 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| oanalaurisa wrote:Off,din pacate nu se intampla cum vrem noi,dar daca veti avea si copii,n-ai sa mai zici ca vrei sa muriti amandoi odata,ca te vei gandi la copii...te pup,ca vad ca ai un suflet plin de dragoste pentru sotul tau si apreciez enorm asta...eu incerc sa nu ma gandesc deloc la ce scriai tu mai sus,ca sa nu ma deprim,in schimb,ma rog in fiecare seara,sa traim amandoi pana vom fi bosorogi uscati,crapati,surzi de-o ureche si nu ne va mai vrea nimeni pe langa casa...
ce frumos ai zis-o... si eu va doresc la fel, poate sarbatorim impreuna cei 150 de ani daca o sa le mai stim numarul... |
|
 Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 17939
| Stare: de mult nu m-am mai simtit atat de rau. Ieri am zis ca mor. Mi-a fost asa de rau, ca pe la 11:00 am plecat acasa de la birou. Am zacut pana pe la 20:00, cu febra 38.5, stare de lesin si ameteala, dureri de cap ....
Acum sunt ceva mai bine, dar nu foarte bine.
Sunt bucuroasa ca pentru prima data in aproape 2 ani si jumatate am aparut la trafic la TOP CRESTERI (ultimele 7 zile) - in stanga jos !
http://www.trafic.ro/top/familie-copii/pagina1.html#tsstimeaspdotnet
Sunt bucuroasa ca i-am facut vaccinul lui Andrei si nu a facut febra de la el...
Sunt trista ca ieri toata noaptea mi-a vomitat....
etc, etc
stare de kko pe scurt
|
|

 Nivel: Senior
Inregistrat: 6/20/2007 Mesaje: 7309
| Sami, Katy, Liz, Teo
Dya un pupic si pentru tine!!! Sa dea Domnul ca situatia sa se rezolve favorabil si pentru mama ta, dar si pentru tine!!!! :023: |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 5/12/2006 Mesaje: 12982
| Va multumesc tuturor pentru sfaturi si pentru gindurile bune. Va doresc o zi minunata :023: :023: :023: , la noi a venit toamna ...ploua.... |
|

 Nivel: SMARALD
Inregistrat: 5/12/2006 Mesaje: 12982
| Adriana iti doresc multa sanatate. :023: Ma bucur ca am reusit sa ajungem in topuri ....felicitari Adriana |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| Adriana, sanatate, aveti grija de voi! Dya, trimite si la Iasi nist ploaie, ca m-am saturat de canicula!! |
|

 Nivel: SAFIR
Inregistrat: 2/4/2008 Mesaje: 17381
| Dya, imi place la nebunie poza de la avatar! 
Adriana, iti doresc multa, multa sanatate! 
Tuturor o stare de spirit cat mai buna!!! |
|
 Nivel: Avansat
Inregistrat: 9/11/2007 Mesaje: 1349
| Inca o zi proasta, dupa alte doua in care m-am luptat cu temperatura Andrei, am fost la urgenta ca nu-i scadea temperadura de la 39.1, 39.5, i-a facut impachetari, algocalmin injectie cu fenobarbital, dar tot mai face febra , diagnisticul e faringita acuta, analizele la sange sunt bune, un pic anemica din lipsa fierului, urina buna, coproparazitologicul bun, dar.... febra asta care nu scade n-am mai dormit de 3 zile, de mancat nici atat, deci per total o stare de kko. Adriana sanatate multa iti doresc, leut ma bucur sa citesc ca esti bine Fetelor va doresc o zi frumoasa :023: |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| Imi pare rau, marmita, sper sa-si revina cat mai repede.. II ies dintisori cumva? stiu ca la canini si maselute e jale la unii copii.. in plus la copii febra mare, inexplicabila, care nu cedeaza mai poate avea 2 cauze majore - 1. infectia urinara (dar zici ca la urina nu a iesit nimic, ceea ce e bine - daca nu s-o fi recoltat dupa initierea unui tratament cu antibiotice, ceea ce ar duce la un rezultat neconcludent) sau 2. otita (n-ar fi rau sa faca un consult ORL) - astea sunt cele mai frecvente situatii.. iti urez bafta, multa rabdare, si insanatosire grabnica micutei, va pup! |
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 12/17/2007 Mesaje: 25891
| Eu am o stare naspa nu merge calcu bine cred ca o sa ma apuc de reparat asa ca fetele mele daca nu ma mai vedeti sa stiti de ce inseamna ca l-am reparat de tot!Sper sa ne cedem cu bine!:018: |
|
 Nivel: Maestru
Inregistrat: 3/17/2008 Mesaje: 9649
| Eu azi am o stare de spirit de zile mari, cu sotul suntem in continuare in looooveee iaca face bine cate o plecare din asta peste mari si tari, cate o despartire scurta.. diseara ma scoate sotul in oras, cica e surpriza de ziua noastra ca implinim 3 ani de la nunta.. sunt curioasa unde ma duce... va pup si va doresc o zi buna, cred ca mai vorbim maine |
|
 Nivel: ALBA CA ZAPADA
Inregistrat: 2/12/2006 Mesaje: 17939
| Marmita, febra mare e datorata faringitei. Asa se intampla, vreo 2-3 zile o sa tot faca.
Ti-a dat vreun antibiotic sa ii dai?
Sanatate multa si ai grija sa nu o mai lasi sa ajunga la 39, ca pe urma o controlezi foarte greu.
Multumesc fetelor pentru urari. Azi vad ca sunt mai bine.
|
|

 Nivel: DIAMANT
Inregistrat: 12/17/2007 Mesaje: 25891
| Gata...am reusit...sunt aici! |
|

 Nivel: Avansat
Inregistrat: 10/4/2007 Mesaje: 3495
| marmita multa sanatate andrei. raly felicitari bulibuli distractie placuta.
eu? |
|
 Nivel: Senior
Inregistrat: 3/4/2008 Mesaje: 7332
| Adriana, multa sanatate. Marmita, sanatate multa puiutei.
Bulibuli, distractie placuta, mai ales dupa intoarcerea acasa.
Raly, felicitari.
Danamaria, cine te-a suparat? |
|
|
|