Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Tuesday, July 15, 2008 11:57 AM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Si inca o stire destul de trista

AICI
shirel
Postat: Tuesday, July 15, 2008 2:37 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Doamne fereste de asa ceva ,saracele fetitze
ramase fara mama!pale pale plans plans
Si chiar se poate intampla la orice!
oana_nicole
Postat: Friday, September 5, 2008 1:49 PM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 6570
Locatia: end of the rainbow
Am vazut stirea de mai jos aseara... Groaznic!!! plans pale pale pale In ce tara traim, oare? Chiar exista protectie sociala, sau si asta e o gluma proasta? banghead nervi

REPORTAJ
cute_babies_of_mine
Postat: Friday, September 5, 2008 1:57 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 4/4/2006
Postari: 8978
Locatia: Piatra Neamt, Romania
Se intampla langa noi
Alyna
Postat: Friday, September 5, 2008 3:02 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Chestiile astea se intampla de mult,dar nu inteleg de ce autoritatile nu fac nimic.Protectia sociala la noi a devenit o institutie existenta doar pe hartii...in statele de plata....E trist ca sufera asa de multi copii si nimeni nu vrea sa deschida ochii sa faca ceva.Pe mine m-a impresionat profund cazul copilului de 4 anisori ucis dupa atata calvar trait alaturi de o nenorocita care ar fi trebuit sa-i fie o a doua mamabanghead banghead banghead Eu una,i-as fi bagat la inchisoare si pe cei care s-au ocupat direct de cazul acelui copil,pentru ca sunt direct responsabili de tragedie.De ce nu se dau sanctiuni severe asistentilor sociali care nu se autosesizeaza cu privire la cazul acestor copii exploatati????Sa-i retraga din mediul acela,sa-i ocroteasca,asa cum ar trebui sa faca....E trist tare ce se intampla in Romania...cred ca voi invata sa inchid ochii la ceea ce se intampla langa mine,ca daca nu,innebunesc eu si cei care ar trebui sa se ocupe de asta,isi beau cafeaua linistiti,cu o apriga durere in posterior.
bereea
Postat: Friday, September 5, 2008 3:15 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22772
Nu pot sa cred ca in anul 2008 sunt oameni care traiesc in asemenea mizerie.De ce o femeie care nu are cu ce-si creste copiii, continua sa-i faca?Pentru a incasa amarata aia de alocatie?
a fi mama nu e o meserie , e un dar si cred ca anumite specimene din astea care nu sunt interesate de copiii lor n-ar trebui sa aiba parte de ei.E rusinos.
Si cred ca este de condamnat si primarul si politia si asistentii sociali pentru ca permit ca niste copii sa traiasca in acele conditii.Ar fi trebuit sa ia de mult masuri.
Rody
Postat: Friday, September 5, 2008 3:15 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
cute_baby_of_mine wrote:

mamaia ,ma luat durearea de captoanerele uff uff uff
Rody
Postat: Friday, September 5, 2008 3:21 PM

Intrat: 6/10/2006
Postari: 6198
Locatia: Peste tot si nicaieri...
oana_nicole wrote:
Am vazut stirea de mai jos aseara... Groaznic!!! plans pale pale pale In ce tara traim, oare? Chiar exista protectie sociala, sau si asta e o gluma proasta? banghead nervi

REPORTAJ

Vai de capul meuplans plans plans plans
raly
Postat: Friday, September 5, 2008 9:42 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
cute_baby_of_mine wrote:

Doamneeeeeeeeeeeee!alcool alcool
dya
Postat: Saturday, September 6, 2008 10:38 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
Eu astfel de stiri le evit pe cit posibil ....cred ca daca as fi linga o nenorocita de femeie ca astea care isi nenorocesc copii mi-as pierde orice urma de ratiune si as sari in gitul ei. banghead banghead banghead banghead
Cristy
Postat: Saturday, September 6, 2008 2:09 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Eu zic asa, unde cersitul este permis si unde autoritatile nu fac nimic ca sa opreasca/adune copii de pe strazi sau sa ia masutri drasnice impotriva parintilor, o sa auzim si mai multe povesti din acestea.
Nu dau vina pe parinti, ieri mi-a spus sotul un lucru : "o poarta neincuiata invita hotii"!! Asa si aici, nu se face nimic mpotriva acestui lucru, intotdeauna vor fi familii care vor profita de aceasta ocazie !!
Vinovati direct sunt autoritatile, asistenta socila, protectia copiilor pentru ca inchid ochii ori de cate ori vad copii care cersesc!

Cat despre femeia care isi creste copii in mizerie, sincer va spun, nu numai autoritatile sau/si mama copiilor sunt de vina, acei oameni care au iesit in strada sa invinuiasca primarul unde au fost pana acum?? De ce nu au facut front comun sa ajute aceasta familie? Orinde sunt mesteri sa repare o usa, orinde exista un gemagiu sa doneze un geam, case cu copii sa doneza hainute, poate chiar si putina mancare... daca vecinei mele i-ar fi murit un copil de pneumonie din cauza unei situatii precare nu mi-as fi iertat-o niciodata penru faptul ca am stiut de aceasta situatie si nu am actionat in vre-un fel !! Nicidecum nu as fi dormit linistita si nu as fi asteptat actiunea unor autoritati incompetente !!
Sfefania_Johansson
Postat: Saturday, September 6, 2008 2:16 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 10/24/2007
Postari: 2267
Locatia: Suedia
Cristynewclap thumright
rosenfeld_claudia
Postat: Saturday, September 6, 2008 3:04 PM

Nivel: Grupa mijlocie

Intrat: 8/10/2008
Postari: 280
Locatia: gent
dya wrote:
Eu astfel de stiri le evit pe cit posibil ....cred ca daca as fi linga o nenorocita de femeie ca astea care isi nenorocesc copii mi-as pierde orice urma de ratiune si as sari in gitul ei. banghead banghead banghead banghead

Si eu incerc sa nu ma uit la asemenea stiri, ma doare prea tare pentru copiii aceia nevinocati!plans
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 7, 2008 1:30 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
Si ca sa o completez pe Cristy ....
vinovati sunt cetatenii: e o oferta la cerere. cand o sa stopam "alimentarea" cersetorilor, atunci va stopa si fenomenul.
Lilly of the valley
Postat: Sunday, September 7, 2008 8:33 AM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
apropo de pasapoartele copiilor ...
am o amica recasatorita. actualul ei sot mai are un copil din alta casatorie. fosta sotie ia copilul si pleaca in Italia, unde lucreaza ea, fara consimtamantul tatalui. la granita a trecut bine merci, fara ca politia de frontiera sa intrebe ceva. iar mama asta duel duel duel guns guns guns a plecat in Italia, a stat 5 ani fara copil, vine acum il ia si plecata e, iar pt. copil ea e o straina, l-a lasat cand avea 1 an.
si aici ar fi de comenat despre asistenta sociala, care la proces a acordat tutele mamei, in lipsatunete
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed