Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cristy
Postat: Sunday, September 7, 2008 9:59 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Ce coincidenta Mariutacry verisorul meu este in aceasi situatie, sotia a plecat la lucru in Italia cand vata avea mai putin de un an, acum fata are 5 anisori, si stau toti cu frica ca va veni mama sa o ia uff plans ba mai mult, poate sa ceara si 1/2 din apartamentul verisorului la care nu a contribuit nici cu un leu.
4 ani de cand este plecata nu stiu daca a trimis 1000$ in total pentru intretinerea fetei guns duel iar2 ani din 4 nici nu a sunat acasa closedtopic
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 7, 2008 10:25 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Cam asa a fost si aici. La partaj a obtinut jumatate din apartament, dar nu-i poate obliga nimeni sa-l vanda. Nu poate astepta decat la nesfarsit vanzarea apartamentului.Amica i-a facut o invitatie "Da vina draga si locuieste cu noi!"ras
t-mihaela
Postat: Sunday, September 7, 2008 6:55 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
S-a intamplat asa din cauza ca tatal n-a facut actiune impotriva mamei s-o decada din drepuri parintesti.Dupa 5 ani de lipsa cred ca orice instanta o decadea din drepturi.Eu asa vad situatia, a trecut un an , doi si mama nu mai apare trebuie inceputa o actiune, ceva care s-o tina acolo unde e pe veci guns sau o poate obliga sa contribuie la cresterea copilului cu o suma anume.
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 7, 2008 7:29 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Adevarat! Dar asistenta sociala cica a facut ancheta si a observat.bataus
t-mihaela
Postat: Sunday, September 7, 2008 8:03 PM

Eu am observat din cazurile in care asistenta sociala e implicata ca prea se pune sufet si se judeca cu altceva decat cu ratiunea..." mama nu se indura sa lase copilul" si alte din genul asta motive stupide care fac asistenta sociala sa treaca cu vederea cazuri de copii abuzati.Daca legea zice sa iei copilul din mediul neprielnic ,plin de mizerie si abuzuri atunci ia-l si gata .De asta mamele fac copii ca sa-i duca la cersit, ca li se permite .Daca statul ar lua copilul imediat atunci nici mama n-ar mai face o afacere din nasterea de copii.Intr-o zi , v-am mai spus poate, ma acosteaza o una la cersit ca are nu stiu cati copii de crescut.O canadianca ar fi pus mana pe telefon si ar cere asistentei sociale sa-i ia copii ca mama nu are cu ce-i creste.Dar eu ca sunt obisnuita cu cersetori i-am dat 5$ ...si rau am facut am alimentat cersetoria.banghead
Rody
Postat: Sunday, September 7, 2008 9:47 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
OBSEDAT SEXUALbanghead
shirel
Postat: Tuesday, September 9, 2008 10:21 PM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Chiar astazi am vazut pe Protv international
4 bebelusi care au fost arsi cu o solutie de catre asistentele din maternitate.
Cum se poate asa ceva ,eu una cred ca muream daca-i facea asa ceva copilului meu .
si ce inseamna pedeapsa asta de ai retine 10 % din salar ?Ce lipsa de raspundere ,nu credeti?
bulibuli
Postat: Tuesday, September 9, 2008 10:35 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 3/17/2008
Postari: 9649
da, de dimineata tot aud stirea asta... nu pot sa-mi imaginez cum a putut sa faca o asemenea greseala... nu stiu ce-as putea face daca as fi parinte, cred ca mi-as iesi din minti...
carla
Postat: Tuesday, September 9, 2008 10:52 PM

Intrat: 2/8/2007
Postari: 14165
Ma rog din tot sufletul sa ramana copilasii fara urme.
Sfefania_Johansson
Postat: Wednesday, September 10, 2008 4:11 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
niste nenorocititunete sunt atat de revoltatatunete aia trebuiau dati afara..si fara drept de a mai profesa vreodata in sanatate..
cica se poate intampla oricuinervi nervi dar mie de ce nu mi se intampla? sau voua, mamicile de pe forum??? de ce nu i s-a intamplat nimanui cunoscut mie? ce nemernicitunete tunete tunete
Ania
Postat: Wednesday, September 10, 2008 4:17 PM

Nivel: Ambasador

Intrat: 10/23/2006
Postari: 680
Locatia: families are forever !
Am auzit si eu aceasta stire si nu mi`a venit sa cred ca un "personal calificat" ar putea face o asemenea greseala.
10% din salariu e prea putin pt greseala facuta dar se vede ca traim in Romania - no offence !
t-mihaela
Postat: Wednesday, September 10, 2008 7:27 PM

Fetelor, mi-am amintit ceva apropo de accidente la locul de munca ...din neglijenta nu dn altceva.Eram la munca ,la o gradi ,copiii se jucau pe covor si eu mi-am fiert apa de cafea intr-un ibric.Cafeaua era afara pe hol.iau ibricul clocotit merg cu el printre copii si cum ajung la usa ibricul face poc si raman cu coada in mana.Copiii de obicei se jucau peste tot, dar in secunda aia nenorocita nu era nici unul langa usa .Toata ziua am fost pamantie , nici de lectii nu mi-a ars parca eram in transa ma tot gandeam si gandeam cum am putut fi asa inconstienta sa trec peste copii cu ibricul ala clocotit.Insa grav e ca nu mi-am invatat lectia ,am oparit-o pe Daria exact in acelasi mod cu cana oparita trecuta de colo colo ,arsura mica si fara sechele dar asta din cauza de noroc .Deci sa va spun ce as fi facut eu daca intr-adevar apa aia niimerea in capul copiilor?Mi-as fi dat demisia in secunda a doua siapoi probabil as fi fugit sa traiesc in padure printre animale.pale
shirel
Postat: Thursday, September 11, 2008 10:37 AM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Asa ceva nu se poate ierta,am plins si inca mai pling de ce am putut sa-mi vada ochii.
Doar in lagarele de exterminare am mai vazut
asa ceva!plans plans plans plans
https://www.acasatv.ro/noutati-acasa/emisiuni/exclusiv-imagini-socante-martiriul-unui-inger-s-a-intamplat-in.html

Unde sunt vinovatii si cum de ei pot dormi bine noaptea.
Fetelor am crezut ca mor cand am vazut asa ceva,imi cer scuze ca v-am pus sa vedeti si voi asa ceva dar trebuie sa invatam din acest caz si sa nu fim neutri de tot ce se intampla in jurul nostru indiferent unde am fi!
TeosOf
Postat: Thursday, September 11, 2008 12:09 PM

Intrat: 3/4/2008
Postari: 7332
Am auzit de acest caz, dar n-am urmarit stirea ca ma ingrozea. Acum m-am uitat cam un minut la ce ai postat, dar m-au luat toate durerile. Nu mai spun ca mai aveam un pic si-ncepeam sa plang.
Dupa tot ce am vazut, pot sa spun, ca eu cu mana mea, as putea sa-i fac ce a facut si ea acelui copil, chiar daca nu-i al meu. Noroc pe criminala aia ca nu e langa mine.
oanalaurisa
Postat: Thursday, September 11, 2008 12:19 PM

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Pe langa stirile acestea ingrozitoare,iata inca una si asta horror de tot:

https://www.protv.ro/stiri/eveniment/mama-bebelusului-gasit-mort-intr-un-lac-de-acumulare-cautata-si.html
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed