Stiri Shoc !

Options Stiri Shoc !
Subiectul anterior · Subiectul urmator
Cristy
Postat: Saturday, June 21, 2008 8:10 PM

Nivel: Senior

Intrat: 1/8/2007
Postari: 6843
Locatia: Israel
Ma bag si eu in discutie sa nu dati cu rosii angel

Ceea ce voiam sa zic, intradevar este periclos sa lasi copii in masina vara pe caldurile din Israel(si nu numai), temparatura in masina ajunga pana la 70-80 de grade, daca masina este si neagra pale Vara nu las copii nici un minut si daca o fac las masina deschisa, dar nu cheiile in contact... risc sa raman si fara masina si fara copil pale pale pale A fost un caz aici cand mama s-a dus sa scoata bani din banca la cativa metri de masina si i-au furat masina cu copil cu tot... probabil ca hotul nu si-a dat seama ca este si un copil in masina.. caz fericit ... hotul... dupa cateva ore a sunat politia ca masina este intr-un anumit loc, surpriza a fost ca au gasit copilul mancat si schimbat ras hot cu inima as zice

Dya despre teoria ta, daca poti primi un sfat de la o mamica de 2 copii cu putina experienta, pot zice ca ideea in sine este buna, doar putin nepractica, pentru ca pe vremea cu temperaturi extremiste ai 2 posibilitati, ori tii copilul in casa .. ori iesi cu el daca ai nevoie, daca este sa aleg, eu aleg sa merg cu masina decat pe jos uff pe ger sau canicula suferi mai tare pe jos decat in masina pale pe caldura ori este aer conditionat si muuult mai bine chiar si fara, se deschid geamurile si exista o ventilatie a aerului deci, mai placut...
Vreau sa spun ca daca vremea nu permite, ne abtinem sa facem drumuri lungi/drumetii/excursii in cazul cand sunt spontane (mai greu cand sunt deja programate) pentru ca o excursie o faci nu numai cu masina ci mai trebuie sa faci si activitati in aer liber ...deci ori facem insolatie ori ne dezhidratam, sau pur si simplu suferim de caldura (si asta nu din mersul cu masina) ....geruri nu sunt la noi ras

Vreau sa va povestesc vis-a-vis de lasatul copilului in masina....Eden era micuta avea 2 anisori si am dus-o la gradinita, pe atunci conduceam un Ford Fiesta '84 pe care il poti incuia si fara cheie, din greseala am inchis portiera si ... pac realizez ca am uitat cheile in masina ... si pe Eden tot in masina... masina incuiata.. am incercat timp de 15 minute sa deschidem masina si nu am reusit, imediat am sunat politia.. in 10 minute am inceput sa auzim sirenele.. maisna politiei, pompierii si salvarea pale , intre timp am anuntat si pe Haim care era la 30 km distanata ... au spart pompierii un geam lateral sa putem deschide masina si m-au luat tare ... ca sunt inconstienta.. ca de ce nu am spart parbrizul...dar si-au dat seama ca sunt in stare de soc si mi-au zis ca macar ca am sunat politia, eu eram ocupata sa o distrag pe Eden care deja incepuse sa planga de spaima, nu mai judecam corect, ma bucur ca totusi am avut inspiratia sa sun politia.. intr-un fel sau altul mi-au salvat fata , norocul meu a fost ca era dimineata si totusi o temperatura normala, asa ca fata a iesit nevatamata din toata patania ... darpale nici nu ma gandesc ce s-ar fi putut intampla daca ar fi fost 40 de grade afara, eu una mi-am invatat lectia...nu mai las copii in veci in masina, iar daca se intampla ce mi s-a intamplat mai sus, sparg toate geamurile imediat fara nici o frica, viata copilului este mai pretioasa decat un geam spart la masinapale
ingerash
Postat: Saturday, June 21, 2008 8:59 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 1/17/2008
Postari: 27681
Locatia: u.k.
Cristy imi inchipui prin ce ai trecutpale pale pale Bine ca sa terminat cu bine.angel pupici
shirel
Postat: Saturday, June 21, 2008 9:54 PM

Nivel: SMARALD

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Cristy pale pale pale
MNiko
Postat: Sunday, June 22, 2008 10:24 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5

si totusi se pare ca va duce sarcina pana la capat
dya
Postat: Sunday, June 22, 2008 10:29 AM

Intrat: 5/12/2006
Postari: 12982
Locatia: Hunedoara
what Si uite asa mai apar doi copii a caror viata este distrusa....plans plans plans
Kiki
Postat: Sunday, June 22, 2008 10:34 AM

Nivel: TOP TEAM

Intrat: 2/14/2006
Postari: 36610
Locatia: In casuta cu pitici
dya wrote:
what Si uite asa mai apar doi copii a caror viata este distrusa....plans plans plans

Sa ne traiasca autoritatile si legile tampite1 La mai "mare" boxing
dya
Postat: Sunday, June 22, 2008 10:35 AM

Kiki wrote:

Sa ne traiasca autoritatile si legile tampite1 La mai "mare" boxing

Cita dreptate ai.....pale pale pale
bereea
Postat: Sunday, June 22, 2008 4:13 PM

Nivel: RUBIN

Intrat: 3/29/2007
Postari: 22769
oare daca fetita in cauza era a vreunui membru al acelei comisii , decizia era aceeasi?
Lilly of the valley
Postat: Sunday, June 22, 2008 8:16 PM

Intrat: 3/23/2007
Postari: 12042
bereea wrote:
oare daca fetita in cauza era a vreunui membru al acelei comisii , decizia era aceeasi?

stiu sigur ca a mai fost un caz in Iasi, a fetitei in varsta de 12 ani a unui VIP careia i s-a provocat nasterea tot la maternitatea cu pricina banghead banghead banghead legi selective .... etica banghead banghead banghead moral, moralitatenervi
Alyna
Postat: Monday, June 23, 2008 8:48 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Inteleg perfect ca la 11 ani nu poti fi mama,cand tu insati esti un copil...DAR,totusi sarcina are 20 de saptamani....e un bebelus in pantecele acelei fete...eu una nu sunt de acord cu avortul asa de tardiv.Pe langa faptul ca e intr-adevar periculos,e vorba de viata unui copilas.Faptul e consumat,greseala s-a facut...e o drama dar e realitatea.Nu putem scapa pur si simplu de un copilas nenascut doar pentru ca a aparut in mijlocul acestei drame.Nu e vina lui.
dya
Postat: Monday, June 23, 2008 8:56 AM

Da Alyna ai perfecta dreptate dar daca nu taraganau lucrurile si actionau mai repede ..... sincer nici nu stiu foarte bine cum este corect si bine....ce stiu sigur este ca aceasta fetita va ramine cu sechele pentru tot restul vietii ei si este foarte pacat si dureros ca se intimpla astfel de cazuri.plans cry
Alyna
Postat: Monday, June 23, 2008 9:00 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 2/15/2006
Postari: 1320
Sunt de acord ca fetita va ramane cu o traumauff ....dar poate,singurul lucru bun dint toata tragedia asta,e tocmai bebelusul ei.Poate,la un moment dat,va realiza cat de norocoasa e sa aiba un copil...cum suntem noi,toate mamicile.Eu am inteles ca s-a prezentat destul de tarziu la medic,acum,la 20 de saptamani.De aia au tot taraganat.Eu am vazut tot felul de poze cu fetusi la varsta asta gestationala si m-am convins ca e un copilas in miniaturauff pale .De aia am retineri legat de avort.
dya
Postat: Monday, June 23, 2008 9:01 AM

Inca o "mama"( daca se poate numi mama ) care isi bate joc de propriul copil...plans banghead disputa fool bataus
Mama nebunanervi rambo
dya
Postat: Monday, June 23, 2008 9:02 AM

Alyna wrote:
Sunt de acord ca fetita va ramane cu o traumauff ....dar poate,singurul lucru bun dint toata tragedia asta,e tocmai bebelusul ei.Poate,la un moment dat,va realiza cat de norocoasa e sa aiba un copil...cum suntem noi,toate mamicile.Eu am inteles ca s-a prezentat destul de tarziu la medic,acum,la 20 de saptamani.De aia au tot taraganat.Eu am vazut tot felul de poze cu fetusi la varsta asta gestationala si m-am convins ca e un copilas in miniaturauff pale .De aia am retineri legat de avort.

Nu stiam exact ce virsta avea sarcina in momentul descoperiri cazului....trist....cry cry pale
MNiko
Postat: Monday, June 23, 2008 9:03 AM
Nivel: Guest

Intrat: 2/12/2006
Postari: 5
Dar implicatiile genetice nu conteaza? Ca totusi "tatal" copilului este unchiul fetitei. Nu pot aparea probleme din aceasta cauza. Parca stiam ca pot interveni ceva malformatii sau astfel de lucruri in cazuri de rudenie intre parinti.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed