Stimulare ovariana
Subiectul anterior · Subiectul urmator
giulia_mamik
Scris: Friday, August 19, 2011 5:12 PM
Nivel
Nivel: Avansat

Inregistrat: 3/22/2010
Roxy,chiar ma intrebam pe udne esti.Te-am gasit aici.Sper sa fie cu noroc luna asta si sa apara minunea micapupici computerlove majoreta
bulibuli
Scris: Friday, August 19, 2011 8:21 PM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
roxy, dar e foarte bine, eu in ziua 11 aveam doar cate un folicul, maxim 2 de 12-13 mm si dr imi zicea ca e f bine... iar endometrul.. la 8-9 mm nideaza foarte bine, are plapumioara groasa... nu stiu de ce iti faci griji!! medrolul pt ce iti trebuie?? nu-l poti inlocui cu altceva daca nu gasesti???
Pana la urma ce ai hotarat cu inseminarea, o faci sau nu?
roxy_oxxy
Scris: Saturday, August 20, 2011 10:15 AM
Nivel

Inregistrat: 6/11/2008
Buli scuze este menopur (ptr stimulare)... sunt zapacita... aseara m-am dus la plafar si am luat si Branca ursului...doamna de acolo mi-a spus ca sunt prea stresata si de aceea creierul nu elibereaza hormonii.... dar cum poti sa fi cand iti doresti ENORM.. si vezi ca viata trece pe langa tine si tu treci prin viata fara a lasa nimic in urma.... zilele acestea stau la mama si incerc sa ma duc sa ma plimb sa ma relaxez.... Cred ca voi face inseminare.
ingerash
Scris: Saturday, August 20, 2011 10:31 AM
Nivel
Nivel: DIAMANT

Inregistrat: 1/17/2008
Roxy,mult succes si relaxare placutacomputerlove pupici
bulibuli
Scris: Saturday, August 20, 2011 10:37 AM
Nivel: Maestru

Inregistrat: 3/17/2008
adevarul e ca esti, intr-adevar, prea stresata... stiu ca iti doresti enorm, stiu ce simti, dar gandirea asta nu te ajuta cu nimic, trebuie macar din cand in cand sa lasi loc sperantei... si esti inca tanara, nu trece viata pe langa tine... de cat timp incerci?
mihaellabizy
Scris: Monday, October 14, 2013 1:59 PM
Nivel
Nivel: Membru

Inregistrat: 10/14/2013
Cum se numeste doctora ta ginecolog ?

roxy_oxxy wrote:
Buli nu inteleg de ce pe tine nu te-a mai chemat la monitorizareoare ...pe mine nu ma doare de locnu ... dar poate la tine e bine ca te doare ptr ca poate se sparge foliculutopai topai .... eu azi am ajuns la eco... si cum numai mie mi se poate intampla banghead banghead ...(dupa cum sti dr mea nu este si data trecuta am mers la alta dr)... am sunat-o pe aceasta dr si era plecata la un cursbanghead banghead ... mi-a recomandat sa merg la alt dr... noroc ca a fost ok thumright .si pe eco scrie asa: ... Endometru:13,56 mm.... ovar stang: 14,66mm si ovar drept: 12,87mm SI 15,41mm.... sa mi se faca rau cand am vazut ca sunt 3 si asa mari frown frown ... deja ma gandesc la bebic bebic bebic ....hohot hohot cand i-am spus sotzului mi-a spus ca nu avem suficiente urechi sa ni le pape bebelusi daca vor veni 3.....rad eu rad dar nu e rasul meusic sic .... Vineri ma duc iar la ecobanghead banghead .... sa vedem cat a crescut... eu daca am CM neregulat de obicei ovulez intre 18-21 zile mai are timp sa mai cresca... ptr ca am inteles ca trebuie sa fie de minim 18 ca sa se formeze bebe.

sa fac o recapitulare:
Ziua 9: endometru: 7,05mm
fol. dreapta: 12,6mm
fol stanga: 8,58mm

ziua 12: endometru: 11,59mm
fol dreapta:13,2mm
fol.stanga: 11,73mm

ziua 15: endometru: 13,56mm
fol dreapta:12,87mm
15,41mm
fol stanga: 14,66mm

Dupa cum observ eu ritmul de crestere e cam de 1 mm pe zi... ma voi duce si vineri si ii voi cere dr sa-mi dea (am descifrat ce mi-a scrie dr) Ovitrelle f250 (am citit pe net si e solutie injectabila) frown si mi-a dat si Utrogestan
Eileen
Scris: Monday, October 14, 2013 3:09 PM
Nivel

Inregistrat: 1/16/2013
mihaellabizy wrote:
Cum se numeste doctora ta ginecolog ?

Mihaella dupa cum vezi postare este destul de veche si roxy_oxxy nu a mai intrat de mult pe forum...stiu ca astepti un raspuns ...poate te mai ajuta cineva pe aici
Dariana17
Scris: Tuesday, March 10, 2015 2:10 PM
Nivel: Guest

Inregistrat: 2/12/2006
Buna! Eu am 34 de ani si pana acum am avut doar sarcine extrauterine, nu puteam sa le duc pana la capat , am avt si un avort spontan si toate acestea m-au facut sa mi pierd speranta ca voi fi mama. Mi-am facut o programare la doctora Oproiu si urmez un plan de tratament, iar in paralel fac si consiliere psihologica la cabinetul din clinica pentru ca este o perioada stresanta pentru mine si sunt foarte tensionata.... Intr-adevar este foarte greu si cateodata ma simt tare descumpanita, dar incerc sa raman optimista si visul meu de a ma plimba cu copilasul de mana sa devine realitate.
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.