Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
bulibuli
Postat: Friday, September 12, 2008 11:22 AM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
asta e nenorocirea, ca iau copii de la mamele sarmane, dar care vor sa si-i creasca... in loc sa le ajute pe ele cu bani, le dau copiii unora care au la randul lor 1-2 copii si foloseasc banii primiti in interese proprii iar pe cei luati in asistenta ii tin flamanzi si dezbracati...
asta e adevarul...
dar n-ar da banii astia sa ajute mama naturala care se vede nevoita sa-si duca copilul/copiii la leagan ca nu are bani... il ia din familia lui si-l duce intr-o familie care-l bate, il maltrateaza si il foloseste ca sursa de venit si eventual la munci...
in spital am vazut foarte multi astfel de copii, imi dadeam seama de la o posta ca sunt batuti si nemancati, si neingrijiti... dar daca incercai sa sugerezi ceva sarea madam asistenta maternala 3 metri in sus ca... cum pot sa spun asa ceva!! e slab ca nu mananca e al dracului, s-a lovit pt ca n-are astampar, numai rele stie sa faca, etc... era mare problema la copiii astia, cand veneau trebuia facuta o tona de hartogaraie, ca imediat aparea protectia copilului sa afle ce s-a intamplat...
bulibuli
Postat: Friday, September 12, 2008 11:32 AM

eu nu generalizez, sunt constienta ca sunt si multe asistente maternale care au grija de copil ca si cum ar fi al lor, chiar stiu cateva...

cazuri de genul celui de mai sus am intalnit destul de des la spital, nu aveti idee cat de des, nu numai copii proveniti din leagane, dar si copii ai caror parinti muncesc in alta tara si sunt lasati la matusi sau alte rude, va rog sa ma credeti, mai multe cazuri decat va puteti imagina, copii batuti si nemancati, desi parintii lor au plecat sa le poata oferi o viata mai buna si trimit sute sau poate mii de euro la aceste rude pt copiii lor... sunt in primul rand distrusi emotional, nemancati si batuti... ti se rupe inima.. pe cei mai marisori incercam sa-i trag de limba si se vede ca le e teama sa vorbeasca, dar iti vorbesc cu ochii...
deci pe oricine sfatuiesc sa aibe maaaaare maaaaare grija cu cine lasa copilul, atunci cand nu are de ales, si sa tina minte ca exista o singura fiinta pe lumea asta in stare sa sacrifice orice pentru un copil, fara absolut nici un interes.. aceea este Mama
Rody
Postat: Friday, September 12, 2008 11:33 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
Ii doare in fund pe cei de la Protectia Copilului.Degeaaba se tot dau mare la apa mica acum cand bietul copil nu mai .Dupa razboi multi razboinici se aratabanghead banghead banghead banghead
bulibuli
Postat: Friday, September 12, 2008 11:36 AM

Rody wrote:
Ii doare in fund pe cei de la Protectia Copilului.Degeaaba se tot dau mare la apa mica acum cand bietul copil nu mai .Dupa razboi multi razboinici se aratabanghead banghead banghead banghead

asa este, Rody, din pacate.. odata am incercat sa sugerez ca banuiesc, ca copilul nu s-a ranit singur, ca nu avea cum... si s-a replicat cu raceala sa le dau foaia sa consemneze starea copilului, si dupa ce s-au vazut cu hartiile in regula s-au intors linistiti la cafelele lor, de la care fusesera deranjati...
dar eu sper in suflet ca se va schimba ceva...
bulinutza
Postat: Friday, September 12, 2008 12:33 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/14/2007
Postari: 3780
Locatia: intre prietene dragi...
Eu n-am putut vizona filmuletzul pana la capat....
E cumpliiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!
shirel
Postat: Friday, September 12, 2008 1:29 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Vreau sa zic ca pina in clipa de fatza ,dupa un cosmar urat noaptea mi-a ramas in fata ochiilor chipul baietelului care cerea ajutor si nimeni nu a fost acolo
sa il asculte.
Daca as putea as aduce la mine pe toti copii
care sunt fara ajutor si abandonati,nu-i vreti nu-i omorati datii la altcineva sunt atatea persoane care nu au copii si ar fi bucurosi sa-i infiezi,la astia le fac mii si mii de probleme dar cind sunt lasati sa moara ca un caine nimeni nu e vinovat.
Baietel Lucian trebuie razbunat si sper ca avocata pe care am vazut-o sa aiba puterea de a se lupta pentru ca cei vinovati sa plateasca .
Dupa visul pe care l-am avut sunt sigura ca sufletul acestui copil pina la urma isi va gasi linistea si odihna mult merita!plans plans plans plans
Kiki
Postat: Friday, September 12, 2008 1:34 PM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
Imi e frica sa deschid linkul. Comentariile voastre sunt graitoare si arhisuficiente pale pale pale pale
Mela
Postat: Friday, September 12, 2008 1:48 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
si eu ma tot invart pe-aici inca nu am citit stirea...desi cand am vazut si pe Cristy la stare de spirit,am zis ca trebuie sa imi fac curaj mult sa deschid linkul...
rosenfeld_claudia
Postat: Friday, September 12, 2008 2:08 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/10/2008
Postari: 280
Locatia: gent
Kiki wrote:
Imi e frica sa deschid linkul. Comentariile voastre sunt graitoare si arhisuficiente pale pale pale pale

Nici eu nu am curajul sa-l deschid, de cand am si eu bebe sunt tare sensibila la orice e legat de copilasii nevinovati... uff cry pale pale
bulibuli
Postat: Friday, September 12, 2008 2:45 PM

shirel wrote:
sunt atatea persoane care nu au copii si ar fi bucurosi sa-i infiezi,la astia le fac mii si mii de probleme dar cind sunt lasati sa moara ca un caine nimeni nu e vinovat.

foarte adevarat, shirelpale
Cristy
Postat: Friday, September 12, 2008 3:37 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Fetelor puteti deschideti link-ul, insa nu dati play la film .... nu sunt om pana in clipa de fata pale
Poate sunt eu mai sensibila si sa imi scuzati vorbele, pentru mine ieri a fost mult prea mult...

Ieri s-a gasit si cadavrul fetitei de 4 ani omarata de bunicul ei aici in Israel (era cazul de care vorbea Shirel), pe urma aceasta stire.. pur si simplu m-au doborat.

Mi-as fi dorit sa am puterea sa curat tot raul din lume, cum nu o am.... ma simt ... neputincioasa pale
Mela
Postat: Friday, September 12, 2008 4:25 PM

Intrat: 11/19/2006
Postari: 13514
Locatia: belgia
nu m-a lasat inima sa ma uit mai mult de 20 de secunde din film,vai de mine,da nu pot sa vad,refuz sa cred ca femeia aia nu e in puscarie,pai sa fie ea aici era deja inchisa,nu mustrata sau mai stiu eu ce.pai cum naiba,nu se sesizeaza nimeni,politia nu zice nimic ca vede un copil ars de tigara si fara degete?
da nu se poate chiar asa cevacry cry cry cry
ciocolatzica
Postat: Friday, September 12, 2008 4:35 PM

Nivel: Grupa mica

Postari: 178
fetelor uitati va acum la tv,pe acasa,sunt stiri despre lucian si femeia ucisasa,idioata,criminala dracu
mamica23
Postat: Friday, September 12, 2008 4:42 PM

Intrat: 2/21/2008
Postari: 3402
Locatia: turda
bulinutza wrote:
Eu n-am putut vizona filmuletzul pana la capat....
E cumpliiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!

Nici eu...,si acuma plang,nu ma pot opriuff uff uff Saracul baietelangel ,nu am cuvinte...pale cry
petro
Postat: Friday, September 12, 2008 5:00 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Feteleeee! faceti ca mine: vizionez The Money Chanel si Minimax. Pe primul nu inteleg nimic si pe celalalt inteleg tot. Iar stiri de genul astora nu gasesc. E groaznic sa afli asemenea lucruri si ca exista asemenea monstrii. pale
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed