Stire soc: A murit Ion Dolanescu!
Subiectul anterior · Subiectul urmator
vaduva_carmen2003
Scris: Thursday, March 19, 2009 6:58 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 1/28/2009

Astazi dragele mele prietene sa stins din viata un monstru sacru a muzicii populare Romanesti. Din ce se cunoste a murit din cauza unui infarct se plangea in ultima vreme ca il durea pieptul si se simtea slabit din cauza bolii.

Ion dolanescu a murit astazi la varsta de 65 de ani. Prietenii sunt acum langa capataiul lui si il vegheaza impreuna cu familia. DUMNEZEU SA IL IERTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!angel angel
bulibuli
Scris: Thursday, March 19, 2009 7:05 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
DUMNEZEU SA-L IERTE
cristinaflorina
Scris: Thursday, March 19, 2009 7:27 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 1/12/2008
Pacat. D-zeu sa il ierte
marivic
Scris: Thursday, March 19, 2009 7:53 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 8/10/2007
wau,....pale pale pale nici nu am dat drumul la tv astazi,....am fost ocupata toata ziua si acum cand ati scris voi aici,nu-mi vine sa cred,...
DUMNEZEU SA-L IERTE!cry cry cry
shirel
Scris: Thursday, March 19, 2009 7:55 PM
Nivel
Nivel: SMARALD

Inregistrat: 7/22/2007
Pacat ,lui maica mea tare -i placea cand o sa afle sigur se va intrista!cry cry
myha84
Scris: Thursday, March 19, 2009 8:31 PM
Nivel

Inregistrat: 2/6/2009
Am ramas socata si eu cand am vazut stirea la tv acuma seara.daca nu ma insel de 8 martie a fost invitat la o emisiune impreuna cu mama si cu fiul lui. imi placeau cantcele lui. deja din ce in ce mai multi artisti buni se duc,pacat. Dumnezu sa-l ierte!
vaduva_carmen2003
Scris: Thursday, March 19, 2009 8:53 PM
Nivel

Si cand va ganditi ca mama lui are 90 de ani saraca.Da a fost la MAruta in emisiune.Asa este viata.MAi in gluma mai in serios am avut astazi o discutie cu mama si cu sotul meu ca generatia mea nu cred ca mai apuce 60 de ani .LA cate tampeni bagam in noi si poluare.Oricum saraca maicuta cred ca o sa moara si ea in curand.NU stiu de ce dar am impresia asta.Am sa maduc si eu la inmormantare.Sigur ca o sa rada astia de mine la facultate dar asta este imi placea mult de tot Dolanescu.Cu el am prins gustul muzicii populare Romanesti.

P.s Sunt in ultimul an la facultate si cica voi iesi inginer in securitatea produselor alimentare acum ce ovrea Dumnezeu.
Anelise
Scris: Thursday, March 19, 2009 9:10 PM
Nivel
Nivel: SAFIR

Inregistrat: 2/4/2008
Dumnezeu sa-l odihneasca! cry Nu ma asteptam, mai ales ca l-am vazut in emisiunea lui Maruta. Chiar am ramas fara cuvinte cand am auzit la TV. pale Pacat! cry Atat de tanar! uff
S.ELENA
Scris: Friday, March 20, 2009 12:31 AM
Nivel
Nivel: Senior

Inregistrat: 6/20/2007
Dumnezeu sa-l ierte si sa il odihneasca in pace!!!!

Am crescut ascultand muzica lui, mai ales ca si bunica (mama mamei), dar si mama mea au cochetat cu muzica populara, cantandu-i cantecele......

Sotul meu a avut ocazia (acum 4-5 ani) sa il cunoasca personal, pe el si pe Ionut si mi-a spus ca era un om deosebit, modest, care stia sa se faca placut.....uff uff uff
raly
Scris: Friday, March 20, 2009 7:21 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 12/17/2007
Dumnezeu sa-l ierte!Sa-i fie tarana usoara!
mama Alessiei
Scris: Friday, March 20, 2009 2:41 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2009
Dumnezeu sa-l ierte si odihneasca-se in pace!
Si mie mi-a placut mult, cind il auzeai cum cinta nu puteai sa nu te emotionezi...ce voce calda...pacat ca se duc cei cu care am crescut...si tinar la 65 de ani!uff uff uff
vaduva_carmen2003
Scris: Saturday, March 21, 2009 8:48 PM
Nivel

Din pacate asa este.Astazi am fost si i-am adus un ultim omagiu si credetima ca multa lume il regreta .Din nefericire nici Sotul Mariei Ciobanu nu se simte prea bine din cauza asta nu aputut fii langa el in zilele astea.Si in mine plange sufletul am ramas fara un om deosebit pacat mare pacat.Dumnezeu sa il ierte
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.