Stare de spirit - 59

Options Stare de spirit - 59
Subiectul anterior · Subiectul urmator
mirela74chris
Postat: Friday, February 12, 2016 11:30 PM

Nivel: Maestru

Intrat: 10/17/2009
Postari: 8601
Locatia: Constanta
Fetele va doresc sanatate!Cheek Kiss
Eu sunt ok,acum.Mai devreme,insa...Iar am nimerit un neatent in trafic.Cum reusesc eu sa ii adun,nu stiu.sic Glumesc,desigur.Dadusem prioritate la trecerea de pietoni,cand,din sens opus,o dacie se deplasa cu oarece viteza.Soferul vede tarziu pietonul,pune frana brusca si pierde controlul,intra pe contrasens,directie masina mea.Frontal.Am realizat pericolul,am aruncat un ochi in retrovizoare,am vazut ca am liber si am tras dreapta de volan,am trecut pe banda 1,sperand ca evit ciocnirea.Din nefericire,nu am mai apucat,dar nu a fost tamponarea frontala,nici in portiera mea,ci in stanga spate(portiera,aripa,roata,bara).Opresc masina,opreste si celalalt.Si spre surpriza mea,nu are nici asigurare si nici cauciucuri de iarna.In final,am mers la service,au evaluat pagubele,omul a scos bani de la banca(nu vroia sa mearga la politie) si a platit.Acum masina e in service,eu sunt pieton.Sa vedem cat dureaza reparatia.Am ajuns acasa,am aprins candela si i-am multumit lui Dumnezeu si ingerului meu pazitor,ca nu am patit nimic.(sperietura a trecut).Dumnezeu are grija de mine.Ajunsa acasa,mi-am dat seama ce data este azi .Sunt 30 de ani de cand a decedat unchiul meu preferat,intr-un accident .Inca ma gandesc la asta.Cheek Kiss
oanamaria
Postat: Saturday, February 13, 2016 12:02 AM

Nivel: RUBIN

Intrat: 4/22/2009
Postari: 20813
Locatia: Pitesti
Doamne Mirelus ma bucur ca ai avut prezenta de spirit si ca nu a fost grav.Imi amuntesc si cealalta patanie cu masina.Ufff!computerlove Bine ca a scos banii si se rezolva. Giuli a mea abia a scapt de injectii ca i seara asta e plia de bubite si banuiesc a fi varsat de vant.Ufff!se fac 3sapramani de cand sta acasa si s-a plictisit si ea mai ales ca nu am voie s-o scot afara si eu sunt legata de maibi si de pucioare ca nu am pw nimeni sa ma ajute si am acelasj program cu ea izolate la domicilu.Sa vedem ce-o sa mai fie.??Va imbratisez si va dores multa sanatate si un w-kend relaxant.
giulia_mamik
Postat: Saturday, February 13, 2016 12:29 AM

Nivel: Avansat

Intrat: 3/22/2010
Postari: 3091
Locatia: bacau
Mirela,ce bine ca nu ai patit nimic si ai reactionat la timp.Si bine ca s a rezolvat pe cale maleabila.Nu inteleg cum unii soferi circula inconstienti fara asigurare,cauciucuri de iarna si altele!Te pup!DistanceKiss

Oana,uofff,mititica de ea,cate indura.Daca e varsat de vant va trebui sa mai ramaneti in casa vreo 10 zile!Multa sanatate si rabdare va doresc!computerlove
t-mihaela
Postat: Saturday, February 13, 2016 6:32 AM

Nivel: Senior

Intrat: 6/20/2008
Postari: 5142
Eu cand am fost acasa nu am pus mana pe volan,mi-a fost frica cand am vazut ce jungla se intampla acolo Crazy taica-meu tot incerca sa ma ispiteasca cu jucarica lui pe patru roti ...nu stiu cum acasa toti isi permit masini luxoase numai eu aici conduc un autobuz zdranganitor hohot ...in fine, nu am pus mana pe volan si pace.

Stare buna incepe weekendul lung si ma bucur de el ca la noul loc de munca nu se munceste in weekenduri, zici ca ma job la guvern chitara
marivic
Postat: Saturday, February 13, 2016 11:06 AM

Nivel: SMARALD

Intrat: 8/10/2007
Postari: 13441
Locatia: ,....undeva,prin Univers....
Mirela,Dumnezeu te-a ocrotit....felicitari pentru prezenta de spirit...Eu m-as fi panicat teribil....uff Uite cate un imbecil din asta,mare si tare iti da viata peste cap sau in cel mai rau caz,ti-o ia bataus bataus bataus
Oana,sanatate multa si....rabdare ...va pup sa treaca mai repede Cheek Kiss DistanceKiss
Miha,relaxare placuta DistanceKiss Cheek Kiss
shirel
Postat: Saturday, February 13, 2016 11:18 AM

Intrat: 7/22/2007
Postari: 11807
Locatia: israel
Mirela bine ca nu ai patit nimic..te-a pazit sa stii unchiul tau.

Eu in afara ca nu imi place aglomeratia din trafic in Romania dar asta este c-am peste tot in lume ini place enorm sa conduc in Romania nu stiu de ce dar fatza de Israel soferii sunt oricum mai prudenti si sigur si mai amabili.Vacantza trecuta am condus non stop ..ce mi-a placut!!!
oanamaria
Postat: Saturday, February 13, 2016 3:19 PM

Da are varsat de vant .E plina de bubite in rest suntem bine.computerlove
mirela74chris
Postat: Saturday, February 13, 2016 4:17 PM

Oana multa sanatate Giuliei!Rabdare multa,ca e greu cu bubitele.Pruritul e de-a dreptul chinuitor.Cheek Kiss computerlove
Multumesc de sustinere.Ador sa conduc,dar nu imi place indisciplina in trafic,urasc pe cei care uita sa foloseasca semnalizarea .Si din pacate,inca mai sunt inconstienti care circula cu masina in neregula.Din pacate,nu era unul mare si tare,era un nefericit de vreo 65 de ani.Chiar nu am inteles cum sa nu platesti asigurarea,dar sa scoti din buzunar cateva mii de lei.initial,am vrut sa sun la politie,gandindu-ma ca ,daca il iert,poate sa mai puna in pericol vieti.Apoi,am zis ca oricine poate gresi.Am cantarit lucrurile,am luat numere de telefon de la martori,gandindu-ma ca am toate sansele sa imi repar masina singura,daca nu imi da banii.Si mi-a fost mila,ca are o varsta,desi ,te astepti,ca cei mai in varsta sa fie mai responsabili.
Va pup dragelor!Sambata frumoasa va doresc!computerlove Cheek Kiss
oanamaria
Postat: Saturday, February 13, 2016 5:15 PM

O tin de 2sapramani in casa acum minim 1saptamana iar in casa .Ufff!
marivic
Postat: Sunday, February 14, 2016 4:59 PM

uff pale uff Mie mi-e atat de rau....M-a luat gripa...tusesc si eu si sotul meu,de ne rupem plamanii uff Am si vomat de dimineata,imi ard ochii in cap,ma doare capul.....imi vine sa ma duc in mijlocul padurii cand ma gandesc ca maine ma duc la scoalauff Amandoi suntem palanga....De abia imi trecuse...ma lasase o saptamana si acum s-a reintors Bye2
O stare naspa....tare aiurea ma simt uff
vali horhoianu
Postat: Sunday, February 14, 2016 7:09 PM

Nivel: Avansat

Intrat: 1/26/2010
Postari: 1902
Mari ceaide ceapa si de nuciSimplyLove (nici sparte si se pune si coaja si miezul), si o ceapa pe noptiera....
marivic
Postat: Sunday, February 14, 2016 7:22 PM

multumesc multDistanceKiss
oanamaria
Postat: Sunday, February 14, 2016 9:09 PM

Sanatate Mari!Off!tusea asta pacatoasa??
raly
Postat: Sunday, February 14, 2016 9:25 PM

Nivel: DIAMANT

Intrat: 12/17/2007
Postari: 25889
Locatia: M e d i a s
Mirela bine ca esti tu ok!Masina se repara!iloveyou iloveyou

Mioara sanatate muuulta iti doresc~!computerlove computerlove Tre sa lucrezi umpic pe imunitate ca am observat ca o tragi cam mult cu bolile in ultima vreme!

Oana,multa sanatate si micutei,trece el varsatul de vant!hearts hearts

Noi pregatiti pentru o noua saptamana de lucru si un nou semestru de scoalasic sic Se pare ca weekendul viitor o sa cunosc personal o veche cunostinta de pe forum!topai topai Abia astept!topai topai
mirela74chris
Postat: Monday, February 15, 2016 9:20 AM

Raly iloveyou Si nu ne spui depre cine este vorba?Ne tii pe jar?
Mari sper ca azi esti mai bine!Insanatosire grabnica.Tare pacatoasa gripa asta!Cheek Kiss
O saptamana plina de impliniri si sanatate maxima va doresc.computerlove Cheek Kiss
Eu am intrat in ultimele saptamani de asteptare.e cea mai grea perioada.Sper sa treaca repede.topai
Utilizatori in acelasi subiect
NU poti posta subiecte noi in acest forum.
NU poti raspunde la subiecte in acest forum.
NU poti sterge postari in acest forum.
Nu poti edita postari in acest forum.
Nu poti crea sondaje in acest forum.
Nu poti vota in sondaj in acest forum.
Printeaza subiectul
RSS Feed