Miar fi foarte folositore o carte sau anumite linkuri de unde sa pot invata cum sa imi reglez masina de cusut. Astept cu nerabdare un rsp de la voi,o zi faina va doresc.
danutza2003
Postat: Monday, February 23, 2015 8:24 PM

Intrat: 2/21/2015
Postari: 2
buna ziua,
Multumesc frumos pentru carti. Abia astept sa le citesc :)
aurishta
Postat: Tuesday, February 24, 2015 12:12 AM

Cu placerecomputerlove
AdrianaDaniela
Postat: Thursday, April 30, 2015 12:29 AM

Intrat: 4/30/2015
Locatia: Cluj-Napoca
Buna,fetelor!!Sunt noua pe-aici si as avea nevoie de o carte de croitorie.Daca imi puteti trimite si mie una,va rog!!!
DistanceKiss
AdrianaDaniela
Postat: Thursday, April 30, 2015 12:31 AM

Intrat: 4/30/2015
Locatia: Cluj-Napoca
Mda,am uitat esentialul.Adresa mea de email este:
danaela_45@yahoo.com
Va multumesc.
1puimic
Postat: Sunday, May 24, 2015 8:47 AM

Nivel: Grupa mica

Intrat: 1/14/2010
Postari: 129
Locatia: targoviste
Buna ziua mamici pricepute!sunt incepatoare dar perseverenta! :)) am mostenire o masina de cusut electrica dar veche. incerc sa fac o rochita de alba ca zapada pt serbarea fetitei. nu ma pricep la tipare. am incercat sa croiesc partea de sus, albastra , dupa un tricou. fetita dormea si nu puteam sa verific dupa ea. bineinteles ca era mica, nu o cuprindea, cu toate ca am croit-o mai mare (zic eu ). din restul de material pe care il mai aveam , am incercat sa o iau de la capat dar nu mai imi ajunge . o sa merg sa iau altul , dar ....cum fac tiparul bun? restul, fustita galbena , am incercat sa o incretesc de mana dar tare mi-e ca atunci cand v-a intra la masina, nu v-a fi cretul uniform. nu stiu cum sa fac sa iasa bine. multumesc!
aurishta
Postat: Sunday, May 24, 2015 9:36 AM

Buna! Cel mai simplu ar fi sa folosesti, pentru inceput, un tipar din Burda! Chiar si dupa un tricou poti sa iei tiparul daca folosesti un material elastic. Ai zig-zag la masina?
Daca folosesti un material rigid, musai sa ii pui fermoar sau nasturi daca nu este destul de larga ca sa intre pe cap! Daca pui niste poze cu ceea ce ai vrea sa faci, te-as putea ajuta cu niste sugestii!
Oricum, felicitari pentru initiativa...asa este la inceput, pana te "prinzi" cum sta treaba!Bravoo Bravoo
1puimic
Postat: Sunday, May 24, 2015 9:47 AM

multumesc pt raspuns .

masina are si zig zag. materialul este rigid, lucios. as vrea nasturi pe spate pt ca mi-e frica de fermoar Big Surprise
nu stiu sa atasez poze alcool

1puimic attached the following image(s):
10407858_774368726010578_322159108445750224_n.jpg

1puimic
Postat: Sunday, May 24, 2015 9:48 AM

aaaaa am reusit. asta este rochita model.

fara gulerul alb ca deja mi se pare prea mult alcool
aurishta
Postat: Sunday, May 24, 2015 10:55 PM

Bravoo Bravoo
Este un model pe care il poti face, nu este complicat! Banuiesc ca vrei sa ii faci nasturi la spate....nu uita sa pui un adaos de cca 3 cm la mijlocul spatelui pentru fanta...deasemenea, deschizatura trebuie sa treaca putin de talie ca s-o poata imbraca! Modelul pus de tine este din satin...nu iti recomand materialul asta pentru copii, ii "incinge" foarte tare pe caldura! Daca tot trebuie sa cumperi altul, cauta ceva din bumbac sau vascoza....poate panza topita, bumbac satinat(daca tii la aspectul lucios). Partea de jos a rochiei este un clos putin incretit....asta te poate ajuta daca te hotarasti sa ii pui u elastic pe talie...contribuie la comoditate si te scuteste de prelungirea fantei pentru nasturi mai jos de linia taliei. Pe scurt, iti simplifica munca.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed