Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
oanalaurisa
Postat: Friday, June 27, 2008 5:11 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/10/2007
Postari: 5597

Aaaaa si legat de stirea cu fetita de 11 ani insarcinata...am vazut de cateva luni la tv o alta fetita tot violata de un nemernic,care ramanand insarcinata,a plecat de acasa la o matusa din alt oras,care a ajutat-o sa gaseasca un centru maternal,care gazduieste viitoare mamici care nu vor sa avorteze si fata a mers acolo,au primit-o,a nascut un copilas sanatos si sta acolo si are grija de el,primeste ajutor 700 ron si a zis ca prefera sa-si creasca copilasul chiar daca asta inseamna sa-si sacrifice copilaria.
kali
Postat: Friday, June 27, 2008 5:14 PM

Nivel: MEMBRU FONDATOR

Intrat: 5/27/2006
Postari: 14381
26 iunie 2008
Mitropolia Moldovei si Bucovinei va acorda sprijin fetitei de 11 ani ramasa insarcinata

Mitropolia Moldovei si Bucovinei, fidela principiilor credintei crestine de sustinere si de protejare a vietii umane, a acordat si va acorda tot sprijinul necesar, spiritual si material, fetitei de 11 ani, din judetul Neamt, care a ramas insarcinata, informeaza Biroul de Presa al Mitropoliei Moldovei si Bucovinei. Inca din momentul in care aceasta minora a fost internata la Maternitatea 'Cuza Voda' din Iasi, cazul a fost in atentia Bisericii. Mai intai, preotul de caritate din aceasta institutie a acordat consiliere spirituala atat fetitei, cat si familiei acesteia. Dupa intoarcerea acasa, cazul a fost preluat de Protopopiatul Roznov, respectiv de parohia Piatra Soimului 2, din care face parte familia fetitei. Prin aceste institutii ale sale, conducerea Mitropoliei Moldovei si Bucovinei a transmis familiei ca, daca nu va decide intreruperea sarcinii, va acoperi integral toate cheltuielile materiale implicate de nasterea copilului. Dupa nasterea copilului, Mitropolia Moldovei si Bucovinei va sustine financiar cheltuielile aferente cresterii acestuia de catre familie. In caz ca familia nu doreste pastrarea copilului, Mitropolia Moldovei si Bucovinei va asigura preluarea acestuia de catre o institutie abilitata in acest sens, urmand a acoperi toate cheltuielile materiale si a se ingriji pentru asigurarea unei educatii corespunzatoare. Totodata, in cazul in care familia va renunta la trimiterea minorei in Anglia, pentru intrerupere de sarcina, Mitropolia Moldovei si Bucovinei se ofera sa acopere toate cheltuielile facute deja in vederea deplasarii in strainatate.
Alyna
Postat: Friday, June 27, 2008 5:51 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Am inteles ca parintii vor cu orice pret avortuluff uff Deja si-au rezervat bilete spre Anglia(asta chiar daca au aflat de decizia Mitropoliei).
kali
Postat: Friday, June 27, 2008 5:56 PM

Alyna wrote:
Am inteles ca parintii vor cu orice pret avortuluff uff Deja si-au rezervat bilete spre Anglia(asta chiar daca au aflat de decizia Mitropoliei).

Ha,ha... desi, mai nou, i se permite sa faca avortul in Ro. In plus mama fetei nu vrea sa-l reclame pe violator.

Ma asteptam... doar nu o sa rateze familia o excursie moca in Anglia... Cand o sa mai profite ei putin de valva creata in jurul lor, de publicitate? Cand o sa mai fie ei vedete in sat? E aventura vietii lor!... eventual raman pe acolo- pun rapid de-un cort si fac cersatorie, ca o familie fericita ce sunt: mama, fiica, unchi...

Lilly of the valley
Postat: Friday, June 27, 2008 6:02 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
kali wrote:

Ha,ha... desi, mai nou, i se permite sa faca avortul in Ro. In plus mama fetei nu vrea sa-l reclame pe violator.

...

cu sau fara reclamatia mamei, violatorul tot va fi judecat si probabil condamnat pentru relatii incestuase, corupere de minori, intretinere relatii sexuale cu minori. chitara sper ca si parintii sa fie in atentia autoritatilor. si uite asa revin la asistenta sociala din mediul rural. exista, dar lipseste cu desavarsire, nu mai spun de ceilalti: scoala, preot.
kali
Postat: Friday, June 27, 2008 6:04 PM

mariuta wrote:

cu sau fara reclamatia mamei, violatorul tot va fi judecat si probabil condamnat pentru relatii incestuase, corupere de minori, intretinere relatii sexuale cu minori. chitara sper ca si parintii sa fie in atentia autoritatilor. si uite asa revin la asistenta sociala din mediul rural. exista, dar lipseste cu desavarsire, nu mai spun de ceilalti: scoala, preot.

Tribunalul Neamt a respins ca nefondata propunerea procurorilor de arestare a unchiului fetitei, acuzat de viol. Tânarul de 19 ani nu este de gasit.Thumb down
Lilly of the valley
Postat: Friday, June 27, 2008 6:08 PM

kali wrote:

Tribunalul Neamt a respins ca nefondata propunerea procurorilor de arestare a unchiului fetitei, acuzat de viol. Tânarul de 19 ani nu este de gasit.Thumb down

rambo
ha, ha, ha ... se judeca in lipsa si se da in urmarire generala. Directia pentru protectia copilului trebuia sa faca apel, recurs sau ce Dumnezeu trebuie, ca nu pricep la termenii astia juridici.
traim in Romaniabanghead banghead banghead
Alyna
Postat: Friday, June 27, 2008 6:09 PM

Mda..dupa cum va ziceam...rromiangry angry bataus bataus Eu una sunt sigura ca fata s-a culcat de bunavoie cu cine s-o fi culcat(e posibil sa nu fi fost unchiul ei;in plus nu exista nici o dovada a unui viol)...Am mai zis:copilul e singurul nevinovat.Fata are si ea parte de vina.Stiu prea bine cum sunt fetele din categoria eibataus Macar de ar supravietui copilul,pentru ca au fost mai multe familii care s-au oferit sa-l infieze in cazul in care va trai..Poate el are sanse la o viata mai buna,departe de animalele aleaangry
Lilly of the valley
Postat: Friday, June 27, 2008 6:13 PM

Dincolo de orice alt aspect senzational al stirii, principalul vinovat este mama fetei, careia i-as pune pielea la saramura. La 11 ani sa nu stai cu ochii pe copila, sa nu vezi nimic, chiar ai orbul gainilorangry bataus
Fetelor eu mi-am petrecut toata studentia in comunitatea de rromi din ciurea si le cunosc bine obiceiurile. ei tin la feciorie pana la casatorie, nu trebuie generalizat.
Alyna
Postat: Friday, June 27, 2008 6:16 PM

Pai tocmai ca tin...de aia fata a calcat stramb iar familia incearca sa spele rusinea prin scandalul astabataus .
kali
Postat: Friday, June 27, 2008 6:19 PM

E foarte greu de demonstrat dupa atata timp ca barbatul nu a avut consimtamantul fetei. Cel mult, daca se stabileste care e tatal biologic, poate fi acuzat de incest sau raport sexual cu minori.
petro
Postat: Friday, June 27, 2008 6:47 PM

Intrat: 1/31/2008
Postari: 3374
Eu la 11 ani ma jucam cu papusile in Ceata fetelor si tipam ca descreieratele Mamaaaaaaa!!! cand venea cate un baiat sa se uite la noi. Nu prea inteleg ce s-a putut intampla cu fetita aia daca n-a fost viol. Cum stie la 11 ani ce inseamna o relatie intre o femeie si un barbat scratch.
Cristy
Postat: Friday, June 27, 2008 6:55 PM

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Stiri super... despre fata si avortul ei s-a anuntat si in Israel la radio, probabil o vor face si la stiri TV... uff
Alyna
Postat: Friday, June 27, 2008 7:18 PM

Cristy wrote:
Stiri super... despre fata si avortul ei s-a anuntat si in Israel la radio, probabil o vor face si la stiri TV... uff

Si uite cum ne facem iar de ras in lume,tot din cauza unor nenorociti... nu-s in stare sa-si creasca copilul si tot ei fac scandal si agita apele.Ar trebui facut un sondaj,sa se vada cate tigancuse raman gravide innainte de 14 ani si n-o sa se mai faca atata trevatura legat de cazul astanervi Nu trebuiesc comparate fetitele de etnie rroma cu cele romance,pentru ca nu exista grad de comparatie.Traiesc intr-un mediu ostil,fara acces la educatie,intre adulti preocupati cu tot felul de nelegiuiri.Am vazut odata cateva tigancuse de vreo 8 anisori,care vorbeau exact ca la "usa cortului",facand tot felul de aluzii deplasate la niste tineri juni de aceeasi etnie..e clar ca stiu fetele de toate.Ca daca nu stiu,le invata rudele...
t-mihaela
Postat: Friday, June 27, 2008 7:41 PM

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Cine stie ce scenarii de groaza se petrec in comunitatea astora cu fetele ,cred ca le culca cu barbati de la 5 ani ca sa se invete cu kestia si la 11 ani cand deja sunt mame nu mai sufera ca n-au copilarie ca oricum nu stiu ce-i aia copilarie.Saracii copii pale
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed