Chestionar intrebare: ati dat sau ii dati copilului sucuri de cumparat?
Alegere Voturi Statistici
deseori 8 14%
arareori 24 44%
niciodata 22 40%

Sucurile din comert
Subiectul anterior · Subiectul urmator
fdianamaria
Scris: Saturday, September 20, 2008 1:49 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 2/17/2006
La Glad al meu nu i-am dat sucuri cred ca deloc pana la 1 an, ci mai degraba ceaiuri. Si nici alea prea multe ca nu-i prea plac. Al meu e mare bautor de apa (chioara hohot )
petro
Scris: Saturday, September 20, 2008 3:10 PM
Nivel

Inregistrat: 1/31/2008
La fel a fost si Darius. De vreo saptamana e mare amator de Tedi (din cel la sticluta nu Play). Insa dupa cum il cunosc se va plictisi repede si de asta si va reveni la apa.
Sfefania_Johansson
Scris: Saturday, September 20, 2008 11:10 PM
Nivel

Inregistrat: 10/24/2007
Exista sucurile naturale Tropicana..probabil singura marca de renume care nu baga NICI UN FEL DE CHIMICALE! m-am uitat si pe cutii, si pe site-ul lor oficial, am mai cerut si alte pareri..nu are zahar adaugat, nici conservanti sau colorantithumright oricum, n-am de gand sa exagerez..pentru simplul motiv ca vreau sa ii placa apa..apa de la robinet e foarte buna aici..mai am si filtru de apa pt 3 litri..si-mi filtrez tot ce beau..
hehe, sa nu mai spun de contributia la pastrarea unui ecosistem sanatosras necumparand sucuri, apa minerala, voi ajuta sa scada productia de ambalaje, gaze de la tirurile care le transportaras gata, ca o iau raznasic hohot
mamica23
Scris: Monday, September 22, 2008 7:15 PM
Nivel

Inregistrat: 2/21/2008
dya wrote:
Gizella poti sa-i pui Santal in sticluta de Tedi , Santal poate sa bea oricit insa cu Tedi sa ai grija .angel pupici

Mersi,am grija,vezi la varianta asta nu m-am gandit sa torn santal in sticluta tedifool ,mersi din noucomputerlove computerlove computerlove
Oricum prefer apa in loc de suculete,dar din cand in cand mai cedezalcool
oana_nicole
Scris: Monday, September 22, 2008 7:33 PM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 2/14/2006
"Arareori" am votat si eu. De cand s-a petrecut minunea si am scapat de ceai, mai bem cate un suc de la Santal, Pfanner sau Tymbark. Un nu categoric sucului Tedi, si nu neaparat din cauza continutului. Am patit si noi faza cu agitatia seara si nedormit pana la 12 noaptea. Asa ca, atentie, parerea mea e ca nu trebuie sa le dati puilor sa bea Tedi, mai ales dupa-amiaza.
adrianayo2003
Scris: Tuesday, September 23, 2008 8:13 AM
Nivel

Inregistrat: 10/17/2007
Eu nu i-am dat niciodata lui Alex suc din comert ..... nici nu am de gand sa-i cumpar. El bea 60 ml. de suc de morcov, mar si portocala facut in casa si ii place foarte mult.
shirel
Scris: Tuesday, September 23, 2008 11:20 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
nu prea este indicat de dat sucuri din comert.Eden a baut numai apa.
carla
Scris: Tuesday, September 23, 2008 11:23 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 2/8/2007
Pana la un an am avut grija sa nu-i dau lui Cristian suc din comert,doar facut de mine,dar mai prinde ocazia ,desi stie ca n-are voie.Incerc sa-l protejez cand e langa mine.
bebelusa1
Scris: Saturday, January 14, 2012 10:18 AM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/11/2012
EU IAM DAT TEDDY SI NECTAR
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.