Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vanina
Postat: Saturday, September 12, 2009 8:21 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 12/19/2008
Postari: 886
Locatia: Iasi
Bulibuli ms pt explicatii pupici
Si eu aveam impresia, la prima vedere, ca aia e mama, dar, vorba lui t-mihaela, nu s-ar filma singura.
Eu raman shocata de fiecare data cand vad mame care isi bat bebelusii, nu le suportsorry Din toate mamele pe care le cunosc cu copii de-o seama cu al meu sau mai mici, nu stiu decat 2 mame care nu si-au batut inca (,) copiii pale ... asa ca ce pretentii mai pot avea de la bone cry
bulibuli
Postat: Sunday, September 13, 2009 2:51 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
poate o filmeaza altcineva, ca ea sigur nu stie ca-i filmata... dar bona zic eu ca ar fi fost mai cu teama sa nu se cunoasca... in schimb asta il loveste de parca nu ar da socoteala nimanui... in fine, o cretina oricum... vanina - trist dar din pacate foarte adevarat ce spui tu pale pale
Kiki
Postat: Tuesday, September 15, 2009 11:09 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Ei da, am trait s-o vad si pe asta! banghead
O noua papusa "educativa": Papusa Pole dancer, adica mai pe romaneste papusa care danseaza la bara! angry angry angry angry Detalii aici

cristinaflorina
Postat: Tuesday, September 15, 2009 11:22 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/12/2008
Postari: 1309
Locatia: bucuresti
Kiki wrote:
O noua papusa "educativa": Papusa Pole dancer, adica mai pe romaneste papusa care danseaza la bara! angry angry angry angry Detalii aici

Doamne fereste nu stiu ce sa mai scoata.Oamnei fara cap si pe urma cica de ce sunt atite violuri,crime,batai,nuditate la scoala etc.Prost o fi parintele care o cumpara asa ceva fetei lui.Hai ca m-am enervat ma duc sa ma calmez cu o cafeaalcool angry angry
ingerash
Postat: Tuesday, September 15, 2009 11:26 AM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Kiki wrote:

what what what stop ce educativa,la ce?!?tunete

t-mihaela
Postat: Tuesday, September 15, 2009 5:49 PM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Papusa pentru adulti dezaxati ca pentru copii nu as crede s-o cumpere cineva.Uneori ,la cate vad si pe aici ma intreb daca nu ar trebuie sa ma mut in Iran ,cum ai calcat stramb gata ti-au pus streangul de gat closedtopic
g_nicoleta2000
Postat: Friday, September 18, 2009 7:45 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Am si eu o chestie care m-a tot urmareste, face parte din stupizeniile vietii si mi-e tare greu sa uit sau sa trec peste. La inceputul saptamanii trecute cand ne-am intors din concediu am mers cu Alex la fosta gradinita sa vedem daca mai vrea sa mearga acolo si am avut parte de una din cele mai ingrozitoare vesti. La Sulina jur ca nu am deschis Tv-ul eram satui toti de el asa ca ne-am simtit super fara el. Atata doar ca la plecare din Bacau am luat de la un Rompetrol un ziar unde pe prima pagina dadea despre un nebun care si-a omorat fetia de aproape 4 anisori. Recunosc ca nu am dat mare importanta era inca o alta stire din iad, sincer de asta nu mai deschid nici ziare si nici nu ma uit la stiri, nu vreau sa stiu de ce sunt cei de langa mine capabili.
Atata doar ca la gradi unde Alex nici nu a vrut sa auda sa se reantoarca, Doamna educatoare ne spunea ce copii au mai plecat din grupa si despre tragedie... eu intreb care tragedie??? pai nu ati vazut la tv? i-au dat poza peste tot?? despre ce vorbiti, intreb eu???
Traznetul cade usor pete mine, Alesia, fetita ce a platit nebunia tatalui era colega cu Alex de grupa, am filme de la serbari cu ea, fetele se jucau impreuna si se placeau plans plans nu pot sa cred nici acum ... ce ciudat ca-mi era mai comod daca nu cunosteam copilulbanghead

Dumnezeu sa te odihneasca, Alesia!plans

Apoi tot la stiri din zona neagra imi spune sotul in seara asta ca a murit o tipa de o seama cu noi de cancer osos, sincer nu o prea placeam pe fata dar la un moment dar se cumintise, facuse acum 2 ani un baietel si dintr-o data GATA! Cum te lasa Dumnezeu sa mori cand ai un copil de nici 2 ani??

Dumnezeu sa te odihneasca, Monica!

Iar nu-l inteleg pe Dumnezeu, ma face sa ma simt atat de mica si de insignifianta....cry
bulibuli
Postat: Friday, September 18, 2009 7:56 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
pale pale pale
kali
Postat: Friday, September 18, 2009 8:00 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
cry
carla
Postat: Friday, September 18, 2009 8:02 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Nicoleta,imi pare rau cate simti asa,incearca ,in loc sa-l intelegi pe D-zeu,sa te lasi in mainile Lui,te vei simti mai libera si mai fericita.
Cris-DL
Postat: Friday, September 18, 2009 8:04 PM

Nivel: Senior

Intrat: 10/4/2006
Postari: 6849
Locatia: over the rainbow
cry pale
Kiki
Postat: Friday, September 18, 2009 8:05 PM

Nivel: TOP TEAM

Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Of, Nico! Nici eu nu am vazut stirea cu fetita respectiva... N-am cuvinte! pale
g_nicoleta2000
Postat: Friday, September 18, 2009 8:13 PM

Postari: 3898
Locatia: Bacau
Kiki, nu ai pierdut nimic, in final cei de la Otv au reusit sa faca "ancheta" si din asta sau cel putin asa mi-a spus educatoarea. Cum de reusesc sa atraga in peste 400.000 de oameni sa se uite la mizerii nu stiu.

Carla, pupici , daca as fi primit un banut de fiecare data cand imi spunea cineva asta...., probabil trebuie sa te simti liber si iubit ca sa nu te apuce disperarea. Inteleg ce spui cu mintea dar nu si cu sufletul , oricum ma doare.

Multumesc fetelor ca ati citit durerea mea, chiar este un strop de terapie .computerlove
Lilly of the valley
Postat: Friday, September 18, 2009 8:29 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
g_nicoleta2000 wrote:
...Cum de reusesc sa atraga in peste 400.000 de oameni sa se uite la mizerii nu stiu.

....

Multumesc fetelor ca ati citit durerea mea, chiar este un strop de terapie .computerlove

Pt. ca tragediile atrag ca un magnet, niciodata nu o sa devina stire de senzatie ca un doctor a salvat o viata ci contrariul. Si sa nu crezi ca mediei ii pasa, se fooseste doar de eveniment pt. a atrage audienta, audienta mare ducand la contracte publicitare banoase. Totul se rezuma la bani si putere. Uite numai cati gura casca se aduna cand vad un om la pamant si servesc pe tava comentarii ofensatoare de genul: un betiv ..., fara sa cunoasca omul sau sa gandeasca la o posibila boala. In cazul in care ar trebui sa vina in ajutor intorc privirea fara a lua pic de atitudine.

Sper ca te simti un pic mai binecomputerlove

Nu e chiar locul potrivit, dar de la o vreme sesizez ceva agresivitate, in limbaj, atitudine si mimica gestuala a tuturor celor de pe strada. De te loveste cineva cu umarul, chiar el fiind vinovat, "scuze" a devenit desuet. E un soi de care pe care? Cine injura mai vulgar? Cine jigneste pe cine. Cine e mai VIP ca celalalt? Sa nu mai spun ca daca-si vede portofelul ceva mai gros decat al tau, deja esti gunoi pe langa el.
Si asta mi se intampla zilnic sa vad, din momentul in care am incuiat usa casei, pana cand am descuiat-o pt. revenire. E strigator la cer! In ce lume traim? Tatal sa-si omoare copilul, mama pruncul inca nenascut, copii sa-si loveasca parintii... tipete, injuraturi...

Lilly of the valley
Postat: Friday, September 18, 2009 8:31 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Continuarea
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed